Strona główna 26.05.2020.  

Unia Europejska    


WYJAZDY EDUKACYJNE W RAMACH PROJEKTU "SZKOŁA RÓWNYCH SZANS!"
22.05.2019.
logo_efs_mazowsze.png

 

W dniach 7, 8 i 9 maja 2019 roku 128 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Szkoły Podstawowej w Sudragach, Szkoły Podstawowej w Goleszynie i Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, będących uczestnikami projektu „Szkoła równych szans!", wzięło udział w wyjazdach edukacyjnych do Warszawy i Pułtuska.  

W ramach wyjazdów zaplanowano wiele atrakcji. Program wycieczek obejmował udział w zajęciach w Laboratorium Robotycznym i Laboratorium Chemicznym w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz interaktywne warsztaty robotyki w Planecie Robotów. 

 

 borkowo_1.jpg  sudragi_2.jpg susk2.jpg 

 

Uczestnicy zajęć robotycznych wcielili się w role lekarzy (neurologów, okulistów, laryngologów i ortopedów) i badali  roboty. Natomiast na zajęciach chemicznych uczniowie tworzyli emulsje i sprawdzali ich właściwości. Dzięki specjalistycznej kamerze firmy BASF można było się dowiedzieć czym są emulsje, kremy, filtry UV. Podczas warsztatów w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego uczestnicy zapoznali się z formami reliktowymi i  endemicznymi szaty roślinnej.

Ważnym, a zarazem bardzo interesującym elementem wyjazdów był wykład na temat zasad savoir-vivre'u oraz sztuki jedzenia w Zamku - Dom Polonii w Pułtusku. Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa uczestnicy dowiedzieli się, jak należy zachowywać się przy stole, spożywać posiłki i korzystać z zastawy stołowej. Następnie przy przygotowanym specjalnie obiedzie uczestnicy mieli okazję do tego, aby wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce.

Kolejną atrakcją pobytu w Pułtusku była przejażdżka gondolami zamkowymi po rzece Narew, podczas której można było podziwiać uroki nadnarwiańskiej przyrody.

Uczniowie podkreślali, że podczas wyjazdów mieli okazję nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim poznawać i zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym nas świecie.

Wyjazdy edukacyjne realizowane były w ramach projekt pn. „Szkoła równych szans!" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej 10. Edukacja dla rozwoju regionu, dla Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, dla Poddziałania 10.1.1 Edukacja ogólna.

Całkowita wartość projektu: 713 646,75 zł , w tym kwota dofinansowania: 677 964,35 zł.

 

 borkowo_3.jpg  borkowo_4.jpg  borkowo7.jpg
 
borkowo_2.jpg
 borkowo5.jpg  borkowo6.jpg
 borkowo12.jpg  borkowo10.jpg  borkowo14.jpg
 borkowo8.jpg  borkowo9.jpg  borkowo11.jpg
sudragi_1.jpg   sudragi3.jpg  susk1.jpg
 susk3.jpg    
     
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie