Strona główna 26.01.2021.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.plInformacja Wójta Gminy Sierpc

z dnia 2 listopada 2020 roku

w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Sierpcu.

 

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów zalecającą pracę zdalną w administracji samorządowej ze względu na rozpowszechnianie się koronowirusa covid-19, z dniem 3 listopada 2020 roku wprowadza się czasowe ograniczenia  dostępu do Urzędu Gminy w Sierpcu.

W celu załatwiania wszelkich spraw urzędowych w Urzędzie Gminy zaleca się:

1.    Korzystanie z drogi  telefonicznej lub korespondencyjnej,

2.    Korzystanie z korespondencji elektronicznej

3.    Korzystanie z platformy ePUAP

W sprawach pilnych  prosimy o kontakt telefoniczny -> numery telefonów


Kasa Urzędu Gminy w Sierpcu czynna w dniach: poniedziałek, środa, piątek w godzinach 9.00 - 14.00 
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawne
 
 
tel.: 609 721 759
 
czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.

 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

 

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje

 

 

 

 


Pomoc na start dla grup producentów

     Za dwa tygodnie, 19 października, ruszy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nabór wniosków o  wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów". Pomoc, jaką mogą otrzymać rolnicy decydujący się na wspólne działanie, wynosi nawet 100 tys. euro rocznie.

Czytaj całość
 
Ważna informacja dla rolników  zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

Szanowni Państwo,

rachmistrz.pngW związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/

2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

Z poważaniem,

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

 
Weź udział w konkursie "Moja mała Ojczyzna"

moja-mala-ojczyzna-2020.jpg    Właśnie wystartował konkurs organizowany przez PERN S.A. „Moja mała Ojczyzna”. Co najlepiej charakteryzuje to hasło? Czym dla Ciebie jest mała Ojczyzna – może widokiem z okna, ulubionym miejscem spotkań mieszkańców, charakterystycznym detalem na rynku albo historiami opowiedzianymi przez najbliższych? Do 19 października można przesyłać prace plastyczne, fotografie i filmy. Zachęcamy do udziału w konkursie, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: laptopy i smartwatche.    

    Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy pokazującej ważne dla autora miejsce – pejzaż lub detal urbanistyczny, przyrodniczy, zabytek. Obraz, zdjęcie lub film powinien podkreślać jego unikalność, walory i urok lub inne elementy. Dodatkowo autor powinien krótko napisać dlaczego przedstawione miejsce jest wyjątkowe i warto je odwiedzić.

Czytaj całość
 
Z terenu Gminy Sierpc po raz kolejny usunięto azbest
      wfos_logo.pngGmina Sierpc w 2020 roku po raz kolejny zrealizowała zadanie w zakresie usunięcia i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest. W drugiej połowie sierpnia br. zostały przeprowadzone prace polegające na odbiorze, transporcie i utylizacji wcześniej już zdemontowanych wyrobów zawierających azbest od właścicieli nieruchomości, którzy złożyli wnioski.
      W bieżącym roku z terenu Gminy Sierpc unieszkodliwionych zostało łącznie 130,00 Mg odpadów niebezpiecznych zawierających azbest pochodzących z 47 nieruchomości osób fizycznych. Realizacja zadania była współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wysokość przyznanej dotacji wyniosła 47 257,23 zł co stanowiło 97 % kosztów kwalifikowanych zadania.
 
  azbest-3.jpg
 azbest-4.jpg
 azbest-4a.jpg  azbest-6.jpg  azbest-6a.jpg
 

      Dziękujemy mieszkańcom, którzy skorzystali w tym roku z dotacji, za mobilizację w usunięciu wyrobów azbestowych ze swoich posesji. Dzięki temu w istotny sposób przyczynili się do ochrony środowiska, w którym wszyscy egzystujemy.

 
Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!
     telefon_od_rachmistrza.png16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej - rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

    Rachmistrze telefoniczni pracują od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.  W tych godzinach telefonu mogą się spodziewać ci użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie spisali jeszcze swojego gospodarstwa przez Internet.

    Lista numerów, z których będą dzwonić rachmistrzowie spisowi, będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie. Będzie też można zweryfikować dzwoniącego przez infolinię.


Czytaj całość
 
LOWE  spotkanie fokusowe

9 września 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Sierpcu odbyło się spotkanie fokusowe w ramach działalności LOWE. Celem spotkania było ustalenie  potrzeb edukacyjnych  lokalnej społeczności  i przeprowadzenie wywiadu grupowego  wśród zgromadzonych przedstawicieli różnych instytucji i podmiotów gminnych.

W moderowanym wywiadzie grupowym uczestniczyło 13 osób: p. Krzysztof Korpoliński- Wójt Gminy Sierpc, p. Anna Suchacz - przedstawiciel GOPS, p. Justyna  Morawska - zastępca dyrektora PUP w Sierpcu, ks. Adam Zaborowski - proboszcz parafii Borkowo, p. Agnieszka Gorczyca  - dyrektor PCPR w Sierpcu, p. Arkadiusz Marlęga -  przedstawiciel  Społecznej Rady Zatrudnienia, p. Marta Olczak -  przedstawiciel przedsiębiorców, p. Aldona Jakubowska  - przewodnicząca Rady Rodziców, p. Joanna Karolewska - przedstawiciel Urzędu Gminy w Sierpcu, p. Małgorzata Korpolińska - przedstawiciel Rady Powiatu Sierpeckiego, p. Teresa Perłowska - przedstawiciel OSP w Borkowie Wielkim. W spotkaniu uczestniczyły także: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym - Maria Trzcińska oraz nauczyciel Anita Marlęga. 

   lowe-2dsc01493.jpg
 
LOWE - Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji
    Gmina Sierpc i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym zapraszają na bezpłatne szkolenia i warsztaty dla społeczności lokalnej w ramach projektu LOWE. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób dorosłych, którzy pragną spędzić czas w miłej i twórczej atmosferze. Więcej informacji na ulotkach, pod numerem telefonu 242751531 lub na stronie www.zsborkowo.gmina.sierpc.pl zakładka LOWE
 
   lowe_1.jpg
 
 
Informacja o dofinansowaniu
fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

 

www.wfosigw.pl 

 
Życzenia dożynkowe
dozynki16.jpg

Szanowni Mieszkańcy Gminy Sierpc

Ze względu na tegoroczną sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem SARS-CoV-2 oraz reżimem sanitarnym zmuszeni byliśmy odwołać tegoroczne uroczystości dożynkowe na terenie gminy Sierpc.

W związku z powyższym pragniemy złożyć wszystkim Rolnikom i ich Rodzinom podziękowania za ciężką pracę. To dzięki Waszemu wysiłkowi możemy na co dzień cieszyć się darami ojczystej ziemi. Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz dobrych, urodzajnych lat dla Waszych gospodarstw.  Życzymy także, by Waszej codziennej pracy towarzyszyła satysfakcja oraz szacunek i wdzięczność ze strony całego społeczeństwa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wspólnej tradycji świętowania, by móc podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom za ich ciężką pracę i codzienny trud.   

 Andrzej Kanigowski 

Przewodniczący Rady Gminy Sierpc
i Radni Rady Gminy Sierpc

Krzysztof Korpoliński

Wójt Gminy Sierpc
i pracownicy Urzędu Gminy w Sierpcu 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 478
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie