Strona główna 12.04.2021.  

Unia Europejska    


LOWE- ZAJĘCIA Z DIETETYKI

Odbyły się kolejne szkolenia w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji, działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym. Tym razem uczestnicy projektu LOWE mieli możliwość uczestnictwa w szkoleniu „Wiem, co jem - warsztaty z dietetyki", które przeprowadziła mgr inż. Agnieszka Kisielewska - Żuławnik, związana z dietetyką od wielu lat.

dietetyk.jpg 

Prowadząca warsztaty jest właścicielką Poradni Żywieniowej w Płocku, wykładowcą, dietetykiem, ekspertem żywieniowym restauracji, zakładów spożywczych, klubów fitness i innych firm związanych z promocją zdrowia i aktywnego trybu życia. Szkolenie składało się z części teoretycznej i spotkań indywidualnych z dietetykiem. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał indywidualnie ułożoną dietę dwutygodniową. 

dietetyk_4.jpg   dietetyk_2.jpg

Coraz więcej dzieci pojawia się w gabinetach dietetycznych. Mnóstwo schorzeń oraz problem z nadmierną masą ciała jest konsekwencją nieprawidłowych wyborów żywieniowych. Dlatego warto był przypomnieć dorosłym, a za ich pośrednictwem zapoznawać dzieci z pełnowartościowymi produktami. Brak edukacji w temacie odżywiania, może skutkować sięganiem po produkty gotowe, wysokoprzetworzone oraz tak popularne od dawna fast-foody. Prawidłowe odżywianie w wieku młodzieńczym ma fundamentalne znaczenie w rozwoju fizycznym i psychicznym. Nawyki żywieniowe są uwarunkowane wieloma czynnikami zewnętrznymi. Aby rodzice w swoich domach mogli zadbać o prawidłową edukację w zakresie podstaw zdrowego żywienia swoich pociech, często sami muszą rozwiać swoje wątpliwości i mity narosłe wokół tematyki żywieniowej.  Przeprowadzone szkolenie: „Wiem, co jem - warsztaty z dietetyki" pomogły im w tym. Możliwość uczestniczenia w warsztatach, prowadzonych na bardzo wysokim poziomie oraz otrzymanie indywidualnego planu żywienia, który będzie dla organizmu najbardziej korzystny, spotkała się z ogromnym zadowoleniem słuchaczy LOWE.

LOWE to projekt realizowany przez Gminę Sierpc, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach II Osi Priorytetowej PO WER, Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie. 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie