Strona główna arrow Aktualności arrow #MaseczkaDlaSeniora 02.08.2021.  

Unia Europejska    


#MaseczkaDlaSeniora

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym im. Jana Pawła II

i Szkoły Podstawowej w Sudragach szyją maseczki dla seniorów.

    Czas, który obecnie przeżywamy, czas trwania epidemii koronawirusa jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. To czas niepewności, zmian oraz lęku o siebie i innych. Ta chwila w wyjątkowy sposób motywuje do niesienia pomocy potrzebującym. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka uczniowie i opiekunowie Szkolnych Klubów Wolontariatu zainicjowali  akcję #MaseczkaDlaSeniora. Akcja skierowana jest do mieszkańców z terenu Gminy Sierpc. Maseczki ochronne od szkoły bezpłatnie otrzymali seniorzy m.in. z Żochowa, Borkowa, Studzieńca, Białego Błota, Osówki, Sudrag, Sułocina. Gmina Sierpc przekazała niezbędne materiały do szycia.
    Ten trudny dla wszystkich czas epidemii, to sprawdzian z naszej odpowiedzialności i solidarności. Pomagajmy sobie wzajemnie. Maseczki dla seniorów szyły w ramach wolontariatu wolontariuszki z pomocą swoich mam i babć. Mówi się, że trudne czasy wymagają wielkich czynów. Wszystkim rodzinom, które włączyły się w tą wspaniałą akcję, dziękujem.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg