Strona główna 23.09.2021.  

Unia Europejska    


Językowe zmagania  kurs językowy z języka niemieckiego i angielskiego
lowe_jezyki_bk_3.jpg
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w wiejskiej gminie Sierpc wśród wielu warsztatów praktycznych przygotował dla uczestników projektu zajęcia językowe. W okresie od stycznia do czerwca bieżącego roku uczestnicy LOWE mieli możliwość skorzystania z kursu języka niemieckiego dla początkujących oraz języka angielskiego.  Zajęcia odbywały się raz w tygodniu i dostosowane były  do potrzeb grupy.  Głównym celem było zachęcenie  uczestników do przełamania barier językowych.   Stawiano przede wszystkim na umiejętności praktyczne i podstawowe kompetencje komunikacyjne. Uczestnicy poznawali najczęściej używane słowa i struktury gramatyczne, dzięki którym będą mogli  porozumiewać się w codziennych sytuacjach – w sklepie, restauracji,  podczas krótkiej wycieczki czy  wakacji, jak również w udzielaniu i poszukiwaniu informacji. W trakcie zajęć z języka angielskiego uczestnicy szkoleń LOWE mieli okazję nauczyć się podstaw tego języka. Głównym celem zajęć było rozwijanie kompetencji językowej i komunikacyjnej umożliwiającej porozumiewania się w języku angielskim w typowych sytuacjach życiowych. Uczestnicy rozwijali sprawności językowe w zakresie rozumienia ze słuchu – słuchając prostych wypowiedzi, w zakresie mówienia – formułując krótkie wypowiedzi i prowadząc dialogi, w zakresie czytania i pisania – tworząc wypowiedzi pisemne w oparciu o podany wzór. Na zajęciach panowała życzliwa atmosfera, co umożliwiało przełamanie bariery lęku przed wypowiadaniem się. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani i starali się wykorzystać ten czas, by nabyć umiejętności, które pozwolą im być wsparciem dla swoich dzieci, w dalszym procesie nauczania. 
 
 
lowe_jezyki_bk_1.jpg   lowe_jezyki_bk_2.jpg
   
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie