Strona główna 29.02.2020.  

Unia Europejska    


II Gminny Dzień Wolontariatu
11.04.2019.

wolontariat1.jpg 2 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Sudragach odbył się II Gminny Dzień Wolontariatu. W uroczystościach uczestniczyli Wójt Gminy Sierpc – Krzysztof Korpoliński, Radni Gminy Sierpc: Zofia Gutkowska i Kazimierz Kuligowski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Małgorzata Korpolińska, Zastępca Dyrektora „Caritas Polska” – ksiądz Adam Przeradzki oraz Prezes Banku Żywności w Płocku – Zbigniew Kuczyński oraz Wiceprezes – Aldona Cybulska, dyrektorzy szkół, nauczyciele i wolontariusze.

Obchody II Gminnego Dnia Wolontariatu otworzyła pani Iwona Wiśniewska – pełniąca obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sudragach. Następnie Wójt Gminy Sierpc powitał zebranych i podziękował im za pracę wolontarystyczną na rzecz drugiego człowieka. 

wolontaria5.jpg  wolontariat13.jpg  wolontaria3.jpg 

W części artystycznej uczniowie z 13 Gromady Zuchowej „Wesołe Skrzaty” zaprezentowali wiersz o tym, jak pięknie jest być dobrym człowiekiem. Starsi wolontariusze w sentencjach i piosenkach ukazali znaczenie tej szlachetnej idei i przypomnieli Kodeks Wolontariusza.

W dalszej części prowadzący zaprosili do obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej zdjęcia z działalności klubów wolontariackich. Po projekcji pan Krzysztof Korpoliński wręczył podziękowania na ręce wolontariuszy i ich opiekunów, tj. dla: Małego Wolontariatu „Lubię Pomagać” z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu, Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń” ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, Szkolnego Klubu Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu „Serce na dłoni” ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

Spośród wszystkich wolontariuszy zostali uhonorowani ci uczniowie, którzy w sposób szczególny wyróżnili się aktywnością w pracy wolontarystycznej. Zaszczytny tytułu „Anioła Wolontariatu 2019” otrzymali:

1.      Mały Wolontariat „Lubię Pomagać” z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu.

2.      Julia Olszewska ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie.

3.      Julia Rzeszotarska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym.

4.      Julia Rypińska ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie.

5.      Natalia Lejman ze Szkoły Podstawowej w Sudragach.

Wójt Gminy Sierpc dokonał uroczystego wręczenia statuetek na ręce nominowanych oraz podziękowań dla ich rodziców.

Kolejnym ważnym punktem obchodów Dnia Wolontariatu było podsumowanie akcji „Pola Nadziei 2019” na terenie Gminy Sierpc. Nastąpiło przekazanie puszek z zebranymi pieniędzmi od przedstawicieli klubów wolontariackich na ręce dyrektora Caritas Polska Diecezji Płockiej księdza Adama Przeradzkiego i pani Małgorzaty Przemyłskiej. Zgromadzona kwota zasili konto podopiecznych płockich hospicjów.

Na koniec goście i wolontariusze uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym przez rodziców i pracowników szkoły. Miłym akcentem było zrobienie pamiątkowego wpisu na kartach Kroniki Szkoły.

Za przygotowanie obchodów II Gminnego Dnia Wolontariatu odpowiedzialni byli: Iwona Wiśniewska, Małgorzata Korpolińska, Anita Marlęga, Radosław Ulicki, Katarzyna Dyja, Ewa Golis, Justyna Tomaszewska, Magdalena Domańska, Edyta Janiszewska i Monika Karolewska.

   

 wolontariat2.jpg wolontariat4.jpg   wolontariat11.jpg
 wolontariat16.jpg  wolontariat12.jpg  wolontariat14.jpg
 wolontariat15.jpg    wolontariat10.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie