Strona główna arrow Aktualności arrow BORKOWO -RAZEM I DLA WSZYSTKICH 22.01.2021.  

Unia Europejska    


BORKOWO -RAZEM I DLA WSZYSTKICH

Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym otrzymała grant w wysokości 10 tysięcy złotych od Fundacji Santander. Celem grantu jest zwiększenie integracji mieszkańców Borkowa Kościelnego oraz pobudzenie aktywności społecznej oraz poprawa lokalnej przestrzeni publicznej. W ramach projektu  zagospodarowano części terenu podworskiego parku znajdującego się w przy szkole. W miejscu tym zostały ustawione stoły do gry w szachy, warcaby, piłkarzyki itp. 

Projekt zakładał także nasadzania roślinności i stworzenie miejsca do wspólnego spędzania czasu. Realizacja tego projektu pozwoli na integrację lokalnej, zaszczepienie w mieszkańcach chęci współpracy, przekraczania podziałów między ludźmi, wzmacnianie zaangażowania w sprawy wsi. W ramach projektu przeprowadzono liczne konkursy, m.in. quiz wiedzy o historii  Borkowa, konkurs plastyczny „Borkowo w naszych oczach". Zorganizowano także zbiórkę starych zdjęć, która stała się również motywacją do częstszych spotkań lokalnej społeczności i  przyczyniła się do lepszej komunikacji pomiędzy młodzieżą a osobami dorosłymi. W ramach projektu zaplanowano jeszcze konkursy międzypokoleniowe tzn. międzypokoleniowe zawody gry w piłkarzyki drużyny będą składały się z całych rodzin - dziadków, rodziców, dzieci oraz rodzinny konkurs "Mistrzowie szachów". Projekt ma doprowadzić do pokonywania barier między pokoleniami i rozwoju osobistego uczestników. Gry logiczne i zespołowe to świetny sposób na rozrywkę połączoną z edukacją, integracją, czy dyskusjami. Za realizację projektu odpowiedzialna była Małgorzata Korpolińska.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg