Strona główna 30.09.2020.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


Urząd Gminy w Sierpcu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. 

      Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra),

      Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

      W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.                               

Kasa  czynna  w godzinach  9.00 - 14.00

 


 

 


Złoto dla Mileny Dyja w Turynie

     W dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2015 roku sportowcy z Europy uczestniczyli w XXVI Światowych Igrzyskach Młodzieży PGSI w Turynie. W Igrzyskach wzięło udział około 1500 młodych ludzi z 11 krajów. Byli to sportowcy z Włoch, Polski, Niemiec, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Chorwacji, Czech, Słowacji, Portugalii i Słowenii. Wśród nich znalazła się 14-letnia tenisistka stołowa Milena Dyja mieszkanka Żochowa.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie - Sieć wodociągowa w miejscowościach Dębowo i Białoskóry

Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Dębowo i Białoskóry, nr ewid. działek 29, 26, 2, 1/1, 1/2 w miejscowości Dębowo oraz 191/1, 205, 191/2, 129/3 w miejscowości Białoskóry

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

     26 czerwca 2015 r. w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego miała szczególny charakter. Zaszczycili ją swoją obecnością zacni goście: Pani dr Czesława Kunkiewicz - Waligóra Naczelnik Wydziału Subwencjonowania Samorządu Terytorialnego w Departamencie Współpracy z Samorządem Terytorialnym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pan Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc, Ksiądz Kanonik Marian Łuniewski – Proboszcz parafii św. Apolonii w Borkowie, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sierpc Pan Piotr Borowski, rodzice uczniów na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców przy Gimnazjum w Borkowie Kościelnym Panią Wiolettą Kukowską, nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy szkoły, uczniowie.

Czytaj całość 2.jpg

 

Czytaj całość
 
IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

     W dniach 19 – 21 czerwca 2015 r. w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP zgromadziły 49 załóg OSP w tym 7 załóg kobiecych.

Czytaj całość 2.jpg

 

Czytaj całość
 
Święto Ekologii w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

W dniu 22 maja 2015r. w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym odbył się Piknik ekologiczno-sportowy zorganizowany przez nauczycieli tej szkoły p. Małgorzatę Korpolińską, p. Urszulę Chojnowską i p. Tomasza Zielińskiego. W imprezie uczestniczyły władze samorządowe, kierownicy jednostek organizacyjnych, zaproszeni przedstawiciele  instytucji prowadzących działalność ekologiczną oraz rekreacyjno-sportową, uczniowie i nauczyciele z dwunastu szkół z terenu powiatu sierpeckiego, rodzice uczniów, społeczność lokalna.

Czytaj całość

Piknik był okazją do podsumowania działań szkoły w autorskim projekcie „Szkoła z energią- II edycja",  który w lutym br. został laureatem konkursu grantowego „Funduszu Naturalnej Energii" organizowanego przez GAZ-SYSTEM S.A. na realizację projektów ekologicznych- najlepszych pomysłów na ochronę środowiska naturalnego regionu. W konkursie wzięło udział 21 projektów. W województwie mazowieckim nagrodzono dwa. Gimnazjum Borkowie Kościelnym uzyskało na jego realizację  kwotę 10.000 złotych. Projekt został napisany i był realizowany przez nauczycielki, które od lat z sukcesami promują zachowania proekologiczne wśród uczniów: p. Urszulę Chojnowską  i p. Małgorzatę Korpolińską.

Czytaj całość
 
Informacja
 
logo_fead.jpg

 Gmina Sierpc - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu informuje, iż odbiór artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2015 odbędzie się w dniu:

16 czerwca 2015r. (wtorek) w następujących miejscowościach:


  1. Studzieniec: dotyczy następujących sołectw: Studzieniec, Rachocin, Rydzewo (g. 12.30-13.20)

  2. Sudragi: dotyczy następujących sołectw: Sudragi, Podwierzbie, Żochowo, Pawłowo, Sułocin Towarzystwo, Sułocin Teodory, Wernerowo, Osówka (g. 13.30 - 14.30)
  1. Miłobędzyn: dotyczy następujących sołectw: Miłobędzyn, Mieszczk, Kwaśno (g. 14.40-15.10)

  2. Bledzewo: dotyczy następujących sołectw: Bledzewo, Bledzewko, Piaski, Piastowo Stare, Piastowo Nowe, Kręćkowo (g.15.20-15.50 )

  1. Goleszyn: dotyczy następujących sołectw: Goleszyn, Warzyn Skóry, Warzyn Kmiecy, Białyszewo, Białyszewo Towrzystwo, Dębowo, Szczepanki, Susk, Nowy Susk, Białoskóry (g.16.00-17.00)

  1. Dziembakowo: dotyczy następujących sołectw: Dziembakowo, Kisielewo, Grodkowo Zawisze, Grodkowo Włóki, Gorzewo (17.10-18)
  1. Borkowo Wielkie: dotyczy następujących sołectw: Borkowo Wielkie, Mieszaki, Wilczogóra, Dąbrówki (18.10-18.30)
  1. Borkowo Kościelne: dotyczy następujących sołectw: Borkowo Kościelne, Białe Błoto (18.40-19.00)


Uwaga: Odbiór artykułów spożywczych odbywać się będzie przy remizach OSP. Godziny odbioru mogą ulec zmianie.

Osoby zakwalifikowane przez GOPS i wpisane na listy mogą odebrać artykuły spożywcze tylko w wyznaczonym terminie.

 
Bank Żywności

logo_fead.jpg

Urząd Gminy w Sierpcu rozpoczął dalszą współpracę z Bankiem Żywności Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2015.

Patronat nad przekazaniem żywności objął Wójt Gminy Krzysztof Korpoliński oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu.

 

 
Plebiscyt na Czystą Gminę

Już od 28 maja br. Polacy mogą wybierać najczystszą gminę w kraju. Rusza „Plebiscyt na Czystą Gminę”, który obejmie wszystkie 2 479 gmin w Polsce. Plebiscyt jest jednym z elementów tegorocznej 22. edycji Sprzątania Świata – Polska, odbywającej się pod hasłem „Wyprawa-PoPrawa”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

 

Z badań przeprowadzonych w 2013 roku „Zaangażowanie społeczne Polek i Polaków” wynika, że ponad jedna czwarta badanych (27%) zadeklarowała, że udzielała się na rzecz swojej okolicy lub miejscowości, w której mieszka. Prawie połowa (49%) jako przeszkodę wskazuje brak czasu i zbyt duże obciążenie obowiązkami zawodowymi.* Fundacja Nasza Ziemia stworzyła narzędzie, które ułatwi Polakom zaangażowanie się w inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej. „Plebiscyt na Czystą Gminę” jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy w aktywny sposób chcą wpływać na działania podejmowane przez władze gmin, ale deklarują zdecydowany brak czasu na aktywność społeczną. Zadaniem Plebiscytu jest sprawdzenie aktualnej sytuacji i wyróżnienie tych gmin, które nie tylko dbają o utrzymanie czystości na swoim terenie, ale w czynny sposób reagują na potrzeby swoich mieszkańców. Wyniki „Plebiscytu na Czystą Gminę”, Fundacja Nasza Ziemia wykorzysta do nakreślenia obrazu czystości w polskich gminach i podsumowania podejścia do egzekwowania przez nie prawa.

Czytaj całość
 
II Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Goleszynie
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 307 - 315 z 429
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie