Strona główna 08.05.2021.  

Unia Europejska    


Wielkie serce mieszkańców Gminy Sierpc dla Pani Hani z Zawidza
180169115_1148296638926665_3918995950497822747_n.jpg

Czasami małe kroki prowadzą nas do osiągnięcia wielkich celów. Od 15 kwietnia 2021r. społeczność gminy Sierpc  zbierała plastikowe nakrętki po napojach z zamiarem przekazania ich na  akcję pomocy Pani Hani Sadeckiej z Zawidza.  Potrzebuje ona prawie sześciuset  tysięcy złotych na nierefundowane leczenie nowotworu, w postaci immunoterapii łączącej dwa leki .Nakrętki zbierali wszyscy: uczniowie szkół, ich rodziny, nauczyciele i  duża rzesza mieszkańców. Akcja, którą wspierał i patronował Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński przerosła oczekiwania organizatorów, zebrano około tony plastikowych nakrętek. W akcji uczestniczyły  szkolne koła wolontariatu z  gminnych placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, Szkoły Podstawowej w Goleszynie i Szkoły Podstawowej w Sudragach.

 Mieszkańcy Gminy Sierpc pokazali, że gdy można połączyć ekologię z pomaganiem drugiemu człowiekowi – wówczas tym chętniej włączają się do działania. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji #zbieramykorkidlahani.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie