Strona główna 24.05.2022.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

Informacja

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek noszenia maseczek.

Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych oraz aptek.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 


Nowy Sołtys wsi Piaski

    W piątek, 29 kwietnia 2022 roku w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Lipowej 1 w miejscowości Piaski przeprowadzono zebranie wiejskie mające na celu wyłonienie sołtysa tej miejscowości. Wybory zostały zarządzone w związku z wygaśnięciem mandatu Sołtysa na skutek zrzeczenia się mandatu przez pełniącego tę funkcję Pana Andrzeja Tomaszewskiego. Obecni na zebraniu sołeckim mieszkańcy wybrali nowego sołtysa, Panią Małgorzatę Sadowską.

    Gratulujemy nowemu sołtysowi i życzymy powodzenia oraz sukcesów w pracy na rzecz mieszkańców sołectwa Piaski

 
Do 100 tys. euro rocznie na tworzenie grup i organizacji producentów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz jedenasty uruchomiła nabór wnioski o dofinasowanie na tworzenia grup producentów i organizacji producentów. O tę formę wsparcia, pochodzącą z budżetu PROW 2014-2020, można ubiegać się od 4 maja do 17 czerwca 2022 r.

grupa_producentw.jpg
Czytaj całość
 
Restrukturyzacja małych gospodarstw: niebawem start naboru
restrukturyzacja_.jpg

Od 16 maja 2022 r. będzie można ubiegać się o 60 tys. zł bezzwrotnej premii na restrukturyzację małych gospodarstw. Dziesiąty już nabór wniosków o tę formę wsparcia z budżetu PROW potrwa do 14 lipca 2022 r.

 

Czytaj całość
 
Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek
jabka.jpg

Zgodnie z zapowiedzią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listę zakładów przetwórczych, które wezmą udział w programie wsparcia dla producentów jabłek. Owoce będą skupowane do 30 czerwca 2022 r., a pomoc może objąć nawet 200 tys. ton.

Czytaj całość
 
Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu
   Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu informuje, iż na głównej stronie internetowej Urzędu tj. www.sierpc.praca.gov.pl, umieszczane są na bieżąco informacje dla obywateli Ukrainy m.in. oferty pracy, ulotki w języku ukraińskim odnośnie przekraczania granicy i pomocy humanitarnej. Pracownicy Urzędu pod nr telefonu 24 275 42 12 udzielą wszelkich informacji na temat rejestracji oraz z jakich usług i instrumentów pracy oferowanych przez Urząd Pracy mogą skorzystać obywatele Ukrainy legalnie przebywający na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
 
Program Grantowy InicJaTyWy
logo_inicjatywy.png

Zapraszamy do głosowania na projekty  (numer 7  Edukacja ekologiczna w praktyce KGW Żochowianki i numer 9 Wyremontowana Biblioteka Publiczna w Borkowie Kościelnym) z Gminy Sierpc w ramach Programu Grantowego InicJaTyWy. Głosowanie będzie się odbywało na stronie internetowej Zagłosuj na Sierpeckie Inicjatywy - Carlsberg - Inicjatywy. Głosy będą weryfikowane za pomocą kodu SMS - po wybraniu projektu, na który internauta chce zagłosować, podaje on swój numer telefonu, na który otrzyma kod weryfikujący. W głosowaniu mogą brać udział tylko numery zarejestrowane w polskiej strefie numeracyjnej (prefiks +48), a pozostałe będą odrzucone. Kod należy wpisać w okienku na www i potwierdzić swój głos. Z jednego numeru telefonu może zostać oddany tylko jeden głos.

Głosujemy od 27 kwietnia do 13 maja 2022 roku.

 
Odbiór dróg powiatowych w Gminie Sierpc
 W dniu 21 kwietnia 2022 roku  wspólnie z władzami powiatu dokonano uroczystego odbioru mostu i dróg powiatowych w miejscowości Mieszczk, Pawłowo, Bledzewo oraz Grodkowo -Zawisze.
 
  Czytaj całość 
Czytaj całość
 
Przedłużony termin naboru wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

 dziaalnoc_pozarolnicza.jpgDo 31 maja 2022 r., czyli o ponad miesiąc dłużej, ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

Pierwotnie obowiązywał termin naboru od 28 lutego do 28 kwietnia 2022 r. Teraz, by ubiegać się o wsparcie finansowanego z PROW na lata 2014-2020 na założenie własnego pozarolniczego biznesu na wsi, będzie czas do końca maja. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można dostarczać osobiście, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysyłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej. 

Czytaj całość
 
Zawiadomienie
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 735
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie