Strona główna 23.09.2021.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


Informacja

 

Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra)

Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.  
Gminna Infolinia w sprawie transportu osób mających obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych
 
tel.: 609 721 759 czynna w godzinach 8.00 - 15.00 w dni robocze.
 

Osobami uprawnionymi do dowozu do punktów szczepień są:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do  punktu szczepień, znajdującego się najbliżej miejsca zamieszkania,

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje


 
Sąsiedzie, czy już się spisałeś?
pakiet_15_-_ssiedzie_czy_ju_si_spisae.png

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 będą podstawą do bardzo wielu prorozwojowych i ważnych społecznie przedsięwzięć i inwestycji w Twojej gminie. Dlatego tak istotne jest, aby w spisie wzięło udział 100% mieszkańców Twojej gminy.

Czytaj całość
 


LOWE  Komputer i Internet bez tajemnic  warsztaty informatyczne
lowe_info_1.jpg
Czytaj całość
 
Remont Przedszkola w Studzieńcu!

Systematyczna poprawa warunków lokalowych placówek oświatowych oraz dążenie do poprawy bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i pracowników przebywających na terenie szkół i przedszkola – to ważne i priorytetowe założenia lokalnej polityki oświatowej, realizowanej przez Wójta Gminy Sierpc – Krzysztofa Korpolińskiego.

Obecnie trwają prace remontowe w budynku Publicznego Przedszkola w Studzieńcu obejmujące: malowanie wszystkich ścian wewnątrz budynku oraz wymianę podłóg w salach lekcyjnych, na korytarzu i w szatni. Nowa podłoga typu tarkett spełniająca najwyższe wymagania będzie odporna na ścieranie, wszelkie uszkodzenia i będzie łatwa do utrzymania w czystości.

Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym pomieszczenia budynku zyskają estetyczny wygląd, a dzieci będą mogły zdobywać wiedzę i nowe umiejętności w komfortowych warunkach.

remont_2.jpeg

 

 
Nowy sprzęt dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Goleszynie!
logotypy_123456.png

    Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie z siedzibą w Białyszewie w dniu 17 maja 2021 roku zawarła ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” umowę o powierzeniu grantu na zadanie pod nazwą: „Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn”. Złożony na początku 2020 roku przez OSP w Goleszynie wniosek o powierzenie grantu na w/w zadanie został pozytywnie rozpatrzony, a tym samym zarekomendowany do dofinansowania. Wysokość przyznanego grantu na realizację projektu wyniosła niespełna 9500,00 zł. 

Czytaj całość
 
Dzień Dziecka w Gminie Sierpc!

 

zochowo_dzie_dziecka_1.jpg 

W miesiącach czerwiec – lipiec na terenie Gminy Sierpc miały miejsce wydarzenia związane z Dniem Dziecka. W poszczególnych sołectwach oraz Szkołach i Przedszkolu z terenu Gminy Sierpc organizowane były pikniki, imprezy, animacje, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Radości było co niemiara, ponieważ wspólnym harcom, pieczeniu kiełbasek, grom zespołowym, rozmowom bez końca i śmiechom – sprzyjała pogoda i chęć bycia razem.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla całych rodzin. Wśród nich m.in.: pokaz sprzętu strażackiego, malowanie twarzy, dmuchańce, rozgrywki sportowe, animacje dla dzieci, kurtyny wodne, itp.

Wszystkie te wydarzenia były dofinansowane ze środków z budżetu Gminy Sierpc.

 
PIESEK SZUKA DOMU!

Urząd Gminy w Sierpcu otrzymał informację o piesku, który błąkał się w miejscowości Borkowo Wielkie na terenie gminy Sierpc. Zwierzę o jasnym umaszczeniu jest przyjaźnie nastawione do człowieka. Być może komuś uciekł lub się zabłąkał, a właściciel się o niego niepokoi i go szuka.

Być może ktoś zdecyduje się stworzyć pieskowi nowy dom.

W załączeniu publikujemy jego zdjęcia.

W przypadku zainteresowania lub chęci przygarnięcia pieska przez osobę odpowiedzialną, która jest w stanie zapewnić mu właściwe warunki i opiekę, prosimy o kontakt z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Sierpcu – tel. 24/275 57 01 wew. 24.

Zachęcamy do adopcji!!!

 

 
CEEB - obowiązek składania deklaracji od 1 lipca 2021 r.

Na podstawie ustawy z dnia 28 października 2020 roku o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r. Poz. 2127) utworzono Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków (CEEB) i nałożono nowe obowiązki na właścicieli lub zarządzających budynkami lub lokalami.
Za jej stworzenie, wdrożenie i prowadzenie odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Już 1 lipca rozpoczyna się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.


 

Czytaj całość
 
Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem
pakiet_10_-_wynik_na_pmetku_nsp_2021.jpg

Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza.

Na tle mieszkańców kraju mamy pewne powody do zadowolenia z naszej postawy. Obowiązek spisowy wypełniło ponad 2 miliony mieszkańców, a z odsetkiem spisanych osób na poziomie ponad 40%, Mazowsze zajmuje pozycję wicelidera – lepsze jest tylko znacznie mniejsze województwo opolskie. .

Czytaj całość
 
Dobry start - 300 dla ucznia
infografika_dobry_start_-_poziom.png
Czytaj całość
 
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH OD LIPCA 2021 ROKU DO CZERWCA 2022 ROKU

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH OD LIPCA 2021 ROKU DO CZERWCA 2022 ROKU 

jest dostępny pod:

HARMONOGRAM 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 623
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie