Strona główna arrow Aktualności arrow GMINA UBIEGA SIĘ O DOFINANSOWANIE NA REALIZACJĘ 5 PROJEKTÓW SOŁECKICH W RAMACH MIAS MAZOWSZE 2021 08.05.2021.  

Unia Europejska    


GMINA UBIEGA SIĘ O DOFINANSOWANIE NA REALIZACJĘ 5 PROJEKTÓW SOŁECKICH W RAMACH MIAS MAZOWSZE 2021

W ramach oglogo_mias.pngłoszonego naboru do kolejnej edycji        programu dla sołectw -MIAS MAZOWSZE 2021      Gmina Sierpc złożyła 5 wniosków o dofinansowanie      zadań sołeckich. 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021 jest kontynuacją poprzednich edycji,         za główny cel przyjmuje zaspokajanie potrzeb mieszkańców sołectw poprzez dofinansowanie gmin, realizujących zadania własne o charakterze bieżącym czy inwestycyjnym, które są istotne dla społeczności danego sołectwa.

Złożone z końcem marca bieżącego roku przez Gminę Sierpc wnioski obejmują następujące sołectwa,            które wystąpiły z propozycją przeznaczenia środków na realizację ważnych dla mieszkańców inwestycji:

1.  Sołectwo Żochowo – wniosek dotyczy zakupu i montażu altany wiejskiej wraz z oświetleniem i zagospodarowaniem terenu wokół altany poprzez wyłożenie kostki brukowej. Altana powstanie          w sąsiedztwie remizy OSP w Żochowie.

2.  Sołectwo Studzieniec – wniosek o dofinansowanie obejmuje modernizację schodów do drzwi wejściowych budynku remizy OSP w Studzieńcu oraz zakup i ułożenie kostki brukowej na terenie    przy remizie.

3.    Sołectwo Dąbrówki – wnioskowane zadanie dotyczy utwardzenia kostką brukową terenu przy remizie OSP w Dąbrówkach oraz modernizację schodów wejściowych do budynku remizy.

4. Sołectwo Miłobędzyn – wniosek obejmuje modernizację Świetlicy Wiejskiej w Miłobędzynie wraz z zagospodarowaniem terenu (budynek zyska nową elewację, schody do drzwi wejściowych, a teren wokół budynku zostanie utwardzony za pomocą kostki brukowej.)

5.     Sołectwo Sudragi – pozyskane dofinansowanie przeznaczone będzie na remont sali w budynku remizy OSP w Sudragach wraz z jej wyposażeniem.

W ramach MIAS MAZOWSZE 2021 można uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł dla jednego projektu, co stanowić ma 50 % całości kosztów zadania.

Granty sołeckie stanowią znakomitą formę wsparcia lokalnych społeczności i dają możliwość realizacji pomysłów na rozwój małych miejscowości.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg