Strona główna 29.01.2020.  

Unia Europejska    


III Dożynki Gminne w Sudragach

thumb_dozynki2007_1.jpg    Dnia 2 września 2007 roku odbyły się III Dożynki Gminne w Sudragach. Uroczystość poprzedzona była barwnym korowodem, po którym rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za plony, w czasie której został poświęcony chleb, dary oraz wieńce dożynkowe. Chleb ten został podzielony wśród wszystkich uczestników uroczystości jako symbol pokoju i dziękczynienia za plony.

    W części oficjalnej głos zabrali: Przewodniczący Rady Gminy Sierpc, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sudragach oraz Wójt Gminy Sierpc.

      thumb_dozynki2007_2.jpgNastępnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sudragach zaprezentowały swój talent artystyczny na scenie prezentując ciekawe przestawienie przeplatane pieśniami o tematyce dożynkowej.

    Po występach odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej Goleszyn oraz inscenizacji walki rycerskiej, zaprezentowanej przez grupę artystyczną z Włocławka.

    Na koniec Wójt Gminy Sierpc zaprosił wszystkich uczestników na darmowy poczęstunek i zabawę taneczną.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie