Strona główna arrow Aktualności arrow Z terenu Gminy Sierpc zostanie usunięty i unieszkodliwiony azbest 22.01.2021.  

Unia Europejska    


Z terenu Gminy Sierpc zostanie usunięty i unieszkodliwiony azbest
Wójt Gminy Sierpc podpisał umowę na usunięcie i unieszkodliwienie azbestu z prawie 50 prywatnych nieruchomości z terenu Gminy Sierpc

wfos_logo.png     W dniu 24 lipca 2020 roku Wójt Gminy Sierpc - Krzysztof Korpoliński przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy podpisał umowę z wyłonioną w drodze zapytania ofertowego firmą na usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku. Przedmiotem umowy jest odbiór i utylizacja wcześniej już zdemontowanego azbestu z nieruchomości, których właściciele w styczniu br. złożyli w Urzędzie Gminy wnioski w tej sprawie. Zakres prac objętych umową obejmować będzie odbiór z prawie 50 nieruchomości położonych na terenie Gminy Sierpc oraz transport i unieszkodliwienie łącznie 130 Mg odpadów niebezpiecznych zawierających azbest. Odbiór zdemontowanych wyrobów azbestowych od mieszkańców jest planowany na wrzesień br.

Realizacja zadania jest w całości finansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wysokość przyznanej dotacji wyniosła prawie 49 tysięcy złotych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa do 2032 r. ze wszystkich budynków powinien zniknąć szkodliwy dla zdrowia azbest.
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg