Strona główna 05.07.2020.  

Unia Europejska    


"Dach Europy u naszych stóp" - Mont Blanc 2007
17.10.2007.

thumb_na_szczycie.jpg    Mont Blanc, najwyższy szczyt Alp, na pograniczu Francji i Włoch, potocznie zwany „Dachem Europy”, piękny i ośnieżony przez cały rok, mimo kapryśnej pogody, przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jest wśród nich wielu Polaków, którzy zmagają się tu nie tylko z pogodą, ale przede wszystkim z własnymi słabościami.

    W dniach 6 – 18 września 2007 roku na podbój „Białej Damy” zdecydowało się również dwoje śmiałków Jacek Majorowski mieszkaniec Bledzewa w Gminie Sierpc i Piotr Szewczuk.

    thumb_namiot2.jpgPomimo licznych trudność, w tym wyczerpania zmaganiami z przeciwnościami natury, 14.09.2007 r. stanęli na najwyższym szczycie Europy (4808 m.n.p.m.). Jak wynika z ich relacji widok z „Dachu Europy” zapiera dech w piersiach.

    Warto nadmienić, iż w wyprawie miała swój udział Gmina Sierpc, która zasponsorowała alpinistom namiot w zamian za reklamę przed, po i w trakcie wyprawy. Jak wynika z relacji turystów z dnia 14.09.2007 r po zdobyciu Mont Blanc, z radością schodzili do obozu, stwierdzając, że zakupiony przez Gminę Sierpc namiot stoi bez trudu, opierając się podmuchom porywistego wiatru.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie