Strona główna 08.05.2021.  

Unia Europejska    


Jak zrobić stroik wiosenny? - warsztaty florystyczne w ramach LOWE w wiejskiej Gminie Sierpc
florystyczne_3_easy-resize.com.jpg

 Zmęczeni ograniczeniami związanymi z pandemią SARS Covid-19 wszyscy wyczekujemy nadejścia wiosny. Okres przedświąteczny to taki czas kiedy staramy się przystroić nasze mieszkania i domy tak, aby poczuć magię świąt i jednocześnie budzącej się do życia przyrody. Tym razem LOWE w wiejskiej Gminie Sierpc zaprosił uczestników szkoleń do udziału w warsztatach florystycznych w kolorach wiosny, które prowadziła             inż. Joanna Przewoźnik - właścicielka Pracowni Florystycznej w Lelicach. Ze względu na pandemiczne obostrzenia warsztaty stacjonarne prowadzono w reżimie sanitarnym, stosując się do aktualnych wytycznych.

Wielkanoc to bez wątpienia jedno z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła, przepełniona radością. Jajka, kurczaczki, zajączki i kwiaty to najczęściej spotykane dekoracje na Wielkanoc. Możemy je ustawiać pojedynczo lub wykorzystywać do tworzenia stroików, wianków i wiązanek.

Podczas zajęć florystycznych, uczestnicy LOWE otrzymali od instruktora ciekawe inspiracje i przygotowali własnoręcznie stroiki na wielkanocny stół. Kilka godzin zajęć było okazją do oderwania się od codzienności i zdobycia nowych umiejętności. Wszyscy dali upust swoim artystycznym talentom, pobudzili wyobraźnię i kreatywność. Stworzone własnoręcznie stroiki wiosenno–wielkanocne niejednego zaskoczyły własnymi skrytymi talentami.
Uczestnikom warsztatów zapewniono szeroki wybór materiałów do przyozdabiania  dekoracji wielkanocnych, m.in: kolorowe wstążki, piórka, kurczaczki, zajączki, ptaszki, jajeczka, gałązki, bazie, bukszpan, prymulki, hiacynty, żonkile, klej, nożyczki, spraye, szpilki, sznurki, kartony itp. W miłej atmosferze i przy dobrej zabawie wszyscy wyszli z warsztatów  z własnoręcznie wykonanym
zielonym stroikiem z naturalnych surowców. Mógł on być wykorzystany jako ozdoba w wielkanocnym klimacie na stół, komodę lub na prezent.

LOWE to projekt realizowany przez Gminę Sierpc, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej PO WER, Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

florystyczne_11_easy-resize.com.jpgflorystyczne_10_easy-resize.com1.jpg florystyczne_14_easy-resize.com.jpgflorystyczne_7_easy-resize.com.jpgflorystyczne_8_easy-resize.com.jpg

florystyczne_13_easy-resize.com.jpg florystyczne_2_easy-resize.com.jpg

florystyczne_5_easy-resize.com.jpgflorytyczne_4_easy-resize.com.jpgflorystyczne_122.jpgflorystyczne_6_easy-resize.com.jpgflorystyczne_12_easy-resize.com.jpg  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie