Strona główna 31.10.2020.  

Unia Europejska    


Podsumowanie projektu "Czas na aktywność i wspólne działanie"
      W październiku 2020r. w Bledzewie odbyło się podsumowanie projektu „Czas na aktywność i wspólne działanie" na terenie gminy Sierpc. Projekt sfinansowany został  kwotą ponad stu tysięcy złotych ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, realizowany  w partnerstwie z Powiatem Sierpeckim, Senior+ i RCEE w Płocku. W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc, Jarosław Ocicki Wicestarosta Sierpecki, Małgorzata Korpolińska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego, Radni Gminy Sierpc, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie oraz społeczność lokalna. Podsumowania projektu dokonała Pani Małgorzata Korpolińska, która jest osobą koordynującą realizację tego projektu na terenie całego powiatu sierpeckiego.
 
dsc_0899-1.jpg
dsc_0937-2.jpg
 

Realizowany projekt „Czas na aktywność i wspólne działanie"  miał  na celu rozwijanie i stworzenie warunków do realizacji aktywności społecznej seniorów,  promowanie wolontariatu oraz integrację międzypokoleniową seniorów z ludźmi młodymi.  Działania projektowe to cykl warsztatów i działań, które były adresowane do  osób powyżej 60 roku życia i  osób młodych z terenu  powiatu sierpeckiego. W ramach projektu uczestnicy odbyli 2 warsztaty wyjazdowe „Zagubione skarby" do Stowarzyszenia Nasze Ostrowy i warsztaty „W kierunku natury - ekologicznie, tradycyjnie, międzypokoleniowo" do Grzybowa  Ponadto uczestnicy brali udział w sesji fotograficznej na terenie sierpeckiego Skansenu.

       Projekt zakładał także podjęcie działań  w celu zagospodarowania terenu  tzn. stworzenia przyjaznego, zielonego miejsca integracji dla społeczności lokalnej. Powstało piekne miejsce do integracji dla mieszkańców Bledzewa.  Nie można byłoby tej inicjatywy zrealizować, gdyby nie wielkie zaangażowanie  grupy ludzi- druhów i druhen z  OSP w Bledzewie oraz radnej Pani Ireny Krawczyk. Nie szczędzili oni swoich sił ani czasu. Mieszkańcy Bledzewa sami położyli kostkę, zamontowali grille i ławki, przygotowali podłoże, posadzili rośliny i je pielęgnowali, dokonali rewitalizacji studni. Inicjatywa na pewno nie została zrealizowana gdyby nie przychylność Pana Wójta Krzysztofa Korpolińskiego, który nie szczędził pomocy na dopracowanie rozpoczętych działań i aranżacji.

     W spotkaniu uczestniczyli  uczestnicy projektu - seniorzy, którzy otrzymali certyfikaty ukończenia projektu,  wywołane portrety z sesji fotograficznej i drobne upominki.  

 dsc_0914-3.jpg  dsc_0895-4.jpg dsc_0894-5.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie