Strona główna 04.08.2020.  

Unia Europejska    


W Goleszynie powstała Otwarta Ścieżka Aktywności "LEWIATANEK"
14.06.2019.

Na terenie Szkoły Podstawowej w Goleszynie została zrealizowana inicjatywa społeczna pn. Otwarta Ścieżka Aktywności „LEWIATANEK”, w ramach której powstała siłownia zewnętrzna.

W dniu 08 czerwca 2019 roku podczas Rodzinnego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego miało miejsce uroczyste jej otwarcie, w którym udział wzięli: Pan Krzysztof Korpoliński – Wójt Gminy Sierpc, Pani Wiesława Gańko – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goleszynie, Pan Jarosław Mosakowski – Prezes Polskiej Sieci Handlowej LEWIATAN (LEWIATAN Kujawy), Pani Maria Niska – Dyrektor Operacyjny Polskiej Sieci Handlowej LEWIATAN (LEWIATAN Kujawy),  Pan Stanisław Osmulski – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszynie, Pani Grażyna Cholewińska – prowadząca Sklep Spożywczo-Przemysłowy ‘LEWIATAN’ w Goleszynie oraz Pani Iwona Paradowska – Sołtys wsi Goleszyn.

 

 dsc_0209-1.jpg  dsc_0211-2.jpg dsc_0212-3.jpg 
 dsc_0215-4.jpg dsc_0216-5.jpg  siownia_1.jpg 

Siłownia zewnętrzna w Goleszynie składa się z 6 następujących urządzeń: talia/wahadło; chodziarz/biegacz; drabinka – podciąg nóg; ściąganie/wyciskanie; wioślarz oraz orbitek.

Nowo powstała siłownia zewnętrzna przyczyni się do wzrostu aktywności sportowo-rekreacyjnej wśród mieszkańców. Inicjatywa pozwoli mieszkańcom na spędzenie wolnego czasu na powietrzu i poprawy kondycji ruchowej.

Pomysłodawcą zgłoszenia inicjatywy do konkursu grantowego była Pani Grażyna Cholewińska prowadząca Sklep Spożywczo-Przemysłowy ‘LEWIATAN’ w Goleszynie i współpracująca gospodarczo z Grupą Eurocash. Partnerem projektu była Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie.

Przedsięwzięcie zostało wyłonione w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie odzyskania Niepodległości”. Głosowanie na najlepsze inicjatywy odbyło się za pośrednictwem strony internetowej akcji Lokalni Herosi pod adresem www.herosiprzedsiebiorczosci.pl i trwało od 15 sierpnia do 14 października 2018 roku. Wysokość przyznanego grantu wyniosła 10 000,00 zł.

Siłownię zewnętrzną w Goleszynie sfinansowano ze środków Grupy Eurocash w ramach konkursu „Lokalni Herosi. 100 Inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie odzyskania Niepodległości”.

Wójt Gminy Sierpc – Pan Krzysztof Korpoliński składa serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w projekcie oraz zaangażowanym w realizację tej inicjatywy.

 

 dsc_0217-6.jpg p6080002.jpg  siownia.jpg 

 
logo_sila.png 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie