Strona główna 08.05.2021.  

Unia Europejska    


Wielkanocne inspiracje ceramiczne

zmniejszony_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W marcu br. odbyły się kolejne warsztaty w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji, działającego na terenie wiejskiej Gminy Sierpc przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym. 

Tym razem uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w drugiej edycji warsztatów ceramicznych, które odbywały się w Pracowni Ceramiczno – Artystycznej Pani Wioletty Boguckiej w Sierpcu. Wiosna pukała do drzwi a wraz z nią Wielkanoc. Dlatego uczestników warsztatów zachęciliśmy do stworzenia pięknych przedmiotów z gliny, które byłyby dopełnieniem świątecznego nastroju. Wykonano z gliny, pod kierunkiem właścicielki Pracowni Ceramicznej, dekoracyjne przedmioty związane ze świętami wielkanocnymi. Ceramika pozwala na elastyczne i łatwe wyrażanie własnych pomysłów. Pozwala na kontakt z naturalnym i obecnym od wieków tworzywem, które łatwo daje się kształtować, pozwala również na tworzenie i wyrażanie samego siebie w dziele, które pozostanie na dłużej. Stworzona podczas tych warsztatów ceramika zaskoczyła atrakcyjną formą i kolorem oraz stanowiła niebanalną wiosenną dekorację. Uczestnicy zostali poinformowani o przebiegu dalszego procesu związanego z ich pracami- podany został szacunkowy czas schnięcia prac oraz przewidywany termin wypalenia naczyń z gliny. Po pierwszym wypale, odbyła się druga część warsztatów ceramicznych, podczas której można było szkliwić swoje prace i kontynuować rozpoczętą przygodę z ceramiką. Wielkanocne warsztaty ceramiczne uznajemy za bardzo udane!

LOWE to projekt realizowany przez Gminę Sierpc, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej PO WER, Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

 zmniejszony_1.jpg  zmniejszony_2.jpg
 zmneijszony_4.jpg  zmniejszone_5.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie