Strona główna 06.07.2022.  

Unia Europejska    


Strona główna
budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg
 

Urząd Gminy w Sierpcu


ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki


tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

Informacja

Od poniedziałku (28.03.2022 r.) został zniesiony obowiązek noszenia maseczek.

Wyjątek dotyczy podmiotów leczniczych oraz aptek.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 


Weź udział w II ogólnopolskim konkursie filmowym Świat się kręci wokół wsi!

swiat-sie-kreci-wokol-wsi.png

Weź udział w II ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”!

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w II ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Nagraj w prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż, jak zmienia się polska wieś.

Czytaj całość
 
Wyniki konkursu na zadanie publiczne dla Gminy Sierpc
 wyniki_konkursu.jpg
 
Czytaj całość
 
Dofinansowania do zakupu odbiorika cyfrowego

 cyfrowa.png

Gmina Sierpc, zgodnie z pismem otrzymanym od Wojewody Mazowieckiego informuje, że w dniu 27 czerwca br. w Gminie Sierpc nastąpiła zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji. Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250 zł do zakupu telewizora lub 100 zł do dekodera – zgodnych z nowym standardem.

Rządowe dofinansowanie do zakupu telewizora lub dekodera przysługuje, osobom których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego. Wraz z wnioskiem o przyznanie świadczenia, należy złożyć również oświadczenie o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwiła mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa domowego tej osoby.

Gdzie można złożyć wniosek? 

Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora można złożyć za pośrednictwem: 

·         Formularza online na platformie: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dofinansowanie-do-dekodera-dvbt2

·       Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek (https://www.gov.pl/web/dvbt2/lista-urzedow-pocztowych), gdzie można złożyć wniosek.

 

Więcej informacji:

https://www.gov.pl/web/dvbt2/nowy-program-dofinansowania-do-zakupu-odbiornika-cyfrowego

pod numerem telefonu: 42 253 54 30

lub e-mail: cyfrowaTV@coi.gov.pl

 
Ważny komunikat!
uwaga_1.jpg

Data i godzina wydania: 28.06.2022 - godz. 10:22

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Warszawie

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 55

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień: 1

Ważność: od godz. 11:00 dnia 28.06.2022 do godz. 00:00 dnia 29.06.2022

Obszar: zlewnie dopływów Wisły od ujścia Kamiennej do zb. Włocławek (mazowieckie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75%

Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie.

Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski

 
NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH (OD LIPCA 2022 ROKU DO CZERWCA 2023 ROKU)

 

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

W OKRESIE

OD LIPCA 2022 ROKU DO CZERWCA 2023 ROKU 

jest dostępny

TUTAJ

 
Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Sierpc

„Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Sierpc”

Gmina Sierpc ogłosiła przetarg na następujące zadania:

1.Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Rydzewo – zadanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zakłada wyznaczenia trasy i punktów wysokościowych, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno – asfaltowej, ścięcie i uzupełnienie poboczy,

2.Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Nowe Piastowo – inwestycja zakłada wymianę istniejącego przepustu na skrzyżowaniu z drogą powiatową, profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwą konstrukcyjną, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej, ścięcie i uzupełnienie poboczy, montaż oznakowania. Zadanie to dofinansowane zostało ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych z gruntów rolnych,

3.Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Stare Piastowo – dofinansowana ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego  w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych z gruntów rolnych. Przebudowa zakłada zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych, wykonanie nowej nawierzchni, ścięcia i uzupełnienia poboczy z kruszywa łamanego oraz ustawienie znaków drogowych,

4.Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Rachocin – koszty inwestycji pokryte zostaną ze środków własnych Gminy Sierpc. Zadanie obejmuje wykonanie nowej nawierzchni mineralno – asfaltowej, ścięcie i uzupełnienie poboczy oraz montaż znaków drogowych ,

5.Przebudowa drogi gminnej relacji Dębowo – Białoskóry – wykonanie nowej warstwy mineralno – asfaltowej, wykonanie i utwardzenie poboczy kruszywem łamanym oraz montaż znaków drogowych sfinansowane zostanie ze środków własnych Gminy Sierpc.

To nie koniec zmian infrastruktury drogowej w Gminie Sierpc. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne inwestycje.

 
Kolejne difinansowanie dla gminy Sierpc

Gmina Sierpc uzyskała dofinansowanie na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. W dniu 21.06.2022 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego opublikował uchwałę potwierdzającą uzyskanie dofinansowania w kwocie 80 000,00 zł przez Gminę Sierpc. Nowy lekki samochód ratowniczo – gaśniczy przyczyni się do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Nowy pojazd bez wątpienia poprawi warunki pracy podczas prowadzonych akcji ratowniczych, podwyższy gotowość operacyjną i zwiększy mobilność. Będzie służył do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych oraz wspomagania KSRG.

 

mazowsze_dla_osp.png

 

 
Zarządzenie Nr 68/Fn/22 Wójta Gminy Sierpc z dnia 23 czerwca 2022 roku
Zarządzenie Nr 68/Fn/22 Wójta Gminy Sierpc z dnia 23 czerwca 2022 roku w sprawie: powołania Komisji Konkursowej w celu rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2022 roku.
 
Bezpłatne badanie mammograficzne
mammografia.png
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 761
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Ważne adresy i telefony
Rada Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
Projekty realizowane ze środków budżetu państwa
Deklaracja dostępności
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 


 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie