Strona główna 12.04.2021.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl
Informacja Wójta Gminy Sierpc

z dnia 2 listopada 2020 roku

w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Sierpcu.

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów zalecającą pracę zdalną w administracji samorządowej ze względu na rozpowszechnianie się koronowirusa covid-19, z dniem 3 listopada 2020 roku wprowadza się czasowe ograniczenia  dostępu do Urzędu Gminy w Sierpcu.

W celu załatwiania wszelkich spraw urzędowych w Urzędzie Gminy zaleca się:

1.    Korzystanie z drogi telefonicznej lub korespondencyjnej,

2.    Korzystanie z korespondencji elektronicznej

3.    Korzystanie z platformy ePUAP

W sprawach pilnych  prosimy o kontakt telefoniczny -> numery telefonów 
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
 
tel.: 609 721 759 czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.
 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje


 
Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

pakiet-3-jak_wziac_udzial_w_nsp.pngSpis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Czytaj całość
 


LOWE - warsztaty florystyczne "Las w słoiku"

     Pierwsze warsztaty dla osób dorosłych w ramach projektu realizowanego w wiejskiej Gminie Sierpc przeprowadzono na przełomie października i listopada 2020 r. Propozycja warsztatów florystycznych „Las w słoiku" spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród osób w wieku 18+. Liczba zgłoszonych - 77 osób - na tę formę szkoleń przerosła najśmielsze oczekiwania kadry projektu. Pierwsze szkolenie w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji uroczyście rozpoczął p. Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc. Warsztaty przeprowadziła florystka - inż. Joanna Przewoźnik. Warsztaty dla każdej z grup trwały ok. 1,5 - 2 h i składały się z dwóch części. Pierwsza część to wprowadzenie teoretyczne ok. 20-30 min, druga część to praktyczne wykonanie własnej kompozycji. Czas trwania szkolenia nie był sztywno określony i zależał tylko od dociekliwości uczestników :).

 
Czytaj całość
 
lowe-1-2.jpg
 
lowe-1-3.jpg

 

Czytaj całość
 
Wspieraj Seniora
wspieraj-seniora-plakat-730x1024.jpg
 
Informacja dotycząca Programu "Czyste powietrze"
    Osoba fizyczna, która zamierza złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu "Czyste powietrze", musi posiadać zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

     Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierpcu, ul. Narutowicza 21C, 09-200 Sierpc, Dział Świadczeń Rodzinnych od 1 października 2020 roku.

     W przypadku Gminy Sierpc, zaświadczenia takie wydawać będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu.

 
Wykaz nieruchomości do zbycia

Wójt Gminy Sierpc podaje do publicznej wiadomości wykaz o przeznaczeniu nieruchomości oznaczonej nr ewid. 14/4 położonej w obrębie Susk Nowy na terenie gminy Sierpc do zbycia.

Szczegółowe informacje są dostępne pod następującym adresem:

https://ugsierpc.bipgmina.pl/wiadomosci/2777/wiadomosc/544694/wykaz_nieruchomosci_do_zbycia__dzialka_nr_ewid_144_obreb_geodezy

 
Dane teleadresowe szpitali oraz przychodni dla mieszkańców powiatu sierpeckiego

W związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego WZ-II.967.766.2020 z dnia 31 października 2020 roku polecającą Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sierpcu ul. Słowackiego 32, 09-200 Sierpc, realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 123 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii oraz 7 łózek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2. Realizacja powyższej  decyzji skutkuje zawieszeniem dotychczasowej działalności Szpitala w związku z czym  

Starostwo Powiatowe  poniżej podaje zestawienie danych kontaktowych :

Szpitale dla pacjentów z Powiatu Sierpeckiego

Lp.

Nazwa i adres do korespondencji

Adres strony internetowej

Adres e-mail

Telefon kontaktowy

1.

Wojewódzki Szpital Zespolony
w Płocku
ul. Medyczna 19
09-400 Płock

www.wszplock.pl

 

sekretariat@wszplock.pl

 Centrala

24 364 63 01

 

2.

Szpital Świętej Trójcy w Płocku
ul. Kościuszki 28
09-402 Płock

www.szpitalplock.pl

 

sekretariat@plockizoz.pl

Oddział Chorób Wewnętrznych - pokój lekarski
24 364 51 25

3.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Józefa Piłsudskiego
ul. Henryka Sienkiewicza 7
09-100 Płońsk 

www.szpitalplonsk.pl

 

sekretariat@szpitalplonsk.pl

Centrala

23 661 34 00

4.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie
ul. Anny Dobrskiej 1
06 - 500 Mława

www.szpitalmlawa.pl

 

sekretariat@szpitalmlawa.pl

Centrala

23 654 32 35

 

Czytaj całość
 
informacja z Biblioteki

Drodzy Czytelnicy

    W związku z ogłoszonymi obostrzeniami od poniedziałku 9 listopada do piątku 27 listopada 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym wraz z Filiami w Studzieńcu, Bledzewie oraz Goleszynie zostają zamknięte dla czytelnika.

 
ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem  najważniejsze informacje

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

Pomoc przysługuje posiadaczom:

·         co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości,

·         co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

Chryzantemy muszą być przeznaczone do sprzedaży na dzień złożenia wniosku.

Czytaj całość
 
Małe przetwórstwo i RHD
26 października 2020 r. ruszył nabór wniosków w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój", czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.
 
Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Na złożenie dokumentów rolnicy mają czas do 24 listopada 2020 r.
Czytaj całość
 
Z terenu Gminy Sierpc unieszkodliwiono odpady folii oraz inne odpady z działalności rolniczej

Gmina Sierpc pozyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag".

Złożony w grudniu 2019 roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o przyznanie dotacji w ramach ogłoszonego programu priorytetowego z dziedziny Ochrony Ziemi pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej", w wyniku pozytywnej oceny formalnej i ekologiczno-technicznej został zakwalifikowany do dofinansowania przez Zarząd NFOŚiGW.

Dzięki przyznanemu wsparciu rolnicy z terenu Gminy Sierpc, którzy w 2019 roku złożyli deklarację o chęci oddania folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag, mieli możliwość bezpłatnego oddania w/w odpadów w 2020 roku.

 
 Czytaj całość  rozdunek_ruchom_podog_2.jpg  prasowanie_odpadw.jpg

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 524
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie