Strona g堯wna 26.01.2021.  

Unia Europejska    


Informacja o niezw這cznym zg這szeniu wypadku do KRUS

     Oddzia Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Spo貫cznego w Warszawie informuje, 瞠 zawiadomienie o zaistnieniu zdarzenia wypadkowego jest niezb璠nym warunkiem ubiegania si o prawo do jednorazowego odszkodowania. Zg這szenie wypadku powoduje bowiem wszcz璚ie post瘼owania powypadkowego, na które sk豉da si ustalenie rzeczywistych przyczyn, okoliczno軼i zdarzenia, uznanie b康 nieuznanie go za wypadek i - przy spe軟ieniu wszystkich wymaganych prawem warunków - wyp豉ta 鈍iadczenia.

    W praktyce rolnicy bardzo cz瘰to zg豉szaj zdarzenia wypadkowe z do嗆 znacznym opó幡ieniem. Cho prowadzone na szerok skal przez KRUS akcje informacyjne o bezzw這cznym informowaniu o wypadku przyczyni造 si do poprawy sytuacji, to jednak nadal w ponad po這wie przypadków zg這szenie nast瘼uje po okresie d逝窺zym ni 14 dni od jego zaistnienia. Zw這ka w zawiadomieniu KRUS o zdarzeniu jest powa積ym problemem, a jej znaczenie uwidacznia si podczas przeprowadzania post瘼owania dowodowego. Bardzo cz瘰to, ze wzgl璠u na up造w czasu, ma ona wp造w na ustalenie rzeczywistych przyczyn i okoliczno軼i wypadku. Pó幡e zg這szenie zdarzenia powoduje niejednokrotnie wyd逝瞠nie ca貫go post瘼owania powypadkowego, co skutkowa mo瞠 d逝窺zym oczekiwaniem poszkodowanego i jego rodziny na uzyskanie jednorazowego odszkodowania.

    Wypadek mo積a zg這si w siedzibie Kasy (w ka盥ej jednostce organizacyjnej) osobi軼ie albo za po鈔ednictwem poczty, telefonu lub poczty elektronicznej. Do przyj璚ia zg這szenia upowa積ione s wszystkie oddzia造 regionalne i placówki terenowe KRUS.

    Oddzia Regionalny KRUS w Warszawie apeluje do wszystkich ubezpieczonych rolników, którzy ulegli wypadkowi podczas pracy w gospodarstwie rolnym o zg豉szaniu zdarzenia bezzw這cznie.

 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »
Menu witryny
Strona g堯wna
Informacje o Gminie
Aktualno軼i
Rada Gminy
Urz康 Gminy - dane kontaktowe
So貫ctwa
GOPS
Szko造 i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zak豉d Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpiecze雟two
Komunikaty i ostrze瞠nia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 z"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 z"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrod w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 z"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludno軼i o zagro瞠niach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioró積orodno軼i w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 z"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 z"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 z"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szko豉 równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie