Strona główna 30.09.2020.  

Unia Europejska    


Urząd Gminy w Sierpcu
ul. Biskupa Floriana 4
09-200 Sierpc

woj. mazowieckie, powiat sierpecki

budynek_gminy_sierpc_-_maly.jpg

tel. 24-275-57-01
fax. 24-275-57-01 w. 29

 e-mail:  info@gmina.sierpc.pl


Urząd Gminy w Sierpcu wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. 

      Sprawy wymagające osobistej obecności będą załatwiane z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych. Konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej: maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekcji rąk, rękawiczek jednorazowych, bezpiecznych odległości (minimum 1,5 metra),

      Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

      W trosce o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Gminy, zaleca się ograniczenie wizyt w Urzędzie do niezbędnych.                               

Kasa  czynna  w godzinach  9.00 - 14.00

 


 

 


Informacja dla podatników


Od 1 września 2015r. zostanie uruchomiona w Urzędzie Skarbowym w Sierpcu USŁUGA ASYSTENTA PODATNIKA.


Zadaniem asystenta podatnika jest wsparcie i ukierunkowanie mikroprzedsiębiorcy przez pierwsze 18 miesięcy jego funkcjonowania w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych.

 

Naczelnika Urzędu Skarbowego w Sierpcu

Renata Witkowska

 
OSTRZEGAMY - ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !

Każdego roku na polskiej wsi dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo iż ta liczba z roku na rok spada, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem. W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano 27 wypadków śmiertelnych, z czego połowa to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Szczególnie niebezpieczne są okresy wczesnej wiosny i lata. W okresie żniw następuje nagromadzenie prac polowych i zwiększenie wysiłku fizycznego. Zmęczenie oraz nieustanny pośpiech podczas wielogodzinnych prac polowych naraża rolnika na ryzyko zaistnienia wypadku. W najbliższych dniach rozpoczynają się żniwa. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków na wsi. Ulegają im zarówno osoby dorosłe jak i dzieci pozostawiane w tym okresie bez opieki.

Czytaj całość
 
Informacja

W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 (od 20 sierpnia do 2 września), Biuro Powiatowe ARiMR w Sierpcu przeprowadzi szkolenie informacyjne dla rolników odnośnie zasad ubiegania się o premię.

Z uwagi na istotne zmiany, jakie będą realizowane w kolejnych latach, zapraszamy wszystkich beneficjentów do udziału w w/w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 06 sierpnia 2015 r. godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sierpc.

 

Kierownik Biura Powiatowego
Maciej Siwiński

 
Spotkanie z rolnikami z Bawarii

     W dniu 10 lipca 2015 roku na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Wójt Gminy Sierpc – Krzysztof Korpoliński i Przewodniczący Rady Gminy Sierpc - Andrzej Kanigowski spotkali się z rolnikami z Bawarii. Na spotkaniu poruszano wiele tematów, jednym z głównych były rozmowy dotyczące nawiązania współpracy zarówno na płaszczyźnie rolniczej jak i współpracy dzieci i młodzieży.

 

 
90 - lecie OSP Bledzewo

     W sobotę 27 czerwca 2015 roku odbyły się obchody 90 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
Informacja o dofinansowaniu

„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Sierpc w 2015 roku"

dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 45.271,00 zł

www.wfosigw.pl                                     www.nfosigw.gov.pl

fundusz.png

 
Złoto dla Mileny Dyja w Turynie

     W dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2015 roku sportowcy z Europy uczestniczyli w XXVI Światowych Igrzyskach Młodzieży PGSI w Turynie. W Igrzyskach wzięło udział około 1500 młodych ludzi z 11 krajów. Byli to sportowcy z Włoch, Polski, Niemiec, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Chorwacji, Czech, Słowacji, Portugalii i Słowenii. Wśród nich znalazła się 14-letnia tenisistka stołowa Milena Dyja mieszkanka Żochowa.

Czytaj całość

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie - Sieć wodociągowa w miejscowościach Dębowo i Białoskóry

Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Dębowo i Białoskóry, nr ewid. działek 29, 26, 2, 1/1, 1/2 w miejscowości Dębowo oraz 191/1, 205, 191/2, 129/3 w miejscowości Białoskóry

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym

     26 czerwca 2015 r. w Gimnazjum w Borkowie Kościelnym odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego miała szczególny charakter. Zaszczycili ją swoją obecnością zacni goście: Pani dr Czesława Kunkiewicz - Waligóra Naczelnik Wydziału Subwencjonowania Samorządu Terytorialnego w Departamencie Współpracy z Samorządem Terytorialnym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pan Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc, Ksiądz Kanonik Marian Łuniewski – Proboszcz parafii św. Apolonii w Borkowie, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sierpc Pan Piotr Borowski, rodzice uczniów na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców przy Gimnazjum w Borkowie Kościelnym Panią Wiolettą Kukowską, nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy szkoły, uczniowie.

Czytaj całość 2.jpg

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 309 z 429
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie