Strona główna 21.10.2019.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl

 


Uprzejmie informujemy, że od 01 czerwca 2019 roku

zmienia się numer rachunku bankowego Urzędu Gminy w Sierpcu:

 

Bank Spółdzielczy w Starej Białej

Oddział w Sierpcu

58 9015 0001 2005 0000 0521 0001

 


Informacja o dofinansowaniu
lgd-naglowek.png

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

 

Informacja o dofinansowaniu ze środków Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie z siedzibą w Białyszewie realizuje projekt grantowy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt. „Lokalne inicjatywy promujące dziedzictwo Ziemi Sierpeckiej” Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”, objęty umową o przyznaniu pomocy pomiędzy Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” z siedzibą w Sierpcu, a Województwem Mazowieckim z siedzibą w Warszawie.

Nazwa zadania: Zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn

Termin realizacji zadania: 01.10.2018r. – 28.02.2019r.

Całkowity koszt realizacji zadania: 26 881,72 zł

Wysokość przyznanego grantu: 25 000,00 zł

Czytaj całość
 
Założenie pięciu stref nektarodajnych na terenie Gminy Sierpc
Czytaj całość

    Dzięki współpracy Urzędu Gminy w Sierpcu z Fundacją "Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem" i dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w Borkowie Kościelnym, Studzieńcu, Goleszynie, Bledzewie i Sudragach zostało zbudowanych pięć stref nektarodajnych. Składają się one z dwóch hoteli dla owadów zapylających oraz 140 drzew i krzewów nektarodajnych np. rokitnik zwyczajny, wierzba purpurowa, tawuła japońska, lilak pospolity, irga błyszcząca, berberys itp. Projekt ma na celu ochronę środowiska życia pszczół i innych owadów zapylających.

 

  

logo1.jpg    Na skutek zmian klimatycznych, chorób i pasożytów oraz nadmiernej chemizacji rolnictwa, w ostatnich latach znacznie zmniejszyła się populacja tych owadów. Jeśli nie uda się ograniczyć skali tego zjawiska, mogą wystąpić poważne problemy z produkcją żywności. Łąki, ogrody, tereny zieleni oraz zadrzewienia, jako ostoje bioróżnorodności w polskich wsiach, odgrywają ważną rolę w zachowaniu zdrowych populacji owadów zapylających poprzez zapewnienie przyjaznych warunków życia dla tych pożytecznych stworzeń. Strefa nektarodajna to obszar, na którym zostały nasadzone rośliny nektarodajne, a która to będzie służyła jako miejsce do edukacji przyrodniczej. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Małgorzata Korpolińska.

   

Czytaj całość
 
Informacja

OŚRODEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W SIERPCU

ul. Piastowska 40
 

  ZAPRASZA NA SZKOLENIE  

Z  ZAKRESU:


Stosowania środków ochrony roślin” (uzupełniające)
 

 

21.03.2019 r.       godz. 9.00

sala konferencyjna  (III piętro)

Ośrodek Kształcenia Zawodowego  w   Sierpcu  ul. Piastowska 40

Koszt szkolenia: 70,- zł

Prosimy o zapisy telefoniczne: (24)264-60-84 lub (24)366-10-77

 
Wyrazy współczucia...
nekrolog-2019.png
 
Informacja

logo_fead.jpg

 


 

 

 

INFORMACJA

   

Wójt Gminy Sierpc - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu informuje, iż odbiór artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2018 odbędzie się w dniu: 24 stycznia 2019r. (czwartek) w następujących miejscowościach:

Czytaj całość
 
Koncert Tradycyjnych Podhalańskich Kolęd i Pastorałek
 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 54 z 331
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie