Strona główna 26.10.2021.  

Unia Europejska    


Modernizacja sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem
remiza_sudragi_mias.jpg

We wrześniu 2021 roku zakończono zadanie realizowane przez Gminę Sierpc, które zostało dofinansowane ze środków budżetu samorządu województwa mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021”. 

Z inicjatywy Wójta Gminy Sierpc – Krzysztofa Korpolińskiego na początku roku został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dotację na zadanie pod nazwą: „Modernizacja sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem”, który rozpatrzono pozytywnie i zakwalifikowano do dofinansowania.
Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu sala w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sudragach została odnowiona i wyremontowana. Ponadto, w ramach jej wyposażenia zakupiono nowe krzesła, lustra oraz sprzęt oświetleniowy i nagłaśniający.
Odnowienie sali w remizie wraz z wyposażeniem pozwoli wykorzystać jej walory nie tylko przez strażaków ochotników, ale także przez mieszkańców wsi Sudragi. Zrealizowane zadanie możliwi organizację w remizie OSP Sudragi wydarzeń kulturalnych i społecznościowych. Będzie świetnym miejscem do spotkań mieszkańców wsi.
Remiza OSP Sudragi pełni na terenie sołectwa również rolę sali wiejskiej, w której mieszkańcy spotykają się podczas m. in. zebrań wiejskich. Doposażenie tego obiektu oraz jego odnowienie spowodowało, że remiza w Sudragach stanowi atrakcyjne miejsce spotkań lokalnej społeczności i organizacji różnego rodzaju wydarzeń gminnych.
Zadanie pn: ‘Modernizacja sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem’ współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.
Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł niespełna 20 000,00 zł z czego połowa to środki  pochodzące z budżetu samorządu województwa mazowieckiego, a druga połowa została sfinansowana z budżetu Gminy Sierpc.

 

rezmiza_sudragi_mias_2.jpg  remiza_sudragi_mias_3.jpg 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

 
 fundusz.jpg
„Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2021 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 30 000,00 zł” www.wfosigw.pl

www.wfosigw.pl

 
fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego    
logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie