Strona g堯wna 02.06.2020.  

Unia Europejska    


安i皻o Szko造 w Goleszynie - 7 VI 2007r.
14.06.2007.

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ze Szko造 Podstawowej w Goleszynie z okazji 鈍i皻a swojej placówki przygotowali szereg atrakcji, z nieod陰czn cz窷ci artystyczn. I po raz kolejny udowodnili, 瞠 nie potrafi ot tak wystawi zwyk貫j akademii, czy innego nudnego pokazu. Jak zwykle by這 kolorowo, roz酥iewanie i, nie ukrywajmy, nieprzeci皻nie, a dzi瘯i temu szalenie i bardzo weso這.

Wyst瘼owali wszyscy wychowankowie, w陰cznie z przedszkolakami z klas "0". W tym roku m這dzi arty軼i zaprosili widzów w podró dooko豉 鈍iata na pok豉dzie okr皻u, którego kapitanem by Kuba Szczepkowski, pierwszym oficerem za Ola Garwacka. Z przodu ustawiona by豉 dekoracja, "zmieniaj帷a" scen w okr皻. Na "pok豉dzie" nie mog這 oczywi軼ie zabrakn望 ko豉 sterowego, no i bandery, któr uroczy軼ie podniesiono po tradycyjnym chrzcie okr皻u - cho tradycyjnego rozbicia butelki szampana o burt zabrak這. Zamiast niej by balonik wype軟iony wod, za "rodzicami chrzestnymi" jednostki o nazwie Galileo zostali Wójt gminy Sierpc Tadeusz Prekurat i Dyrektor Szko造 Podstawowej w Goleszynie Wies豉wa Ga鎥o.

Na samym pocz徠ku widzom przedstawi豉 si za這ga, która podczas ca貫go wyst瘼u co jaki czas wchodzi豉 na pok豉d przy d德i瘯ach szanty, stanowi帷 swoisty przerywnik pomi璠zy kolejnymi wykonawcami. Poza tym kucharz pok豉dowy kilkakrotnie schodzi z pok豉du-sceny do publiczno軼i, cz瘰tuj帷 ró積orakimi smako造kami.

A w cz窷ci artystycznej, jak ju wspomniano wy瞠j, w rejsie dooko豉 鈍iata odwiedzano ró積e cz窷ci 鈍iata, które zosta造 przedstawione w piosence i ta鎍u. Na pierwszy ogie posz豉 rzecz jasna Polska. M這dzi arty軼i w szlacheckich strojach wykonali poloneza - i to naprawd w sposób, który niejednego maturzyst-studniówkowicza wp璠zi豚y w kompleksy.

Przedstawiaj帷 Angli oczywi軼ie zacz皻o od Deszczowej piosenki, nast瘼nie odby si krótki pokaz footbolu, wyst徙ili m這dociani nast瘼cy The Beatles, za przedstawienie osoby najs豉wniejszego szpiega Jej Królewskiej Mo軼i, Agenta 007 zako鎍zy這 pobyt w Wielkiej Brytanii. Warto doda, 瞠 przy okazji wyst瘼u zespo逝 nie mog這 zabrakn望 rozhisteryzowanych fanek - w te bardzo wiernie i ch皻nie wcieli造 si uczennice. Co jaki czas rozlega造 si piski i krzyki, tak dobrze znane z koncertów legendarnego zespo逝 z Liverpoolu.

Kontynuuj帷 wyst瘼y wykonawcy skupiali si bardziej na przedstawianiu najbardziej charakterystycznych cech danych kontynentów, czy regionów ni konkretnych krajów. Nie zabrak這 wi璚 murzy雟kiego ta鎍a przy d德i瘯ach Makumby Big Cyca, piosenki Nie ma wody na pustyni w w wykonaniu ucznia ubranego w typowy arabski burnus, gor帷ych meksyka雟kich ta鎍ów z towarzysz帷ym zespo貫m, hawajskiego Hula czy te samby odta鎍zonej przez najm這dsze uczennice. Starsze dziewcz皻a w strojach arabskich tancerek zaprezentowa造 ta鎍e rodem z Ba郾i tysi帷a i jednej nocy. Niczym broadway'owski musical zaprezentowany zosta taniec motocyklistów, z piosenk Mamma Mia wyst徙i豉 jedna z m這dszych uczennic. Na koniec Nie dokazuj mi造 nie dokazuj za酥iewa/a pierwszy oficer, czyli Ola Garwacka. 疾by by這 zabawniej, kiedy wykonywa豉 ten utwór, ewidentnie kierowa豉 s這wa do Wójta Tadeusza Prekurata ;-)

Skoro rejs by dooko豉 鈍iata, marynarze musieli natkn望 si na w豉dc mórz i oceanów - Posejdona, zwanego Neptunem. Wraz ze swoj ma鹵onk i królewsk 鈍it równie weszli na pok豉d Galileo.

Oczywi軼ie nie mog這 zabrakn望 ró積orakich konkursów, w których uczestniczyli widzowie i zaproszenie go軼ie, w豉dz samorz康owych i osób duchownych nie wy陰czaj帷.

I tak na scenie-pok豉dzie rzucano lotkami do tarczy, ta鎍zono z b瑿enkiem na郵aduj帷 taniec afryka雟ki, przygotowywano na czas wie鎍e kwiatów lei. Na sam koniec wybrano trzy dru篡ny, podzielone na: w豉dz, nauczycieli i absolwentów. 如iewano, ta鎍zono, rzucano te ko貫m ratunkowym i grano w kalambury. W konkurencji 酥iewanej zdecydowanie wszystkich przebi Starosta S豉womir Fu貫k, mocnym g這sem od酥iewuj帷 Córk rybaka.

Po zako鎍zeniu cz窷ci artystycznej g這s zabra Wójt Tadeusz Prekurat, podkre郵aj帷 wysoki poziom ca貫j imprezy oraz zaznaczaj帷, 瞠 Goleszyn jest praktycznie centrum kulturalnym gminy Sierpc.

Na r璚e Dyrektor Wies豉wy Ga鎥o z這篡 Dyplomy Honorowe dla ca貫j kadry pedagogicznej goleszy雟kiej podstawówki, osobi軼ie za wr璚zy dwa takie dyplomy wraz z drobnymi upominkami Oli Garwackiej i Kubie Szczepkowskiemu, z uwagi na ich wysokie zaanga穎wanie z 篡cie szko造 i uczestnictwo we wszelkich mo磧iwych lokalnych przedsi瞝zi璚iach.

Nast瘼nie go軼ie mogli zwiedzi szko喚, ewentualnie wpisa si do Kroniki.

Po zako鎍zeniu cz窷ci artystycznej rozpocz掖 si mecz pi趾i no積ej O Puchar Dyrektora Szko造, rozgrywany pomi璠zy absolwentami "miejscowymi", a tymi, którzy w Goleszynie ju nie mieszkaj. "Gospodarze" wygrali wynikiem 4:2.

I wreszcie nadesz豉 pora na biesiad i pota鎍ówk. Bawiono si do godziny 22.00.

 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »
Menu witryny
Strona g堯wna
Informacje o Gminie
Aktualno軼i
Rada Gminy
Urz康 Gminy
So貫ctwa
GOPS
Szko造 i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zak豉d Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpiecze雟two
Komunikaty i ostrze瞠nia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 z"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrod w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 z"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludno軼i o zagro瞠niach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioró積orodno軼i w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 z"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 z"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 z"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowo軼i Borkowo Ko軼ielne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 z"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szko豉 równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie