Strona główna 30.11.2021.  

Unia Europejska    


Wyróżnienie dla Gminy Sierpc w konkursie promującym szczepienia przeciwko COVID-19
szczepienie-na-covid-19-co-musisz-wiedziec-bezpieczenstwo-przebieg-i-kolejnosc-szczepienia.jpg
Do 31 października trwał ogłoszony przez polski rząd, w ramach Narodowego Programu Szczepień, konkurs „Rosnąca Odporność” dla samorządów na najwyższy przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID -19. W środę 10 listopada br. nastąpiło oficjalne jego rozstrzygnięcie. 

Na podstawie ogłoszonych wyników konkursu, Gmina Sierpc spośród wszystkich gmin z powiatu sierpeckiego osiągnęła jeden z trzech najwyższych wzrostów odsetka zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19 w powiecie sierpeckim w okresie od 1 sierpnia do końca października 2021 roku i zajęła III miejsce. W gminie Sierpc w pełni zaszczepionych jest 3081 mieszkańców (przyrost poziomu zaszczepienia mieszkańców o 9,3 punktów procentowych). Nagrodą jest grant finansowy w wysokości 250 tysięcy złotych na cele związane z przeciwdziałaniem Covid-19. Zgodnie z art. 2 ust. 2 ustawy COVID-19 mogą być to wszelkie czynności związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych COVID-19.

Warunkiem uzyskania nagrody finansowej jest złożenie odpowiedniego wniosku do wojewody o wpłatę środków na konto gminne. W dniu 15 listopada do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie został złożony wniosek o odbiór nagrody w wysokości 250 tysięcy zł.

Wójt Gminy – Krzysztof Korpoliński wyjaśnił, że konkursowy sukces został odniesiony dzięki gminnym akcjom promocyjnym, na których promowano szczepienia oraz pomocy miejscowych kół gospodyń wiejskich. Ponadto, włodarz gminy wyraził zadowolenie z tego, że tak wielu Mieszkańców Gminy Sierpc przyjęło szczepionkę w trosce o życie i zdrowie swoje oraz swoich bliskich.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
 
 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


Zadanie pn.:

„Wykonanie inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Sierpc”

zrealizowane w 2021 r., współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021”

logo-mazwosze.jpg 

 
logo-eu-rp-fs.png
 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie