Strona główna 11.08.2020.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


 

klapsydra-andrzej.png

 

 

 


Uwaga!

Urząd Gminy w Sierpcu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów.

 

      Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra),

      Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

      W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.                               

                                                                                       

Kasa  czynna  w godzinach  9.00 - 14.00      

                                                     

                                                              Wójt Gminy Sierpc

 

 

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2020 roku wpłat za odpady komunalne należy dokonywać na rachunek bankowy

45 9038 0004 8420 0521 2000 0020 

 

 
Numer konta bankowego do innych wpłat:

Bank Spółdzielczy w Starej Białej

Oddział w Sierpcu

58 9015 0001 2005 0000 0521 0001
 
 

 
 
 


Ogłoszenie o konsultacjach

Gmina Sierpc jest w trakcie opracowywania „Strategii Rozwoju Gminy Sierpc na lata 2014-2020”

Jest to dokument niezbędny do racjonalnego planowania działań i przedsięwzięć inwestycyjnych w najbliższych latach oraz ubiegania się o środki pomocowe pochodzące z funduszy Unii Europejskiej.

W związku z tym uprzejmie informujemy, że od dnia 07.07.2014 r. do 30.07.2014 r. wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gminy Sierpc mogą zapoznać się z załączonym dokumentem i przekazać do Urzędu Gminy w Sierpcu swoje opinie, wnioski i komentarze.

Uwagi i opinie można składać w siedzibie Urzędu Gminy w Sierpcu, w pokoju nr 110 - Referat Rozwoju Gospodarczego i Promocji oraz za pomocą poczty elektronicznej e-mail: info@gmina.sierpc.pl

 

STRATEGIA ROZWOJU GMINY SIERPC NA LATA 2014-2020 - projekt

 
Szkolenie PROW 2014-2020
     Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Sierpcu organizuje szkolenie nt. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Szkolenie odbędzie się w dniu 24 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury i Sportu w miejscowości Piaski. Spotkanie zorganizowane jest dla rolników, posiadaczy lasów oraz przedsiębiorców posiadających małe lub mikro przedsiębiorstwa.
Czytaj całość
 
NAGRODA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorującym najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocję Województwa w tych dziedzinach.

Wyróżnienie kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie, angażujących się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza, służące rozwojowi i promocji regionu. Doceniamy niepospolite pomysły i twórcze inicjatywy, które są wyrazem autentycznych pasji.

Prestiż i szczytny cel sprawiają, że z roku na rok Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dotychczas, wśród laureatów, zasłużonych dla wspólnoty mazowieckiej i całym swoim życiem udowadniających słuszność swoich wyborów, znaleźli się m.in.: Józef Hen, Barbara Wachowicz, ks. Jan Twardowski, ks. bp. dr hab. Stanisław Wojciech Wielgus, Wojciech Siemion, Jerzy Janicki czy Sława Przybylska.
Czytaj całość
 
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym w Belwederze

Członkowie Klubu Naszej Ziemi, działającego w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym, jako jedna z czterech szkół w Polsce, wzięli udział w warsztatach ekologicznych pt. ”Niezapominajki to są kwiatki z bajki”. Zajęcia odbyły się 23 maja 2014 r. w ogrodach Belwederu. Uczniowie wraz z Panią dyrektor Barbarą Gostomską i opiekunem Klubu Naszej Ziemi – Panią Eweliną Motyką przybyli na zaproszenie Małżonki Prezydenta RP i Fundacji Nasza Ziemia.

Dzieci pod opieką edukatorów z Fundacji Nasza Ziemia i Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” odkrywały fascynujący świat przyrody. Warsztaty uroczyście rozpoczęła Pani Anna Komorowska. Pierwsza Dama wspólnie z czteroma uczniami symbolicznie zasadziła niezapominajki. Do reprezentowania naszej szkoły desygnowano ucznia klasy IIA Igora Olczaka. Wszystkie dzieci miały okazję porozmawiać z Panią Anną Komorowską, a także zmierzyć się w Jej obecności z zadaniem rozpoznawania ptaków. Uczniowie pod czujnym okiem realizatorów programu warsztatów rozpoznawali gady i płazy oraz poznawali budowę roślin. Dzieci zasiały w torfowych doniczkach cynie, które zabrały do domu i obiecały pielęgnować. Najciekawszym wg uczniów zadaniem było naśladowanie leśnych zwierząt i sprawdzenie jak się czują, gdy do lasu wkracza człowiek-wandal.

Po pełnych wrażeń zajęciach, dzieci udały się na poczęstunek w Belwederze i zostali obdarowani pamiątkowymi książkami. Dla uczniów pobyt w Ogrodach Belwederu był niezwykłą i fascynującą przygodą, którą długo będą wspominać.

 
IX edycja konkursu fotograficznego Mazowsze bliskie sercu

W tym roku już po raz dziewiąty fotografowie-amatorzy, mieszkający lub uczący się na Mazowszu staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nabór prac trwa do 16 czerwca 2014 r.


Nowością w tegorocznej edycji jest dwuetapowość konkursu.


W pierwszym etapie Jury wybierze nie więcej niż dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w organizowanych wspólnie z ASP w Warszawie we wskazanym terminie we wrześniu br. 2-3 dniowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych.


W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace.
Zwycięzcy zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody.
Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl

 

Czytaj całość
 
Lato detektywów - Rajd Grunwaldzki 2014
logo_rg14.gif     Letnie ścieżki miłośników zagadek historycznych krzyżują się na północnym Mazowszu, południowo-zachodnich Mazurach oraz w ziemi dobrzyńskiej i michałowskiej. Na początku lipca każdego roku odbywają tam oni swoją 5-dniową wyprawę, pełną przygód niczym z filmów o Indianie Jonesie czy książek o Panu Samochodziku.

      Wszystko to za sprawą Rajdu Grunwaldzkiego – ogólnopolskiej imprezy turystyczno-edukacyjnej dla młodzieży, która w ciągu minionych 5 lat stała się największym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju. Ostatnie jej edycje gromadziły po 1000 uczestników, przybywających ze wszystkich polskich województw, a także z Kanady, Litwy i Białorusi. Uczestnicy Rajdu Grunwaldzkiego, podzieleni na kilkuosobowe patrole, przez 5 wakacyjnych dni pieszo, rowerami, kajakami i koleją przemierzają mało znane, lecz malownicze zakątki na pograniczu województw mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, dowiadując się po drodze, jak bogate może być dziedzictwo kulturowe obszarów nietkniętych stopą „masowego turysty”. Odkrywają lokalną historię, pełną barwnych postaci, niezwykłych wydarzeń i bezcennych pamiątek. 

Czytaj całość
 
V edycja Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów

Organizatorem Konkursu jest Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie. Konkurs przebiega we współorganizacji m.in. jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na roli oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

Czytaj całość
 
Setne urodziny mieszkanki Kręćkowa
Czytaj całość

      W dniu 25 lutego 2014 roku Pani Stanisława Marciniak obchodziła setne urodziny. Z tej okazji Wójt Gminy Sierpc – Pan Tadeusz Prekurat, Sekretarz Gminy – Pani Barbara Gumińska, Radny Gminy Sierpc - Pan Wojciech Lipiński oraz zaproszeni goście m.in.: Pani Aneta Skierska – przedstawiciel Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, a także Pani Joanna Nowicka przedstawiciel – KRUS w Sierpcu złożyli Jubilatce serdeczne życzenia.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
Gmina Sierpc jest w trakcie opracowywania „Strategii Rozwoju Gminy Sierpc na lata 2014-2020

Jest to dokument niezbędny do racjonalnego planowania działań i przedsięwzięć inwestycyjnych w najbliższych latach oraz ubiegania się o środki pomocowe pochodzące z funduszy Unii Europejskiej.

W związku z tym uprzejmie informujemy, że od dnia 04.03.2014 r. do 18.03.2014 r. wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gminy Sierpc mogą wziąć udział w badaniu ankietowym, którego celem jest określenie kierunku rozwoju naszej Gminy. Państwa odpowiedzi pozwolą nam również określić obszary, w których należy podjąć odpowiednie przedsięwzięcia inwestycyjne w celu poprawy atrakcyjności Gminy oraz poprawy życia na jej terenie.

Ankieta dostępna będzie w siedzibie Urzędu Gminy w Sierpcu,  w  pokoju  nr 110 -  Referat Rozwoju Gospodarczego i Promocji oraz na stronie internetowej http://gmina.sierpc.pl/         Ankieta
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 325 - 333 z 413
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie