Strona główna arrow Aktualności arrow POWIATOWY KONKURS "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W NASZEJ PAMIĘCI" 22.01.2021.  

Unia Europejska    


POWIATOWY KONKURS "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W NASZEJ PAMIĘCI"
18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym, której  patronem jest Jan Paweł II, zorganizowała konkurs  „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W NASZEJ PAMIĘCI".
Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński.
 
jp_2_test_1.jpg
jp_2_test_2.jpg
 

Celem konkursu było przypomnienie postaci niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy, wielkiego  Polaka, syna polskiej ziemi, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju, przedstawienie Jego nauczania z pielgrzymek do Polski i przypomnienie przesłania kierowanego do młodych całego świata. Konkurs przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie przedszkola i klas I-V wykonali prace plastyczne, a młodzież z klas VI-VIII przygotowała pokaz multimedialny. Do konkursu wpłynęło kilkadziesiąt prac ze szkół z terenu powiatu sierpeckiego. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki. Udział w Konkursie był pięknym znakiem uczestnictwa w obchodach 100 - lecia urodzin Karola Wojtyły. Organizatorami konkursu byli: Anita Marlęga, Zofia Gutkowska ksiądz Adam Zaborowski i Małgorzata Korpolińska.

 

jp_2_test_3.jpg
jp_2_test_4.jpg
jp_2_test_5.jpg
jp_2_test_6.jpg
 
jp_2_test_7.jpg
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg