Strona główna arrow Aktualności arrow V PIKNIK EKOLOGICZNO-SPORTOWY W BORKOWIE KOŚCIELNYM 02.06.2020.  

Unia Europejska    


V PIKNIK EKOLOGICZNO-SPORTOWY W BORKOWIE KOŚCIELNYM
17.06.2019.

W dniu 07 czerwca 2019r. na terenie Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym odbył się V Piknik Ekologiczno-Sportowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc – Pana Krzysztofa Korpolińskiego oraz ogromnym wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców i wszystkich Pracowników Szkoły. Pomysłodawcami tej corocznej imprezy są nauczyciele: Małgorzata Korpolińska, Urszula Chojnowska, Anita Marlęga, Tomasz Zieliński i Robert Rzeszotarski.

W słoneczny czerwcowy dzień na boisku szkolnym spotkali się wszyscy, którzy uwielbiają dobrą zabawę, ruch na świeżym powietrzu i radość z oglądania pokazów, ciekawych prezentacji, uczestniczenia w różnych warsztatach i zabawach. Setki biegaczy - od 6 latków, aż po seniorów - zgłosiło się, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji w  V  BORKOWSKIM  BIEGU INTEGRACYJNYM.  

W imprezie uczestniczyły władze samorządowe, kierownicy jednostek organizacyjnych, zaproszeni przedstawiciele  instytucji prowadzących działalność ekologiczną oraz rekreacyjno-sportową, uczniowie i nauczyciele ze szkół z terenu powiatu sierpeckiego, biegacze z całego kraju, a także  rodzice uczniów i społeczność lokalna.       

 dsc_0675.jpg  dsc_0680.jpg  dsc_0690.jpg

 

  Uroczystego otwarcia V Pikniku Ekologiczno-Sportowego dokonał Pan Krzysztof KorpolińskiWójt Gminy Sierpc.  Wskazał potrzebę ciągłego podnoszenia poziomu wiedzy ekologicznej poprzez kształtowanie świadomości mieszkańców w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Głos zabrał również Poseł na Sejm RP – Pan Waldemar Olejniczak, który podziękował  Pani Dyrektor, Panu Wójtowi, pracownikom szkoły, uczniom i  rodzicom za szerzenie wiedzy ekologicznej i idei rywalizacji sportowej. Piknik był okazją do podsumowania działań szkoły w projekcie zbiórki surowców wtórnych.  Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym została laureatem Konkursu "MISTRZ RECYKLINGU" pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Jest to szczególne wyróżnienie za ciągłą i wieloletnią zbiórkę surowców prowadzoną przez Małgorzatę Korpolińską, Urszulę Chojnowską z kołem LOP i Zofię Gutkowską. Słowa uznania należą się również wszystkim nauczycielom za pomoc w tej akcji. Rozstrzygnięto szkolny konkurs zbiórki surowców w którym tytuł "Mistrza ekologii" zdobył Jakub Piórkowski z kl. Va, jest on również laureatem Regionalnego Konkursu "Życie pszczół" zorganizowanego przez RCEE w Płocku. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym nagrody wręczył Pan Poseł, Pan Wójt i Pani Dyrektor.

      Podczas V Pikniku Ekologiczno-Sportowego przeprowadzono gry i zabawy ekologiczno-rekreacyjne, pokaz udzielania pierwszej pomocy, wystawę sprzętu pożarniczego i wodnego ratownictwa. Można było wziąć udział w warsztatach ekologicznych przygotowanych przez RCEE w Płocku oraz pokazie ratownictwa medycznego przygotowanego przez jednostkę WOPR z PŁOCKA. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci była wizyta w „studiu makijażu”, wata cukrowa i różne przysmaki. Można było zakupić w "Kawiarence Dobroci" wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców i uczniów, a dochód ze sprzedaży przeznaczono na uroczystość nadania imienia szkole. Uznanie i zachwyt wzbudził szczudlarz, pokaz zwierząt egzotycznych, pokaz baniek mydlanych i ukochane maskotki maluchów  MYSZKA MIKI I MINI, które zabawiały dzieci i pozowały do zdjęć.

Duży aplauz zdobyła inscenizacja: "Rzepki" na podstawie wiersza Juliana Tuwima, podczas której dzieci z klas najmłodszych, starszych i pracownicy szkoły w rytm różnorodnych utworów muzycznych wyrywali z ziemi to oporne warzywo… . Stroje i przedstawienie przygotowały nauczycielki miejscowej szkoły: Grażyna Koszalska, Danuta Waćkowska i Iwona Szczepańska.

W rywalizacji sportowej w "V BORKOWSKIM BIEGU INTEGRACYJNYM", wspaniale przygotowanym i poprowadzonym przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Tomasza Zielińskiego i Roberta Rzeszotarskiego oraz wsparciu wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów, brali udział uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, a także biegacze w wielu kategoriach z powiatu i całego kraju.

Rewelacyjnie,  emocjonalnie  z  ogromnym dopingiem wystartowali przedszkolacy w  "Biegu krasnala", a wolontariusze  w "Biegu Wolontariusza" z balonami w kształcie serca w dłoni. Medale, statuetki, pamiątkowe dyplomy, koszulki i kubki wręczała Pani Dyrektor, Pan Wójt, niezawodni Radni Gminy Sierpc na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Andrzejem Kanigowskim i Organizatorzy.

 

 dsc_0719.jpg  dsc_0767.jpg  dsc_0772.jpg

 

Szkoła w swoich działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego człowieka i promowania ekologii otrzymała wsparcie merytoryczne i rzeczowe od wielu instytucji i osób, które były partnerami Pikniku:

-Pan Waldemar Olejniczak Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

-Pan Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc

-Pan Mariusz Turalski Starosta Sierpeckiego

-Pan Jarosław Ocicki Wicestarosta Sierpeckiego

-Pan Jarosław Cywiński z OSP w Borkowie Kościelnym

-Pan Dariusz Tomasik z OSP w Borkowie Wielkim

-Pan Jarosław Górzyński z OSP w Dąbrówkach

-Pan Wojciech Rychter ze Stowarzyszenia „Szansa na życie”

-Państwo Danuta i Grzegorz Mikuccy z Firmy ECO SORT - SKUP I ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

- Pani Emilia Winiarska z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej

- Pani Agnieszka Ostrowska z firmy Drew-Art

- Państwo Tomasz i Aldona Okołowscy

- Pan Arkadiusz Marlęga

-Państwo Marta i Mirosław Olczak z Firmy „BLOKER”

-Pan Sławomir Malanowski z Rady Powiatowej LZS w Sierpcu

-Pan Jakub Grodzicki z TKKF "KUBUŚ"

-Pan Stanisław Urbanowicz ze SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

-Państwo Julita i Łukasz Nowakowscy

-Pani Aldona Jakubowska i Pan Andrzej Piórkowski

-Pan Paweł Sołdański z Firmy „SOLBET”

-Pan Józef Mróz z NSZZ „Solidarność”

-Pan Piotr Podlaski z ZNP

-Państwo Waldemar i Katarzyna Kalkowscy

-Państwo Aneta i Mariusz Kopycińscy

-Pan Marek Meller i Marcin Smykowski z salonu samochodowego AUTO EXCLUSIVE

-Pan Krzysztof Pogorzelski z Komendy Powiatowej Policji

-Pracownicy Firmy EKO-MAZ z Płocka

 

Za okazane serce całej społeczności Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym i Wszystkim  za Wszystko serdecznie dziękują Organizatorzy. Zapraszamy na kolejny piknik za rok.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg