Strona główna 02.06.2020.  

Unia Europejska    


Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Susku
19.07.2019.

Ochotnicza Straż Pożarna w Susku w dniu 06.07.2019 roku świętowała jubileusz 100-lecia działalności. Sto lat jednostki OSP w Susku to historia kilku pokoleń strażaków ochotników, ich uczestnictwa i poświęcenia w akcjach ratowniczych. Na co dzień służy w niej 43 druhów, a niektórzy z nich pomagają innym już od kilkudziesięciu lat. 

Uroczystości jubileuszowe odbyły się przed strażnicą jubilatów, zgromadzili się tam nie tylko jej druhowie, ale również zaproszeni goście: Wójt Gminy Sierpc - Pan Krzysztof Korpoliński, Radni Gminy Sierpc, Wicestarosta - Pan Jarosław Ocicki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu - Pani Małgorzata Korpolińska , Radny Powiatu Sierpeckiego - Pan Sebastian Szczypecki, członek Rady Miejskiej Sierpca - Pan Piotr Rzeszotarski oraz druhny i druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sierpc. 

dsc08014.jpg dsc08016.jpg dsc07981.jpg

 

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła koncelebrowana Msza św. dziękczynna, której przewodniczył kapelan strażaków diecezji płockiej ks. Andrzej Zakrzewski oraz ks. Roman Bogumił Godlewski – proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Goleszynie.  Po mszy świętej odbyła się część oficjalna, gdzie zaproszeni goście składali jubilatom życzenia oraz podziękowali za trud i bezinteresowne zaangażowanie w służbę dla społeczeństwa, nie zabrakło również gratulacji i odznaczeń.

Radny Powiatu Sierpeckiego Pan Sebastian Skrzypecki wraz z Radnym Miejskim Panem Piotrem Rzeszotarskim w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego – Pana  Adama Struzika wręczyli na ręce Prezesa OSP Susk Druha Piotra Kraśniewskiego Medal Pamiątkowy „PRO MASOVIA” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności  na rzecz województwa Mazowieckiego.  Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński wręczył dla druhów OSP w Susku okolicznościowe statuetki i dyplomy za wieloletnią służbę oraz działalność na rzecz jednostki.

Uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn pod batutą kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego.

 

 dsc07997.jpg dsc07966.jpg  dsc07968.jpg 
 dsc07969.jpg  dsc07977.jpg  dsc07991.jpg
 dsc07970.jpg dsc07982.jpg  dsc07979.jpg 
 dsc08003.jpg  dsc08020.jpg dsc08025.jpg 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie