Strona główna 12.04.2021.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl
Informacja Wójta Gminy Sierpc

z dnia 2 listopada 2020 roku

w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Sierpcu.

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów zalecającą pracę zdalną w administracji samorządowej ze względu na rozpowszechnianie się koronowirusa covid-19, z dniem 3 listopada 2020 roku wprowadza się czasowe ograniczenia  dostępu do Urzędu Gminy w Sierpcu.

W celu załatwiania wszelkich spraw urzędowych w Urzędzie Gminy zaleca się:

1.    Korzystanie z drogi telefonicznej lub korespondencyjnej,

2.    Korzystanie z korespondencji elektronicznej

3.    Korzystanie z platformy ePUAP

W sprawach pilnych  prosimy o kontakt telefoniczny -> numery telefonów 
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
 
tel.: 609 721 759 czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.
 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje


 
Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

pakiet-3-jak_wziac_udzial_w_nsp.pngSpis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Czytaj całość
 


Wnioski o przyznane pomocy na przetwarzanie produktów rolnych

Niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznane wsparcie na małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny

Jeszcze do 24 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznane pomocy na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. Ten nabór pierwotnie miał się zakończyć 24 listopada br., ale Prezes ARiMR Halina Szymańska podjęła decyzję o wydłużeniu terminu naboru o miesiąc.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji. Można je składać osobiście lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Ponieważ 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (biura powiatowe; oddziały regionalne, centrala) są nieczynne, zainteresowani złożeniem tego dnia wniosku o przyznanie pomocy, mogą to zrobić za pośrednictwem przesyłki rejestrowanej nadanej w oddziale Poczty Polskiej.

Oferta pomocy, finansowana z budżetu PROW 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. złotych


Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny
W grudniu 2020r. odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Sierpeckie krajobrazy”. Konkurs skierowany był do seniorów 60+ z terenu powiatu sierpeckiego – uczestników projektu „Czas na aktywność i wspólne działanie”. Projekt realizowany był przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Sierpcu. Celem konkursu było budzenie zainteresowań przyrodą i historią własnego regionu. Podsumowania konkursu dokonała Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego - Małgorzata Korpolińska. Do konkursu zgłoszono bardzo dużą ilość zdjęć. Seniorzy fotografowali miejsca cenne pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym. Komisja wyłoniła sześciu laureatów i sześć osób wyróżnionych. Laureaci konkursu otrzymali opaski telemetryczne, a wyróżnieni opaski SOS.
Czytaj całość   fotograficzny2.jpg
 
Czytaj całość
 
Warsztaty ceramiczne

  W listopadzie odbyły się kolejne warsztaty w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji, działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym. Tym razem uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udział w warsztatach ceramicznych, które odbywały się w profesjonalnej Pracowni Ceramiczno - Artystycznej pani Wioletty Boguckiej. Pracownia zapewniała każdemu z uczestników pakiet niezbędnych materiałów do przygotowania ozdób, a od uczestników wymagano jedynie zapału i chęci do pracy, czego z pewnością nie zabrakło. Do uczestnictwa w warsztatach ceramicznych zgłosiło się 26 osób, zaś same zajęcia zostały podzielone na dwa spotkania w określonych od siebie odstępach czasowych. 

 Czytaj całość  ceram4.jpg cera5.jpg 
Czytaj całość
 
Nowe siłownie zewnętrzne na terenie gminy

W drugiej połowie listopada rozpoczęły się prace związane z budową dwóch siłowni zewnętrznych w  miejscowości Borkowo Wielkie oraz Studzieniec. 

Siłownia w Borkowie  Wielkim zostanie umiejscowiona w sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego, a  jej wyposażenie stanowić będą następujące urządzenia: biegacz, orbitrek, narciarz, wyciąg, rower, wioślarz oraz urządzenie do ćwiczenia rąk i nóg dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo zamontowane zostanie oświetlenie solarne, kosze na śmieci, ławki w tym jedna ławka solarna pozwalająca m.in. na naładowanie telefonu. Koszt powstania siłowni szacowany jest na kwotę 69 429,06 zł. 

Czytaj całość
 
Plac zabaw w miejscowości Warzyn Kmiecy

Zgodnie z decyzją zebrania wiejskiego - mieszkańców Sołectwa Warzyn Kmiecy środki w ramach funduszu sołeckiego w roku 2020 przeznaczono na budowę placu zabaw dla dzieci. Plac zabaw został wyposażony       w następujące elementy: bujak na sprężynie, huśtawkę oraz drewniany domek ze zjeżdżalnią.

 Czytaj całość
 
Czytaj całość
 
Informacja z Biblioteki

Szanowni Czytelnicy!

     Uprzejmie informujemy, że od dnia 28 listopada 2020 roku w czasie trwającego stanu epidemii COVID-19 Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym wraz z Filiami bibliotecznymi w Bledzewie, Goleszynie i Studzieńcu jest otwarta w godzinach 9.00 - 14.00.

     Zgodnie z § 10 ust. 22 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w bibliotece przebywać może maksymalnie jedna osoba.

     Użytkowników Biblioteki obowiązuje maseczka i dezynfekcja dłoni.

 
Pomoc finansowa PROW na lata 2014-2020

 W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.

O dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstw w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha   i nie większe niż 300 ha, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wykazał przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Konieczne jest również posiadanie wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Czytaj całość
 
Tablica pamiątkowa w Bledzewie

9 listopada 2020 r. odbyła się ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Zebrano się w tych trudnych warunkach, aby uhonorować poświecenie i ofiarę mieszkańców Bledzewa i okolic, członków i współpracowników Polskiej Organizacji Zbrojnej wchodzącej w skład Armii Krajowej, ofiar terroru i represji okupanta niemieckiego: Edwarda Gąsiorowskiego, Czesława Orlińskiego, Stanisławy Orlińskiej, Zygmunta Kwiatkowskiego, Zygmunta Matuszewskiego, Wincentego Matuszewskiego, Henryka Sztala i innych.

 Czytaj całość  tabllica_bledzewo_2.jpg
Czytaj całość
 
Miasteczko Ruchu Drogowego w Goleszynie

Pierwszoklasiści z wielką radością przetestowali „Miasteczko Ruchu Drogowego". Szkolenie przeprowadził zaprzyjaźniony strażak - dh Bogdan Rulkiewicz przypominając uczniom główne zasady ruchu drogowego. Miasteczko ruchu drogowego to bezpieczna w swej formule, symulacja rzeczywistości drogowej, z jaką każdy uczestnik ruchu drogowego spotyka się co dzień. Nasz instruktor zwrócił uwagę na to, że wszyscy użytkownicy drogi muszą poruszać się w sposób odpowiedzialny, świadomy, nie narażając siebie i innych na niebezpieczeństwa. Dzieci wcielając się w role różnych użytkowników drogi mieli okazję do praktycznego sprawdzenia znajomości i stosowania przepisów ruchu drogowego, korygowania popełnionych błędów, przełamywania barier psychologicznych przed poruszaniem się w warunkach ruchu ulicznego. 

Czytaj całość   miasteczko_ruchu_drogowego2.jpg

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 524
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie