Strona główna 28.09.2022.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

Informacja

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek noszenia maseczek.

Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych oraz aptek.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 


Wypalanie traw i nieużytków rolnych niebezpieczne i karalne
 podpalanie.traw_.2020_0.jpg

Mimo corocznych napomnień Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy innych urzędów, każdej wiosny wybuchają pożary spowodowane wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Są one szkodliwe dla środowiska i stanowią ogromne zagrożenie dla życia. Tegoroczna aura, niezwykle sucha, szczególnie sprzyja powstawaniu czy rozprzestrzenianiu się pożarów.  W tym roku odnotowano już ponad 20 tys. tego typu zdarzeń, w wyniku których śmierć poniosło 8 osób, a 62 zostały ranne. Dlatego po raz kolejny przestrzegamy - wypalanie traw i nieużytków rolnych jest niebezpieczne i grożą za to surowe kary.

Czytaj całość
 
Już można ubiegać się o wsparcie na inwestycje w produkcję prosiąt lub nawadnianie
 nawadnianie.jpg

29 marca 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych" w dwóch obszarach - rozwój produkcji prosiąt oraz nawadnianie w gospodarstwie. Zainteresowani tą formą pomocy mają czas na złożenie dokumentów do 27 maja 2022 r.

Inwestycje w produkcję prosiąt - obszar A

O dofinansowanie inwestycji w produkcję prosiąt (obszar A) mogą się ubiegać rolnicy m.in. posiadający gospodarstwo rolne o powierzchni od 1 ha do 300 ha, którego wielkość ekonomiczna wynosi od 13 tys. euro do 250 tys. euro lub prowadzący dział specjalny produkcji rolnej. Wyjątek stanowią gospodarstwa osób wspólnie składających wniosek. W takim przypadku wielkość ekonomiczna pojedynczego gospodarstwa może być mniejsza niż 13 tys. euro, przy czym suma wielkości ekonomicznej wszystkich gospodarstw musi wynosić co najmniej 15 tys. euro, a po zrealizowaniu inwestycji w każdym gospodarstwie powinna osiągnąć co najmniej 13 tys. euro. 

Czytaj całość
 
Informacja
 
Dotacja na odbiór folii rolniczej
folie.jpg

Gmina Sierpc otrzyma dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag".

We wrześniu 2021 roku został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o przyznanie dotacji w ramach ogłoszonego programu priorytetowego z dziedziny Ochrony Ziemi pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej". Po pozytywnej ocenie formalnej i ekologiczno-technicznej złożony wniosek został zakwalifikowany do dofinansowania przez Zarząd NFOŚiGW. Wysokość przyznanej dotacji wyniosła 61 500, 00 zł co stanowi 100% wydatków kwalifikowanych.

Czytaj całość
 
Pomoc dla utrzymujących lochy i prosięta- nabór wniosków trwa, a ARiMR wypłaca już wsparcie
 swinki_2022.jpg

Wnioski o wsparcie hodowcy loch i prosiąt, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać do 29 kwietnia 2022 r. Dotychczas do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po taką pomoc zgłosiło się 7,16 tys. rolników. Ubiegają się o wsparcie w kwocie 145,8 mln zł. ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy, a na konta 3,6 tys. rolników wpłynęło już ponad 84 mln zł z tego tytułu.

Dofinansowanie przysługuje właścicielom mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili utrzymujące świnie gospodarstwo, a w okresie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. urodziło się lub urodzi w nim minimum 10 prosiąt. Oznakowanie tych zwierząt musi być zgłoszone do ARiMR do 15 kwietnia 2022 r.

Czytaj całość
 
Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej informacja dla uchodźców z Ukrainy
 
 
 

Przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informacja dla uchodźców z Ukrainy. 

 

 

 
 
 
Zaproszenie

Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu zaprasza na spotkanie poświęcone tematyce pomocy obywatelom Ukrainy.

 

Pracownicy Urzędu Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą udzielać informacji z zakresu:

Ø  zasad uzyskania statusu osoby bezrobotnej przez obywateli Ukrainy (rejestracja),

Ø  zasad zatrudniania obywateli Ukrainy,

Ø  wymogów formalnych niezbędnych do złożenia oferty pracy,

Ø  rozmowy kwalifikacyjnej oraz wymaganych dokumentów aplikacyjnych u polskiego pracodawcy,

Ø  pomocy finansowej dla obywateli Ukrainy udzielanej przez ZUS.

 

Czytaj całość
 
Ciepłe przyjęcie mieszkańców Ukrainy na terenie Gminy Sierpc
 spotkanie_z_dziemi_z_ukrainy1.jpg
Mieszkańcy Gminy Sierpc nie są obojętni wobec nieszczęścia, jakie spotkało Ukrainę. Społeczność  z wielkim zaangażowaniem pomogła ludności z ogarniętej wojną Ukrainy. Organizowano wiele zbiórek charytatywnych, zbierano produkty żywnościowe, leki, materace i materiały higieniczne. Na terenie gminy zamieszkali też pierwsi obywatele Ukrainy. Szczególnie ciepło zostali przyjęci pierwsi uczniowie, którzy uczą się już w gminnych szkołach. 
Czytaj całość
 
Pomoc dla zwierząt na Ukrainie
pomoc_zwierztom_2.jpg 
Wojna na Ukrainie ma wiele wymiarów. Cierpią ludzie, cierpią również zwierzęta. Na pomoc ukraińskim zwierzakom ruszyła też Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym przyłączając się do zbiórki zorganizowanej przez płockie schronisko. W szkole zorganizowano zbiórkę niezbędnych artykułów dla czworonogów. Uczniowie zbierali dary dla zwierząt w postaci transporterów i karmy w mniejszych opakowaniach do 3 kg, które zostaną przetransportowane do Ukrainy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 783
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 


Transmisja obrad Rady Gminy Serpc

   


Odpady komunalne


 

  1577b.jpg

 

Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

      

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie