Strona główna arrow Aktualności arrow Rodzinny konkurs na najładniejszy karmnik lub budkę lęgowa rostrzygnięty!! 12.04.2021.  

Unia Europejska    


Rodzinny konkurs na najładniejszy karmnik lub budkę lęgowa rostrzygnięty!!

W lutym 2021 r. Szkolny Klub Wolontariatu „Pomocna dłoń" działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym zorganizował rodzinny konkurs na najładniejszy karmnik lub budkę lęgową dla ptaków. Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ich rodzin zamieszkujących na terenie Gminy Sierpc spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Do zawodów, które polegały na wykonaniu pracy przestrzennej z dowolnie dobranych materiałów, najlepiej ekologicznych zgłoszone zostały 93 prace. Celem konkursu było: kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania ptaków zimą, zacieśnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Przy tworzeniu karmnika pomagali rodzice, dziadkowie i często cała rodzina. Wykonane karmniki zaskoczyły jury swoją pomysłowością oraz doborem materiałów z których zostały wykonane i zachowaniu przy tym swojej funkcjonalności.

 
konkurs.png
 

Najciekawsze prace wybrała komisja i internauci poprzez zestawienie liczby polubień pod zdjęciem karmnika. Najwięcej lajków zebrały prace: Karola Jankiewicza (862), Bartłomieja Roznocha (751), Filipa Traczyka (689), i Weroniki i Zuzanny Gajtka (606).

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Bartłomiej Roznoch

Mikołaj, Maja i Szymon Piankowscy

Karol Jankiewicz

II miejsce:

Jakub i Piotr Piórkowscy

Maciej Obrębski

Filip Traczyk

III miejsce:

Nikodem Głodkowski

Wojciech Ogrodowczyk

Kinga Rososińska

Weronika i Zuzanna Gajtka

obraz_7.jpg

 obraz_1.jpg

Wyróżnienia: Hubert Górzyński, Szymon Karolewski, Gabriela i Julia Olszewska, Natalia i Stanisław Skulscy, Alan Jasiński, Gabriela Barańska, Antonina Wiśniewska, Kinga Adamkowska, Amelia Karwowska, Szymon Tylicki, Borys Olczak, Jakub Rutkowski, Wiktor i Maja Sobieszek, Cezary Czarnomski, Franciszek Grzywiński, Filip i Amelia Cendlewscy, Amelia Pesta, Kacper Linkiewicz, Bartosz Pesta, Maja Bruździńska, Wiktoria i Patrycja Bartczak, Karina Remplewicz.

obraz_8.jpg
 obraz_9.jpg

Dyplomy oraz nagrody zostały przekazane laureatom do szkół. Karmniki zostaną wywieszone przy szkołach tak, aby dzieci mogły dokarmiać ptaki. Budowa karmników jest najprostszym a jednocześnie najskuteczniejszym sposobem zwiększenia w naszym otoczeniu liczebności wielu gatunków ptaków. Odwiedzenie karmnika z przygotowanym pożywieniem choćby przez najbardziej pospolite gatunki ptaków, takie jak wróble czy sikory, może być źródłem ciekawych obserwacji i dostarczyć niezapomnianych wrażeń w obcowaniu z przyrodą.

Konkurs zorganizowały opiekunki wolontariatu: Anita Marlęga i Małgorzata Korpolińska.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg