Strona główna 23.09.2021.  

Unia Europejska    


LOWE  Komputer i Internet bez tajemnic  warsztaty informatyczne
lowe_info_1.jpg

Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w wiejskiej gminie Sierpc przygotował dla uczestników projektu warsztaty „Komputer i Internet bez tajemnic – warsztaty informatyczne”. Zajęcia w ramach warsztatów informatycznych odbywały się cyklicznie od stycznia do czerwca w odstępach co tygodniowych. Podczas zajęć uczestnicy poznali rożnego rodzaju programy komputerowe służące do edycji tekstu, grafiki oraz nabyli ogólne umiejętności bezpiecznego poruszania się w przestrzeni internetowej. Jednym z programów poznanych przez uczestników był program Word, w którym uczestnicy nie tylko pisali, ale również tworzyli tabele i proste grafiki, poznawali różne funkcje ułatwiające poprawianie tekstu, wprowadzanie do niego zmian oraz różnych efektów wizualnych. Kursanci tworzyli grafiki w programie Paint, które wykorzystywali do tworzenia dokumentów tekstowych, np. zaproszeń, dyplomów. Kolejnym programem był Excel, w ramach, którego uczestnicy tworzyli wykresy, tabele oraz wykorzystywali podstawowe formuły (suma, średnia). Uczestnicy warsztatów uczyli się korzystać z zasobów Internetu w celu znalezienia potrzebnych grafik, informacji. Wykorzystywali programy online do obróbki zdjęć i tworzenia kolaży. Poznawali też strony oferujące quizy i gry online. Omawiane były zasady dokonywania popularnych w dzisiejszych czasach zakupów online, wykonywania płatności przez Internet oraz korzystania z komunikatorów internetowych i mediów społecznościowych. Kursanci podczas zajęć byli bardzo zainteresowani, pracowici i dociekliwi. Chętnie podejmowali wyzwania a poziomem wiedzy, tempem przyswajania umiejętności i zaangażowaniem zaskakiwali trenera. Podczas ostatnich zajęć każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy, rozwiązując test z zagadnień poznanych na warsztatach.  Wyniki testu były znakomite, wszyscy wykonali go na poziomie wyższym niż 70 %.

LOWE to projekt realizowany przez Gminę Sierpc, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej PO WER, Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

 

lowe_info_2.jpg  lowe_info_3.jpg 
 lowe_info_4.jpg  lowe_info_6.jpg
   
   
   

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie