Strona główna arrow Aktualności arrow Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej 02.08.2021.  

Unia Europejska    


Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej

18.05.2020 - Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym oraz Filii bibliotecznej w Bledzewie, Goleszynie  i Studzieńcu : zasady bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Sierpcu z siedzibą w Borkowie Kościelnym oraz Filie biblioteczne  w Bledzewie, Goleszynie i Studzieńcu wznowią swoją działalność z dniem 18 maja 2020 roku (od godz. 9.00).

 

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i personelu Biblioteki, zostaną wprowadzone następujące zasady  w funkcjonowaniu naszej placówki w trakcie epidemii COVID-19:

W Bibliotece obowiązuje noszenie masek ochronnych i rękawiczek.

Biblioteki są  czynne w zmienionych godzinach:

Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00

 

Zmiany dotyczące zwrotów i wypożyczeń:

 • Zwrócone książki odkładane są na 5-dniową kwarantannę, po której wracają do księgozbioru
 • Wypożyczamy zbiory tylko na zewnątrz, do domu. Zawieszone jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych na miejscu, w tym korzystanie ze zbiorów w wolnym dostępie do półek. O wypożyczeniu pozycji decyduje bibliotekarz.
 • Książki wypożyczamy na okres 30 dni. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu książki o kolejne 30 dni. Przedłużenia można dokonać tylko raz.

Szczególne środki ostrożności dla użytkowników:


 • Wyznaczamy strefy zapewniające zachowanie odpowiednich odległości między użytkownikami Biblioteki
 • Limit osób przebywających w Bibliotece: 1 osoba, rodzic/opiekun prawny może wejść do Biblioteki z maksymalnie jednym dzieckiem do lat 13.
 • W Bibliotece obowiązuje noszenie masek ochronnych i rękawiczek . Użytkownik bez rękawiczek i maski nie zostanie obsłużony
 • Użytkowników Biblioteki obowiązuje dezynfekcja dłoni. Przy wejściu do Biblioteki dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym.
 • W bibliotece może przebywać tylko jedna osoba. Pozostałe osoby mogą czekać w holu, z zachowaniem bezpiecznej odległości.
 • Czas przebywania w Bibliotece jest skrócony na okres niezbędny do wypożyczenia lub zwrotu książek. 
 • Ostatni użytkownik może wejść do Biblioteki 15 minut  przed zamknięciem/dezynfekcją   Biblioteki
 • Użytkownik nie stosujący się do powyższych wytycznych może być czasowo lub na stałe pozbawiony prawa do korzystania ze zbiorów Biblioteki
 •  Zawieszona jest oferta kulturalno-oświatowa Biblioteki

Powyższe procedury funkcjonują na podstawie:

 • Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 02.05.2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
 • Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020 r.
 • Rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg