Strona główna 04.06.2020.  

Unia Europejska    


III Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Sierpc
30.04.2007.

W III Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Sierpc wzięło udział osiem żeńskich drużyn z całego Mazowsza. Niespodziewanie, ale całkiem zasłużenie triumfatorkami imprezy zostały szczypiornistki Piasta Borkowo Kościelne. W turnieju wystartowało osiem zespołów, które organizatorzy (Wójt Gminy Sierpc, RP LZS, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, SP w Borkowie Kościelnym) podzielili na dwie grupy. W pierwszej znalazły się drużyny: Piast Borkowo, Zawkrze Mława, Dwójka Małkinia, Orlik Reszel. Do grupy B los przydzielił Handball Przasnysz, Maraton Wiśniewo, LUKS Borkowo i PG5 Ostrołęka.

Odwieczne rywalki

Główne faworytki imprezy (jako jedyne grające w rozgrywkach ligowych) szczypiornistki Maratonu Wiśniewo niespodziewanie zajęły dopiero drugie miejsce w swojej grupie. Po łatwych wygranych z LUKS Borkowo (14:0) i PG5 Ostrołęka (16:4) uległy Handballowi Przasnysz 8:9. Zarówno Przasnysz, jak i Wiśniewo awansowały do półfinałów. W grupie A dobrze radziły sobie gospodynie z Piasta Borkowo (Agata Nowicka – Kamila Borowska, Magdalena Krajenta, Marta Olecka, Małgorzata Hiszpańska, Anna Nadolska, Izabela Mielczarska, Alicja Jankowska, Monika Adamkowska, Sylwia Jonczak). W swoim pierwszym meczu gładko 16:7 pokonały Orlik Reszel, a w drugim 15:2 Zawkrze Mławę. W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie podopieczne Roberta Rzeszotarskiego spotkały się ze swoim odwiecznym rywalem czyli Dwójką Małkinia. Historia pojedynków tych dwóch ekip sięga już kilku lat. Na ostatnim turnieju towarzyskim lepsze były dziewczyny prowadzone przez Agatę Rostkowską. I tym razem małkinianki okazały swoją wyższość zwyciężając 9:4. W pierwszym półfinale szczypiornistki z Małkini postawiły niesamowicie trudne warunki faworyzowanej siódemce z Wiśniewa. Po pierwszej połowie było 5:4 dla nich. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 9:9. O wszystkim musiała zdecydować dogrywka. Tu lepszą odpornością psychiczną wykazała się „Dwójka” wygrywając 12:10.

Finał marzenie

W drugim półfinale zespół z Borkowa już do przerwy prowadził z Przasnyszem 6:2 i kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie gospodynie wygrały 11:6 i znalazły się w wielkim  finale. Mecz o trzecie miejsce nie był zbyt emocjonujący. Podrażnione wcześniejszą porażką dziewczyny z Wiśniewa odprawiły z kwitkiem (8:3) ekipę Handballu Przasnysz. Faworytem finału były dziewczyny z Małkini podbudowane grupową wygraną nad Piastem. To co stało się w pierwszej połowie finałowego meczu o Puchar Wójta przejdzie do annałów tej imprezy. Podopieczne Roberta Rzeszotarkiego zmiażdżyły rywalki agresywną obroną i niesamowitymi kontrami. Po pierwszej części gry było 5:0 dla Piasta. Mecz życia rozgrywała bramkarka z Borkowa, Agata Nowicka. Dała się pokonać dopiero z rzutu karnego przy stanie 7:0 dla swojego zespołu. Ostatecznie Piast Borkowo Kościelne triumfował w finale aż 10:2 i po ostatnim gwizdku mógł odtańczyć taniec zwycięstwa. Wyróżnienia indywidualne wręczane przez wójta gminy Sierpc Tadeusza Wojciecha Prekurata i sekretarza Rady Powiatowej LZS Sławomira Malanowskiego otrzymały Karolina Gałacka z Wiśniewa (najlepsza snajperka), Agata Nowicka z Piasta (najlepsza bramkarka), Magdalena Krajenta z Piasta (najlepsza zawodniczka). Miano najsympatyczniejszej przypadł Patrycji Kordek z Małkinii. Drużynową nagrodę Fair - Play otrzymały dziewczyny z Przasnysza.

Mariusz Turalski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie