Strona g堯wna arrow Aktualno軼i arrow ARiMR: M這dy rolnik 2020 28.09.2020.  

Unia Europejska    


ARiMR: M這dy rolnik 2020

M這dy rolnik 2020 - dla kogo 150 tys. z wsparcia?

Ju od najbli窺zej 鈔ody, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla m這dych rolników, którzy samodzielnie prowadz gospodarstwo. Mog oni otrzyma 150 tys. z wsparcia. ARiMR b璠zie przyjmowa wnioski do 1 sierpnia. W ubieg造m roku m這dzi rolnicy z這篡li ich ponad 7 tys.

Od 3 czerwca m這dzi rolnicy, którzy chc rozwija swoje gospodarstwo, b璠 mogli stara si o dofinasowanie. Kwota jest niebagatelna - to 150 tys. z. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa b璠zie przyjmowa豉 wnioski przez najbli窺ze dwa miesi帷e - do 1 sierpnia 2020 r.

To ju kolejny - 6 - nabór wniosków w ramach operacji typu „Premie dla m這dych rolników". Wsparcie to jest zach皻 dla m這dego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu - nie tylko pozwala zachowa op豉calno嗆 produkcji rolnej, ale przek豉da si równie, w d逝窺zej perspektywie czasowej, na jej zwi瘯szenie, st康 rosn帷a popularno嗆 tego programu. - Z roku na rok zauwa瘸my coraz wi瘯sze zainteresowanie tym rodzajem wsparcia - mówi Tomasz Nowakowski Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W pierwszym roku naboru (2015) do ARiMR wp造n窸o 3 313 wniosków, dwa lata pó幡iej - 4 903, w 2018 r. - 5 411. Natomiast w 2019 roku by這 ich ju ponad 7 tys.

Kto mo瞠 otrzyma „Premi dla m這dego rolnika"?

Wsparcie mog otrzyma osoby, które m. in.:

- w dniu z這瞠nia wniosku maj nie wi璚ej ni 40 lat;
- posiadaj odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupe軟i je w ci庵u 36 miesi璚y od dnia dor璚zenia decyzji o przyznaniu pomocy);
- posiadaj gospodarstwo rolne o powierzchni minimum 1 ha;
- rozpocz窸y prowadzenie dzia豉lno軼i rolniczej nie wcze郾iej ni 24 miesi帷e przed dniem z這瞠nia wniosku;
- posiadaj lub utworz gospodarstwo o wielko軼i ekonomicznej mieszcz帷ej si
w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro;
- przed這膨 biznesplan dotycz帷y rozwoju gospodarstwa.

Na co mo積a przeznaczy premi?

Premia musi w ca這軼i zosta przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzeda篡 wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii nale篡 przeznaczy na inwestycje w 鈔odki trwa貫. 字odki b璠 wyp豉cane w dwóch ratach:

- 120 tys. z - na wniosek o p豉tno嗆, po spe軟ieniu przez m這dego rolnika okre郵onych warunków;
- 30 tys. z - po realizacji biznesplanu.

Wnioski b璠 przyjmowa造 oddzia造 regionalne ARiMR. Mo積a je b璠zie sk豉da drog elektroniczn, osobi軼ie lub przes豉 poczt.

Wi璚ej informacji na stronie www.arimr.gov.pl

 
« poprzedni artyku   nast瘼ny artyku »
Menu witryny
Strona g堯wna
Informacje o Gminie
Aktualno軼i
Rada Gminy
Urz康 Gminy
So貫ctwa
GOPS
Szko造 i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zak豉d Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpiecze雟two
Komunikaty i ostrze瞠nia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 z"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 z"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrod w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 z"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludno軼i o zagro瞠niach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioró積orodno軼i w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 z"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usuni璚ie i unieszkodliwienie wyrobów zawieraj帷ych azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 z"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony 字odowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 z"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szko豉 równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg