Strona główna 28.09.2022.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

Informacja

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek noszenia maseczek.

Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych oraz aptek.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 


MAZOWSZE dla Sołectw Gminy Sierpc
  W dniu 27 maja 2022 roku w Muzeum Mazowieckim w Płocku Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński oraz Skarbnik Margota Zimerman podpisali umowę na dofinansowanie pięciu zadań zgłoszonych do realizacji przez sołectwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw „Mazowsze 2022". 
 
 Czytaj całość  mias_2022_2zm.jpg
 
                                      
Czytaj całość
 
Gmina Sierpc pozyskała środki na usunięcie i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest
azbest-4.jpgJuż po raz kolejny Gmina Sierpc otrzyma dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn. „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2022 roku".
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie obecnym w dymie benzo(a)pirenem może okazać się zabójcze, ponieważ przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza wprowadzono uchwałę antysmogową[1] i wszyscy mieszkańcy Mazowsza są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień od 11 listopada 2017 r.

Smog stale nie daje za wygraną. Od 2018 r. Główny Inspektor Ochrony Środowiska wydał ponad 270 powiadomień o wystąpieniu dni smogowych oraz ryzyku ich wystąpienia. Dlatego uchwała antysmogowa została znowelizowana[2]. Nowe przepisy weszły w życie 14 maja 2022 r.[1] Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

[2] Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Czytaj całość
 
Modernizacja gospodarstw rolnych -produkcja prosiąt i nawadnianie
nawadnianie_.jpg
Do 27 czerwca 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych" w dwóch obszarach - rozwój produkcji prosiąt oraz nawadnianie w gospodarstwie. Pierwotny termin składania dokumentów wyznaczony na 27 maja został wydłużony.  
 
Zainteresowani pomocą mogą składać wnioski jednocześnie w obu obszarach. Dokumenty przyjmują biura powiatowe i odziały regionalne Agencji do 27 czerwca 2022 r. Dokumenty można składać osobiście, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP, a także wysyłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.
Czytaj całość
 
Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego
4.jpgW dniu 29.04.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego „ Polska - mój Dom, moja Ojczyzna..." Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Sierpc - Pan Krzysztof Korpoliński. Konkurs został zorganizowany w ramach gminnego projektu ,,Szkoła Wychowująca dla Polski Niepodległej".
Czytaj całość
 
Dzień Strażaka w Goleszynie
W dniu 30 kwietnia 2022 roku w Goleszynie odbył się gminny Dzień Strażaka połączony z  finałowym koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn pt. „ Moje miejsce na ziemi". Uroczystości rozpoczęto od uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez kapelana diecezjalnego księdza Andrzeja Zakrzewskiego oraz proboszcza parafii pw. Św. Mateusza w Goleszynie księdza Romana Godlewskiego. 
Czytaj całość   ds6.jpg
Czytaj całość
 
Odbiór dróg gminnych

Na terenie gminy Sierpc zakończyły się prace związane z przebudową dróg gminnych. Uroczystego odbioru dróg dokonano w miejscowościach: Borkowo Kościelne, Borkowo Wielkie, Rachocin, Studzieniec , Sułocin-Towarzystwo oraz relacji Piastowo- Piastowo Nowe.

Czytaj całość 

Czytaj całość
 
Zgłaszasz i budujesz #DomBezFormalnośc
Zgłaszasz i budujesz #DomBezFormalności - Ulotka informacyjna
 
Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym
erasmus.jpgW dniach 25-30 kwietnia 2022 r. sześcioosobowa grupa dziewcząt z trzema nauczycielkami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym wyjechała do Genui - pięknego włoskiego miasta położonego nad Morzem Liguryjskim. Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji projektu „Teamwork to learntogether, developtogether" w ramach Akcji 2- Partnerstwa Współpracy Szkół (KA229) z  programu Erasmus+. Uczennice codziennie realizowały zadania projektowe z młodzieżą ze szkół partnerskich z Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Dziewczęta nie tylko poszerzały kompetencje językowe i społeczne, pogłębiały wiedzę na temat krajów partnerskich, ale także doskonaliły umiejętności pracy w grupie, dzieliły się swoimi doświadczeniami, opowiadały o polskich zwyczajach. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 783
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


 


Transmisja obrad Rady Gminy Serpc

   


Odpady komunalne


 

  1577b.jpg

 

Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

      

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie