Strona główna arrow Aktualności arrow XI Dożynki Gminy Sierpc 01.06.2020.  

Unia Europejska    


XI Dożynki Gminy Sierpc
29.08.2019.

dsc_0067.jpg Wieńce dożynkowe, przysmaki z polskiej kuchni, muzyka taneczna i wspaniała zabawa z okazji Święta Plonów - to wszystko już za nami - w mienioną niedzielę 25 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne, których gospodarzami byli Wójt Gminy Sierpc, Sołectwo Białyszewo i Sołectwo Goleszyn. Uroczystość rozpoczął barwny korowód dożynkowy z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Goleszyn na czele,  który przemaszerował  na teren szkoły. Po złożeniu wieńców i koszy wykonanych przez mieszkańców gminy odbyła się uroczysta msza święta, którą odprawił ksiądz Roman Godlewski – proboszcz lokalnej parafii. Poświęcone zostały wieńce i kosze dożynkowe oraz chleb wypiekany z mąki powstałej z tegorocznych plonów.


dsc_0119.jpg

Część oficjalną rozpoczął Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński, który przywitał wszystkich zaproszonych gości, wśród przybyłych między innymi znaleźli się: Poseł na Sejm RP Pana Waldemar Olejniczak, Starosta Sierpecki Pan Mariusz Turalski, Wicestarosta Pana Jarosław Ocicki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Pani Małgorzata Korpolińska, mieszkańców gminy a w szczególności tych, którzy byli bohaterami tego dnia - rolników. Złożył również podziękowania za ciężką pracę na roli i życzenia. Następnie według staropolskiego obyczaju, Starostowie Dożynek Pani Iwona Paradowska Sołtys wsi Goleszyn oraz Pan Tomasz Dudkiewicz Sołtys wsi Białyszewo przekazali gospodarzowi gminy tradycyjny, bochen chleba symbol dostatku i sytości. Chleb dożynkowy został podzielony wśród wszystkich uczestników uroczystości.

dsc_0122.jpg

Poseł na Sejm RP odczytał i przekazał na ręce Wójta list od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. W dalszej części dożynek podziękowano mieszkańcom którzy, przygotowali wieńce i kosze dożynkowe oraz rolnikom za całokształt realizowanych działań na rzecz rozwoju rolnictwa w województwie Mazowieckim. Całość dożynek umilały występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie.  

Po części oficjalnej do późnych godzin nocnych można było świętować przy muzyce z zespołem Manders.

 

dsc_0111.jpg dsc_0134.jpg  dsc_0151.jpg 
dsc_0178.jpg   dsc_0196.jpg 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 




 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego



fundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.pl



fundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"



fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 




 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg