Strona główna 28.09.2022.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

Informacja

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek noszenia maseczek.

Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych oraz aptek.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 


XXI EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
stypendia-logo.png

„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Na zdolnych, ambitnych maturzystów 2022, pochodzących ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka 450 stypendiów pomostowych na I rok nauki. Roczna wysokość stypendium to 7000 zł.

  Więcej informacji na stronie https://www.stypendia-pomostowe.pl/

 
Pieniądze na przeprowadzenie inwestycji w lesie
las.jpgOd 20 czerwca do 29 lipca 2022 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmować wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska. W tym naborze po raz pierwszy można będzie je składać również poprzez aplikację eWniosekPlus.
Czytaj całość
 
Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej

W zawiązku z wybuchem wojny na Ukrainie i bardzo ciężką sytuacją, w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy, Krajowa Izba Radców Prawnych uruchomiła Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej dla osób poszkodowanych agresją rosyjską.

Centrum powstało, aby udzielać w Polsce pomocy prawnej pro bono osobom poszkodowanym przez wojnę. Działamy poprzez ogólnopolską infolinię oraz ulokowane w całym kraju punkty informacji prawnej.

Wsparcia w rozwiązywaniu problemów prawnych udzielają eksperci-wolontariusze - radcy prawni, adwokaci oraz przedstawiciele wszystkich zawodów i stowarzyszeń prawniczych, w tym prawnicy organizacji pozarządowych.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy uprzejmie o kontakt. Link do naszej strony internetowej:     https://prawnicyukrainie.pl/

 
Nowy Sołtys wsi Piaski

    W piątek, 29 kwietnia 2022 roku w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Lipowej 1 w miejscowości Piaski przeprowadzono zebranie wiejskie mające na celu wyłonienie sołtysa tej miejscowości. Wybory zostały zarządzone w związku z wygaśnięciem mandatu Sołtysa na skutek zrzeczenia się mandatu przez pełniącego tę funkcję Pana Andrzeja Tomaszewskiego. Obecni na zebraniu sołeckim mieszkańcy wybrali nowego sołtysa, Panią Małgorzatę Sadowską.

    Gratulujemy nowemu sołtysowi i życzymy powodzenia oraz sukcesów w pracy na rzecz mieszkańców sołectwa Piaski

 
Do 100 tys. euro rocznie na tworzenie grup i organizacji producentów

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz jedenasty uruchomiła nabór wnioski o dofinasowanie na tworzenia grup producentów i organizacji producentów. O tę formę wsparcia, pochodzącą z budżetu PROW 2014-2020, można ubiegać się od 4 maja do 17 czerwca 2022 r.

grupa_producentw.jpg
Czytaj całość
 
Restrukturyzacja małych gospodarstw: niebawem start naboru
restrukturyzacja_.jpg

Od 16 maja 2022 r. będzie można ubiegać się o 60 tys. zł bezzwrotnej premii na restrukturyzację małych gospodarstw. Dziesiąty już nabór wniosków o tę formę wsparcia z budżetu PROW potrwa do 14 lipca 2022 r.

 

Czytaj całość
 
Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza dla producentów jabłek
jabka.jpg

Zgodnie z zapowiedzią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listę zakładów przetwórczych, które wezmą udział w programie wsparcia dla producentów jabłek. Owoce będą skupowane do 30 czerwca 2022 r., a pomoc może objąć nawet 200 tys. ton.

Czytaj całość
 
Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu
   Powiatowy Urząd Pracy w Sierpcu informuje, iż na głównej stronie internetowej Urzędu tj. www.sierpc.praca.gov.pl, umieszczane są na bieżąco informacje dla obywateli Ukrainy m.in. oferty pracy, ulotki w języku ukraińskim odnośnie przekraczania granicy i pomocy humanitarnej. Pracownicy Urzędu pod nr telefonu 24 275 42 12 udzielą wszelkich informacji na temat rejestracji oraz z jakich usług i instrumentów pracy oferowanych przez Urząd Pracy mogą skorzystać obywatele Ukrainy legalnie przebywający na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
 
Program Grantowy InicJaTyWy
logo_inicjatywy.png

Zapraszamy do głosowania na projekty  (numer 7  Edukacja ekologiczna w praktyce KGW Żochowianki i numer 9 Wyremontowana Biblioteka Publiczna w Borkowie Kościelnym) z Gminy Sierpc w ramach Programu Grantowego InicJaTyWy. Głosowanie będzie się odbywało na stronie internetowej Zagłosuj na Sierpeckie Inicjatywy - Carlsberg - Inicjatywy. Głosy będą weryfikowane za pomocą kodu SMS - po wybraniu projektu, na który internauta chce zagłosować, podaje on swój numer telefonu, na który otrzyma kod weryfikujący. W głosowaniu mogą brać udział tylko numery zarejestrowane w polskiej strefie numeracyjnej (prefiks +48), a pozostałe będą odrzucone. Kod należy wpisać w okienku na www i potwierdzić swój głos. Z jednego numeru telefonu może zostać oddany tylko jeden głos.

Głosujemy od 27 kwietnia do 13 maja 2022 roku.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 783
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 


Transmisja obrad Rady Gminy Serpc

   


Odpady komunalne


 

  1577b.jpg

 

Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

      

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie