Strona główna 12.06.2021.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.plUrząd Gminy w Sierpcu  wznawia bezpośrednią obsługę interesantów.

 

     Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra),

     Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

 

     W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.

 

  
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
 
tel.: 609 721 759 czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.
 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje


 
Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy!
pakiet_8_-_odbierz_to_rachmistrz.png

Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na razie tylko przez telefon. Niestety wiele osób ignoruje połączenia od nich lub boi się je odebrać. Należy pamiętać, że rachmistrzowie dzwonią z dwóch numerów: 22 828 88 88 oraz za pośrednictwem infolinii spisowej 22 279 99 99. Te połączenia warto odbierać, żeby z pomocą rachmistrza szybko i wygodnie wywiązać się z obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). 

Rachmistrzowie telefoniczni zaczęli drugi miesiąc pracy. Dzwonią do mieszkańców Polski, aby pomóc się spisać. Niestety wiele osób, którym chcą zaoferować swoje wsparcie, odmawia rozmowy lub odrzuca połączenie nie sprawdzając nawet, kto dzwoni.

Czy to oszust?

Odbierając telefon z nieznanego nam dotąd numeru trzeba zawsze zachowywać ostrożność. W czasie NSP 2021 mogą zdarzać się przypadki podszywania się oszustów pod rachmistrza. Należy koniecznie pamiętać, że rachmistrz nie żąda od Państwa pieniędzy, nie pyta o majątek lub dochody. W prosty sposób można sprawdzić, czy osoba, która podaje się za rachmistrza, rzeczywiście nim jest. Trzeba tylko zanotować imię, nazwisko oraz numer identyfikatora rachmistrza i skorzystać z wybranej opcji weryfikacji.

Czytaj całość
 


Premie dla młodych rolników i restrukturyzacja małych gospodarstw  wystartowały nabory

mlody_rolnik_01.jpg31 marca ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków w ramach dwóch poddziałań finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. O bezzwrotną premię mogą ubiegać się młodzi rolnicy, a także osoby zainteresowane restrukturyzowaniem małych gospodarstw. Wnioski można składać przez najbliższe dwa miesiące, czyli do 29 maja 2021 roku.

Czytaj całość
 
Informacja z Biblioteki

W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń,  Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym oraz Filie w Bledzewie, Goleszynie i Studzieńcu będą zamknięte dla użytkowników.  

Książki można wypożyczać i zwracać WYŁĄCZNIE po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę z bibliotekarzem.

  • - Czytelnik zamawia telefonicznie  lub e-mailowo książki .
  • - Bibliotekarz  po skompletowaniu zamówienia  ustala z czytelnikiem termin odbioru (na konkretną godzinę).
  • - Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami.
  • - O umówionej godzinie czytelnik przed wejściem do biblioteki, odbiera  i zostawia ewentualnie zwroty.
  • - Zwrócone przez czytelnika pozycje podlegają 5-dniowej kwarantannie.

Zamówień proszę dokonywać w czasie pracy biblioteki i filii w godzinach 9.00-14.00


Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym Numer telefonu - 503 076 734, e-mail - bibliotekaborkowo@wp.pl

Filia w Bledzewie e-mail - bibliotekabledzewo@wp.pl

Filia w Goleszynie e-mail - bibliotekagoleszyn@wp.pl

Filia w Studzieńcu e-mail - bibliotekastudzieniec1@wp.pl  

Powyższe zasady obowiązują do odwołania.
 
Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw - grupy EPI mogą starać się o wsparcie

Rusza pierwszy nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania "Współpraca". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. Dokumenty można składać od 29 marca do 12 maja 2021 r.
w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj całość
 
Narodowy Spis Powszechny 2021  Twoje dane będą bezpieczne!

pakiet_2_-_bezpieczenstwo_danych.pngInformacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Czytaj całość
 
Remont garażu OSP w Goleszynie zakończony!

 

remiza_2_easy-resize.com.jpg

Gmina Sierpc mając na względach rolę jaką odgrywają strażacy – ochotnicy w realizowanych zadaniach na rzecz bezpieczeństwa, ochrony życia, zdrowia i mienia, od kilku lat podejmuje liczne działania mające na celu polepszenie warunków pracy strażaków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Sierpc.

 

 

 

Czytaj całość
 
Ostatni moment na złożenie wniosków w 2 naborach finansowanych z PROW 2014-2020

Agencja kończy przyjmowanie wniosków o pomoc w dwóch ważnych dla rolników naborach. Warto się pospieszyć, bo tylko do 26 marca można składać wnioski o wsparcie inwestycji chroniących wody przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, a do 29 marca - inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej.

Czytaj całość
 
Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Piętnaście tysięcy złotych - tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni".  Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni" to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma
na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów
i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności
i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Wybory Miss Wdzięku

Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie
o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

polska_od_kuchni_rozpoczcie_naboru.jpg 

Czytaj całość
 
Uwaga na wilki!

W ostatnim czasie wzrasta liczba i zasięg występowania wilków. Dla bezpieczeństwa ludzi, ale też dla dobra wilków, niezmiernie ważne jest unikanie działań, które zachęcają te drapieżniki do przebywania w pobliżu zabudowań i uzależniają je od pokarmu dostarczanego przez człowieka.

Poniżej przedstawiamy kilka zasad, których należy przestrzegać, aby uniknąć sytuacji zagrożenia ze strony wilków:

1. Nigdy nie dokarmiaj wilków, nawet jeśli są wychudzone i wymagają pomocy. Zamiast pomagać, zawiadom natychmiast właściwą terenowo Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska  i skontaktuj się ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk";

2. Mieszkając blisko lasu, zadbaj o to by odpadki spożywcze były zamknięte w szczelnych pojemnikach z pokrywami. Zainstalowanie oświetlenia z czujnikami ruchu może skutecznie odstraszyć wilki;

3. Nigdy nie pozostawiaj resztek żywności w koszach na parkingach leśnych, miejscach biwakowych, pod wiatami i w innych miejscach odpoczynku turystów;

4. Nigdy nie dostarczaj mięsa na nęciska przy czatowniach lub ambonach. Wilki zorientują się, że to człowiek dostarczył pokarm      i mogą zacząć postrzegać ludzi jako dostarczycieli pożywienia;

5. Jeśli pracujesz w lesie, nigdy nie zostawiaj żywności w miejscu pracy. Pozostawiona żywność może zwabić drapieżniki;

6. Bądź świadomy, że wilki mogą uzależnić się od źródła pokarmu jakim jest człowiek i zatracić swoje instynkty;

7. Jeśli znajdziesz w lesie szczenię wilka, nigdy do nie dotykaj ani nie zabieraj ze sobą. Jeśli masz możliwość zrób mu kilka zdjęć  i zaznacz miejsce w swoim telefonie albo zapamiętaj numer najbliższego słupka oddziałowego i natychmiast zawiadom właściwą Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i skontaktuj się ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk";

8. Jeśli dowiesz się, że ktoś przetrzymuje nielegalnie wilka, dla dobra swojego i sąsiadów, natychmiast zwiadom odpowiednią RDOŚ. 

Czytaj całość 

Czytaj całość
 
Komunikat - Grypa ptaków w powiecie sierpeckim

     Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sierpcu informuje o wykryciu pierwszego przypadku grypy ptaków u ptaków dzikich w 2021 r. na terenie powiatu sierpeckiego. W dniu 19 marca 2021 r. otrzymano sprawozdanie z badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach dotyczące próbek pobranych od łabędzia padłego w miejscowości Sułocin - Towarzystwo, gmina Sierpc, powiat sierpecki. W badanych próbkach stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa grypy ptaków (A1V) podtypu H5N8.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii - Grypa ptaków w powiecie sierpeckim

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 572
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie