Strona główna 30.11.2021.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


Informacja

 

Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra)

Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.  
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
 
tel.: 24 275-57-01 w. 21 czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.
 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje


 


Strategii rozwoju województwa mazowieckiego 2030+. Innowacyjne Mazowsze

Wójt Gminy Sierpc informuje, że Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął projekt aktualizacji "Strategii rozwoju województwa mazowieckiego 2030+. Innowacyjne Mazowsze" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko z przekazaniem do konsultacji społecznych.

W dniu 24 sierpnia 2021 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę nr 1324/250/2021 w sprawie przyjęcia projektu Strategii rozwoju województwa mazowieckiego 2030+ stanowiącej aktualizację Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i skierował dokument do konsultacji społecznych.
 

Konsultacje społeczne przeprowadza się od dnia 27 sierpnia 2021 r. do dnia 10 października 2021r.

Czytaj całość
 
#SzczepimySięzKGW
kgw.jpg

Tylko do 15 września biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o udzielenie wsparcia dla tych kół gospodyń wiejskich, które włączą się w akcję promocji szczepień przeciw COVID-19. Na zrealizowanie wydarzenia KGW mają czas do końca miesiąca.

Koła gospodyń wiejskich, które włączą się w akcję #SzczepimySięzKGW, mogą otrzymać 8 tys. zł. na organizację lokalnego festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19. Wsparcie nie zależy od liczby osób zaszczepionych podczas takiego wydarzenia. Wnioski o przyznanie takiej pomocy trzeba składać w biurach powiatowych ARiMR jeszcze tylko do 15 września 2021 r., a samo przedsięwzięcie należy zrealizować do końca września. Jeśli w trakcie wydarzenia szczepieniu podda się co najmniej 100 osób, koła będą mogły otrzymać dodatkowe pieniądze.

Czytaj całość
 
Informacja
Samorząd Gminy Sierpc, działając na podstawie: art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 z późn. zm.) oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2277 z późn. zm.), przystąpił do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.
 
FESTYN W ŻOCHOWIE
aaaazochowo_-_festyn_sczepienia.png
 
V Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków Sierpc 2021
pielgrzymka_2021.png   
 W dniu 28 sierpnia 2021 roku od godziny 9:00 w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej Pani Niezawodnej Nadziei w Sierpcu odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków. Centralnym punktem świętowania będzie uroczysta Msza św. koncelebrowana o godzinie 11:00, której przewodniczył będzie J.E. Biskup Płocki Piotr Libera. 

Program Pielgrzymki:
9:00 - zjazd i rejestracja uczestników
10:00 - występ zespołu folklorystycznego "Tłuchowianie"
10:30 - występ orkiestr strażackich
10:50 - zapoznanie z historią Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiego (Ojciec Kustosz)
11:00 - Uroczysta Msza św. koncelebrowana 
12.30 - posiłek dla strażaków i zaproszonych gości

Uroczystość odbędzie się zgodnie z ceremoniałem strażackim. poczty sztandarowe i orkiestry zajmą miejsca wskazane przez dowódcę uroczystości. 
 
 
ASF - Afrykański Pomór Świń
asf_na_strone.png
Czytaj całość
 
Modernizacja gospodarstw rolnych dłużej  wnioski do 20 września

 modernizacja_aea.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Okres przyjmowania wniosków w ramach „Modernizacji

gospodarstw rolnych” z budżetu PROW 2014-2020 został wydłużony

do 20 września 2021 r.

Czytaj całość
 
Rozwój pszczelarstwa przy wykorzystaniu szkoleń on-line

Fundacja EKOOSTOJA informuje, iż realizuje operację pn. „Rozwój pszczelarstwa przy wykorzystaniu szkoleń on-line”  mającą na celu aktywizację obywateli w zakresie kompetencji pszczelarskich oraz działań na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez rozpowszechnienie informacji z zakresu ekonomicznego podejścia do pszczelarstwa, przy zastosowaniu rozwiązań cyfrowych.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
SzczepionkoBUS w Gminie Sierpc!

szczepionka-przeciw-koronawirusowi-695x462.jpegW związku z weekendową akcją Wojewody Mazowieckiego SzczepionkoBUS pojawi się w Gminie Sierpc. Jest to specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. W dniu 14 sierpnia 2021 roku (sobota) od godziny 8.00 do godziny 15.00 w miejscowości Sudragi na terenie przy kościele w specjalnie przygotowanym autobusie będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson bez wcześniejszej rejestracji.

Należy pamiętać tylko o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 655
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 

 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie