Strona główna 06.08.2020.  

Unia Europejska    


OTWARCIE ZMODERNIZOWANEJ PRACOWNI INFORMATYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BORKOWIE KOŚCIELNYM
08.01.2020.

      Paulo Coelho powiedział: „Możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest fascynujące".  Marzenia uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym o pracowni komputerowej na miarę XXI wieku spełniły się. Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński 11 października 2019 roku podpisał z Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Pana Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego umowę o udzieleniu pomocy finansowej na zadanie pt.: „Modernizacja istniejącej pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym" w ramach „Mazowieckiego  Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych".

Na realizację tego zadania przeznaczona została kwota w wysokości 45 199 zł, z czego 31 500 zł to środki pochodzące z budżetu Województwa Mazowieckiego, które stanowią 70 % całkowitych kosztów kwalifikowalnych zadania. Pozostałe 30% to wkład Gminy Sierpc.

 

 dsc00464.jpg  dsc00467.jpg  dsc00490.jpg

 

W ramach modernizacji pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym  zakupionych zostało: 

·         10 zestawów komputerowych (komputer, klawiatura, mysz)

·         Laptop

·         Router

·         Switch

·         Projektor krótkoogniskowy

·         Ekran projekcyjny podwieszany

·         Microsoft Office 2019

W środę 11 grudnia 2019 r. w obecności:  Wójta Gminy Sierpc - p. Krzysztofa Korpolińskiego, Wiceprzewodniczącej Rady  Powiatu - p. Małgorzaty Korpolińskiej,  Przewodniczącego Rady Gminy Sierpc - p. Andrzeja Kanigowskiego, Radnych Gminy Sierpc - p. Zofii Gutkowskiej, p. Arkadiusza Marlęgi, p. Tomasza Witkowskiego, dyrektora szkoły - p. Marii Trzcińskiej, przedstawicieli uczniów i nauczycieli informatyki dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanej  pracowni. Sprawne korzystanie z najnowszych technologii, szczególnie dla ludzi młodych, jest warunkiem odnalezienia się we współczesnej rzeczywistości, w życiu zawodowym i społecznym. Nowa pracownia pozwala lepiej rozwijać logiczne myślenie, pasje, wyobraźnię i kreatywność.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zawieszonej w drzwiach zmodernizowanej pracowni, goście zostali zaproszeni na lekcję informatyki przygotowaną przez uczniów kl. VIII a oraz p. Anitę Marlęgę. Zaproszeni obejrzeli  pokaz możliwości interaktywnych robotów, zbudowanych i zaprogramowanych przez uczniów. Roboty pokonywały labirynt, układały klocki oraz złożyły życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy obecni mieli możliwość wypróbować  nowe komputery biorąc udział w grach o Gminie Sierpc i Milionerach stworzonych przez młodzież.

 

 dsc00472.jpg  dsc00474.jpg  dsc00483.jpg
 dsc00498.jpg  dsc00505.jpg  dsc00756.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie