Strona główna 30.11.2021.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


Informacja

 

Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra)

Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.  
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
 
tel.: 24 275-57-01 w. 21 czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.
 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje


 


Modernizacja sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem
Czytaj całość

We wrześniu 2021 roku zakończono zadanie realizowane przez Gminę Sierpc, które zostało dofinansowane ze środków budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021”. 

Czytaj całość
 
Podsumowanie projektu LOWE
lowe_-_konferencja.jpeg
 
Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

31 października rozpocznie się nabór dla zakładów przetwórczych w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 29 listopada 2021 r.

 

Czytaj całość
 
GMINNA INWENTARYZACJA ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Wójt Gminy Sierpc informuje, że na terenie Gminy Sierpc rozpoczęto przeprowadzanie gminnej inwentaryzacji źródeł ciepła wszystkich budynków mieszkalnych oraz lokali mieszkalnych i użytkowych.

Inwentaryzacją objęte są:

  • małe kotłownie przydomowe, paleniska domowe (piece ceramiczne, piecokuchnie, piece wolnostojące, kominki),
  • niewielkie kotłownie do 1 MW dostarczające ciepło do lokali handlowych, usługowych lub warsztatów,
  • kotłownie w obiektach użyteczności publicznej.

Obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji wszystkich źródeł emisji nałożył na wszystkie samorządy gminne z terenu województwa mazowieckiego Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czytaj całość
 
Zakończono prace związane z realizacją zadań dofinansowanych w ramach MIAS MAZOWSZE 2021

altana_ochowo_mias_21.jpg

 

 

Zakończono prace związane z realizacją zadań dofinansowanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021


 

Czytaj całość
 
XII Zjazd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sierpcu

straz_zjazdd.jpg
 W dniu 18.09.2021 roku, w miejscowości Piastowo odbył się XII Zjazd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sierpcu.
Czytaj całość
 
# SZCZEPIMY SIĘ
szczepimysie.jpg

Gmina Sierpc uczestniczyła w organizacji wydarzeń mających na celu promocję szczepień przeciw COVID-19. W dniu 4 września br. w Żochowie odbył się festyn szczepienny organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Żochowianki” podczas którego Gmina Sierpc rozdawała gadżety promujące szczepienia. Akcja promocyjna miała także miejsce podczas dożynek parafialnych w Goleszynie, które odbyły się w dniu 05 września br. W trakcie odbywającego się w dniu 12 września br. w Borkowie Kościelnym festynu dożynkowego mieszkańcom były rozdawane gadżety. Podczas wszystkich tych wydarzeń mieszkańcy mieli możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.

  
 
Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej  wystartował nabór

Od 28 września 2021 r. ARiMR przyjmuje wnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r.

Czytaj całość
 
Program YOUNGSTER w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym
youngster_obraz.jpg

YOUNGSTER to program wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego, realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z wydawnictwem Macmillan Polska. Skierowany jest do uczniów klas ósmych.

 


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 655
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 

 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie