Strona główna 25.01.2021.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.plInformacja Wójta Gminy Sierpc

z dnia 2 listopada 2020 roku

w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Sierpcu.

 

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów zalecającą pracę zdalną w administracji samorządowej ze względu na rozpowszechnianie się koronowirusa covid-19, z dniem 3 listopada 2020 roku wprowadza się czasowe ograniczenia  dostępu do Urzędu Gminy w Sierpcu.

W celu załatwiania wszelkich spraw urzędowych w Urzędzie Gminy zaleca się:

1.    Korzystanie z drogi  telefonicznej lub korespondencyjnej,

2.    Korzystanie z korespondencji elektronicznej

3.    Korzystanie z platformy ePUAP

W sprawach pilnych  prosimy o kontakt telefoniczny -> numery telefonów


Kasa Urzędu Gminy w Sierpcu czynna w dniach: poniedziałek, środa, piątek w godzinach 9.00 - 14.00 
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawne
 
 
tel.: 609 721 759
 
czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.

 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

 

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje

 

 

 

 


Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Podwierzbie

Zakończono prace związane z zadaniem pt.: „Modernizacja drogi gminnej nr 370520W w miejscowości Podwierzbie, gmina Sierpc, powiat Sierpecki - 3 etap". W ramach zadania w miejscowości Podwierzbie wykonano nową nawierzchnię drogi na odcinku o długości 999 m i szerokości 3 m wraz z  poboczami o szerokości 0,75 m. Wartość odebranych robót wyniosła 150 892,96 zł. Prace budowlane zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Budowlanych S.A. 09-500 Gostynin, ul. Krośniewicka 5.

Na realizację zadania Gmina Sierpc otrzymała dotację ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych w wysokości 55 000 zł.

   droga_podwierzbie_2.jpg

 

 
OGŁOSZENIE O PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM

Działając na podstawie art. 37 ust. 1, art. 38 ust. 1 i 2 oraz art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r. Poz. 65 z późn. zm.) oraz na podstawie § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t.j. Dz. U. z 2014 r. Poz. 1490)

WÓJT GMINY SIERPC OGŁASZA

pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niżej opisanej niezabudowanej nieruchomości gruntowej

stanowiącej własność Gminy Sierpc, położonej w obrębie geodezyjnym Goleszyn, gmina Sierpc, powiat sierpecki, województwo mazowieckie,

oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków numerem 146/1 objętej księgą wieczystą PL 1E/00011925/4

 

Czytaj całość
 
Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek - 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

pocztek_spisu_-_grafika_na_stron_internetow.pngSpis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy - najbezpieczniejszy i najbardziej wygodny sposób. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.

W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1

Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl

 
Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

Czytaj całość
 
Na dofinansowanie KGW zostało ponad 11 mln zł

Tylko do końca września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. W tym roku na wsparcie tych organizacji przewidziano 40 mln zł. Do końca sierpnia złożyły one wnioski o przyznanie pomocy na kwotę blisko 29 mln zł. Oznacza to, że nadal są dostępne środki, o które mogą aplikować KGW. Nie warto zwlekać.

Pierwszym warunkiem, by sięgnąć po wsparcie z ARiMR, jest zarejestrowanie koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym właśnie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Teraz figuruje w nim blisko dziewięć i pół tysiąca organizacji tego typu. Najwięcej w województwach wielkopolskim - 1414 kół, lubelskim - 1216 i mazowieckim - 1209. Do końca sierpnia tego roku 8242 koła złożyły w Agencji wnioski o dotację na kwotę ponad 28,8 mln zł.

Czytaj całość
 
Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

obowizek_spisowy_-_grafika_na_stron_internetow.pngJeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Spisywane będą gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w. 1.

Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl

 
Remonty dróg powiatowych na terenie Gminy Sierpc

Na terenie Gminy Sierpc zakończyły się prace związane z przebudową dróg powiatowych. Przebudowano drogę relacji Żochowo - Gójsk na odcinku Wernerowo - Sudragi wraz z parkingiem przy cmentarzu w Sudragach. Również wykonana została droga na odcinku Warzyn Skóry - Warzyn Kmiecy. Ponadto, oddano do użytku kolejny odcinek ciągu pieszego w miejscowości Grodkowo Zawisze oraz Białyszewo. Wszystkie te inwestycje mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców gminy i zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pieszego na terenie Gminy Sierpc.

drogi-2020-1.jpgUroczystego otwarcia dokonali: Starosta Sierpecki - Pan Mariusz Turalski, Wicestarosta Sierpecki - Pan Jarosław Ocicki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego - Pani Małgorzata Korpolińska, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Sierpcu - Pan Artur Obrębski, Wójt Gminy Sierpc - Pan Krzysztof Korpoliński, Radni Gminy Sierpc: Kazimierz Kuligowski, Piotr Lisicki, Tomasz Dudkiewicz. 

Powyższe prace zrealizowane zostały w porozumieniu z Starostwem Powiatowym w Sierpcu, na które Gmina Sierpc przekazała kwotę w wysokości 350.000,00 zł

 
Przedszkole w Susku

Dbałość i troska o wysoką jakość nauczania stawia przez samorządem gminnym niełatwe zadanie dostosowania warunków nauki i wychowania do zmieniającej się rzeczywistości. W związku z powyższym w Susku wyremontowane zostały nowe pomieszczenia, które mają zapewnić jak najlepsze warunki do nauki i zabawy dla tegorocznych przedszkolaków. Ponadto, w szkole w Susku znajduje się kuchnia w której przygotowywane i dystrybuowane są posiłki dla wszystkich szkół i przedszkola z terenu Gminy Sierpc.

  


 Czytaj całość  przedszkole-2.jpg przedszkole-3.jpg

 

Czytaj całość
 
ARiMR:trwa nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19/ubiegłoroczną suszę

ARiMR - trwa nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszę.

Od 13 sierpnia producenci rolni, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19 oraz ci, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r. mogą ubiegać się o wparcie finansowe.

 

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR. Ostateczny termin ich składania nie został określony, jednak Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 r. i w tym terminie musi ją również wypłacić. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje więc szybszą wypłatę środków.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 478
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie