Strona główna arrow Aktualności arrow Maseczki ochronne 02.08.2021.  

Unia Europejska    


Maseczki ochronne

       Czas pandemii SARS-CoV-2 dla druhów Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sierpc jest czasem wzmożonej pracy. Niektóre jednostki w wolnym czasie postanowiły pozyskiwać maseczki ochronne dla mieszkańców gminy oraz dostarczać je do ich domów. Sukcesywnie na terenie Gminy Sierpc maseczki są dostarczane do mieszkańców, a celem całej akcji jest wyposażenie każdej osoby zamieszkującej na terenie Gminy Sierpc w maseczkę ochronną. W pierwszej kolejności maseczki mają trafić do osób starszych. Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie maseczki oraz płyny dezynfekujące dostarczyła również pracownikom Urzędu Gminy w Sierpcu oraz GOPS.

          Duże zapotrzebowanie na maseczki ochronne sprawia że mieszkańcy mobilizują się i sami je szyją. Na terenie Gminy Sierpc do ich produkcji przystąpili wolontariusze i pracownicy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym oraz ze Szkoły Podstawowej w Sudragach. Czynny udział w szyciu biorą również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sudragach. Maseczki te mają trafić do mieszkańców oraz osób i placówek najbardziej potrzebujących. W całym przedsięwzięciu uczestniczą dziś dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.


 maseczki-1.jpg maseczki-3.jpg
 maseczki-5.jpg

       Wójt Gminy Sierpc angażuje się w akcję poprzez zakup materiałów potrzebnych do produkcji maseczek oraz przypomina, że od 16 kwietnia br. istnieje prawny obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych czyli na ulicy, placach, kościołach, targowiskach i sklepach itp. Maseczka jest konieczna na parkingach, miejscach postojowych, w środkach transportu, a nawet w pojazdach, w których poruszają się osoby nie zamieszkujące pod jednych dachem.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy - dane kontaktowe
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Komunikaty i ostrzeżenia
Fundusze Europejskie
spis_2021_baner-1.jpg


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


 logo-eu-rp-fs.png

 
 

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg