Strona główna 30.09.2020.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


Urząd Gminy w Sierpcu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. 

      Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra),

      Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

      W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.                               

Kasa  czynna  w godzinach  9.00 - 14.00

 


 

 


Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej

18.05.2020 - Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym oraz Filii bibliotecznej w Bledzewie, Goleszynie  i Studzieńcu : zasady bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym oraz Filie biblioteczne  w Bledzewie, Goleszynie i Studzieńcu wznowią swoją działalność z dniem 18 maja 2020 roku (od godz. 9.00).

 

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i personelu Biblioteki, zostaną wprowadzone następujące zasady  w funkcjonowaniu naszej placówki w trakcie epidemii COVID-19:

Czytaj całość
 
ARiMR udziela wsparcia w obszarze nawodnienia w gospodarstwie

Rolnicy, którzy chcą otrzymać dotację z ARiMR na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa, mają na to czas do 20 lipca 2020r.

Poniżej znajduje się szereg informacji, które przybliżą, na jakie inwestycje można uzyskać wsparcie w ramach „Modernizacji Gospodarstw Rolnych" obszar nawadnianie w gospodarstwie.

 

Czy w obszarze nawadniania można uzyskać wsparcie do budowy:

  • klasycznych oczek wodnych (w tym na ogródkach działkowych), 
  • studni na potrzeby gospodarstwa domowego,
  • zbiorników poprawiających jedynie stosunki wodne na danym areale bez konieczności nawadniania upraw (np. do pojenia zwierząt)?
Czytaj całość
 
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Strażaka

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

 

Z okazji Dnia Strażaka pragniemy przekazać wszystkim druhnom i druhom OSP i PSP najserdeczniejsze życzenia, wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Pragniemy podziękować za niezłomność w ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Dziękujemy za wykazywanie pełnej gotowości i ofiarnej postawy w akcjach ratowniczych,                   jak również za Wasz wkład w zachowanie tradycji i rozwój lokalny.

Życzymy, aby ten piękny dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przyniósł spełnienie oczekiwań i planów zarówno osobistych jak i zawodowych. Niech podejmowane działania przyniosą wiele satysfakcji i będą inspiracją do dalszej służby społeczeństwu w myśl zasady  „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".

 

Andrzej Kanigowski

Krzysztof Korpoliński

Przewodniczący Rady Gminy Sierpc

i Radni Rady Gminy Sierpc

Wójt Gminy Sierpc

i pracownicy Urzędu Gminy w Sierpcu

 

 
Wypłata dopłat do materiału siewnego na finiszu

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa finalizuje wypłatę dopłat do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 r. Do 29 kwietnia 2020 r. wypłaciła rolnikom z tego tytułu 62 mln zł.

W ubiegłym roku do ARiMR wpłynęło prawie 70 tys. wniosków o przyznanie dopłat do materiału siewnego. Na realizację programu ich wypłat w kampanii 2019 przeznaczono 75 mln zł.

Do 29 kwietnia 2020 r. ARiMR wypłaciła około 62 mln zł dla ponad 56 tys. rolników.

Rada Ministrów rozporządzeniem z 5 marca 2020 r. ustaliła stawki dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany. Wyniosły one: 68,59 zł - w przypadku zbóż i mieszanek zbożowych lub mieszanek pastewnych, 109,74 zł - w przypadku roślin strączkowych i 342,95 zł - w przypadku ziemniaków.

W 2020 r. zmienił się termin naboru wniosków o dopłaty do materiału siewnego. Będzie je można składać w biurach powiatowych ARiMR od 25 maja do 25 czerwca 2020 r.

 

 
Przypominamy o obowiązku posiadania skrzynek pocztowych

Urząd Gminy w Sierpcu przypomina mieszkańcom oraz właścicielom, współwłaścicielom nieruchomości, na których znajdują się budynki mieszkalne o obowiązku posiadania skrzynki pocztowej zgodnie z art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 2012 roku - Prawo pocztowe.

W przypadku budynków jednorodzinnych skrzynka pocztowa musi być umieszczona przed drzwiami wejściowymi do budynku lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości, np. na bramce wejściowej do posesji lub ogrodzeniu, tak aby kurier lub listonosz mógł zostawić przesyłkę pod nieobecność adresata.

W budynkach wielorodzinnych, w których wyodrębnione są co najmniej 3 lokale obowiązek ten jest realizowany poprzez umieszczenie w ogólnie dostępnej części nieruchomości skrzynek pocztowych w liczbie odpowiadającej liczbie samodzielnych lokali mieszkalnych oraz lokali o innym przeznaczeniu, jeżeli posiadają osobny adres.

Czytaj całość
 
ARiMR: korzyści z cyfryzacji

Od 30 marca 2020 r. działa w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nowy system, który pozwala drogą elektroniczną przesłać z biur powiatowych do centrali ARiMR zautoryzowane listy zleceń płatności dla dopłat bezpośrednich i obszarowych PROW. Moduł eLZP, bo tak ten system się nazywa, to kolejne cyfrowe narzędzie stworzone przez Agencję, które usprawnia jej pracę, a także przyspiesza załatwianie spraw rolników.

 

Do tej pory zatwierdzone podpisem listy zleceń płatności dla dopłat i towarzyszące im dokumenty były drukowane przez pracownika biura powiatowego ARiMR, podpisywane ręcznie przez pracownika biura powiatowego, a następnie wysyłane za pośrednictwem poczty tradycyjnej do centrali Agencji. Dopiero po odpowiednich sprawdzeniach, także wewnątrz centrali ARiMR, uruchamiana była procedura wypłaty rolnikom dopłat bezpośrednich i obszarowych. Teraz ten cały proces odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Modułu eLZP. Dzięki temu rozwiązaniu skraca się czas obiegu dokumentów niezbędnych do realizacji płatności, co przekłada się na szybsze przekazywanie dopłat rolnikom. Zyskują beneficjenci, ale zyskuje także Agencja. Dostarczanie list zleceń płatności nie w wersji papierowej, ale elektronicznej sprawia, że ARiMR może ograniczyć koszty papieru i przesyłek.

Czytaj całość
 
ARiMR: Wydłużone terminy naborów z PROW 2014-2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych
z pandemią koronawirusa, wydłużyła terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy
z PROW 2014-2020 na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią, a także
w nawadnianie gospodarstw.

Do 17 czerwca 2020 r. przedłużony został termin na dostarczanie wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych
i katastrof".
Ta propozycja pomocy skierowana jest do dwóch grup odbiorców.

Czytaj całość
 
"Zdalna Szkoła" - laptopy dla uczniów z Gminy Sierpc

    Urząd Gminy w Sierpcu pozyskał dofinansowanie w kwocie 60 000 zł z rządowego programu „Zdalna Szkoła” na zakup laptopów niezbędnych do nauki dla dzieci w dobie pandemii SARS-CoV-2. Za pozyskaną kwotę zakupiono 25 laptopów, które trafią do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sierpc. Na czas przerwy w nauczaniu laptopy zostaną wypożyczone dzieciom z rodzin najuboższych, nieposiadających komputera mogącego służyć im podczas nauki. Zakupiony sprzęt umożliwi im zdalną edukację. Projekt ten w pełni odpowiada na obecną sytuację szkolnictwa, gdzie uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają do nauki przed monitorami komputerów. W momencie przywrócenia normalnego trybu nauczania, laptopy będą musiały być zwrócone do szkół i będą stanowiły ich wyposażenie.

 
 
laptopy_12.jpg

 

zdalna-szkola-logotyp.jpg

 

 
Maseczki ochronne

       Czas pandemii SARS-CoV-2 dla druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sierpc jest czasem wzmożonej pracy. Niektóre jednostki w wolnym czasie postanowiły pozyskiwać maseczki ochronne dla mieszkańców gminy oraz dostarczać je do ich domów. Sukcesywnie na terenie Gminy Sierpc maseczki są dostarczane do mieszkańców, a celem całej akcji jest wyposażenie każdej osoby zamieszkującej na terenie Gminy Sierpc w maseczkę ochronną. W pierwszej kolejności maseczki mają trafić do osób starszych. Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie maseczki oraz płyny dezynfekujące dostarczyła również pracownikom Urzędu Gminy w Sierpcu oraz GOPS.

          Duże zapotrzebowanie na maseczki ochronne sprawia że mieszkańcy mobilizują się i sami je szyją. Na terenie Gminy Sierpc do ich produkcji przystąpili wolontariusze i pracownicy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym oraz ze Szkoły Podstawowej w Sudragach. Czynny udział w szyciu biorą również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sudragach. Maseczki te mają trafić do mieszkańców oraz osób i placówek najbardziej potrzebujących. W całym przedsięwzięciu uczestniczą dziś dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.


 Czytaj całość maseczki-3.jpg
 maseczki-5.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 429
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie