Strona główna 31.10.2020.  

Unia Europejska    


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KADENCJI SOŁTYSÓW

W poniedziałek, 11 marca 2019 roku w remizie OSP Borkowo Wielkie odbyło się uroczyste spotkanie na zakończenie kadencji Sołtysów oraz Rad Sołeckich z terenu Gminy Sierpc. Uroczystość była także okazją do świętowania przypadającego w tym dniu Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa. Święto to w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. W spotkaniu wzięli udział: Gospodarz - Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sierpeckiego Małgorzata Korpolińska, Starosta Sierpecki Mariusz Turalski, Wicestarosta Jarosław Ocicki, Radni Rady Gminy Sierpc z Przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Kanigowskim na czele, Sołtysi z 40 sołectw, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Starej Białej Marcin Łukasik, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Starej Białej Renata Bartnik oraz Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Sierpcu Joanna Wilkowska.  

dsc_0459.jpg   dsc_0477_poprawa_crop.jpg  dsc_0530.jpg

 

Do sołtysów minionej kadencji popłynęły gorące podziękowania za sumienne wykonywanie obowiązków i wyrazy uznania za pełną zaangażowania pracę dla dobra społeczności lokalnej. Wójt Gminy Sierpc podczas swojego wystąpienia podsumował dobiegającą końca kadencję Sołtysów oraz Rad Sołeckich z terenu Gminy Sierpc oraz podziękował za pracę na rzecz rozwoju poszczególnych sołectw. Krzysztof Korpoliński podkreślił ważną rolę Sołtysów jako przedstawicieli integrujących swoje sołectwa, inspirujących i motywujących mieszkańców do działania. Sołtysi mają kontakt z mieszkańcami i stoją na straży interesów swojego sołectwa, a praca społeczna stanowi ogniwo spajające lokalną wspólnotę mieszkańców. Włodarz gminy życzył wszystkim Sołtysom dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz ponownego obdarzenia mandatem zaufania przez lokalną społeczność w zbliżających się wyborach.

Podczas spotkania została przeprowadzona konferencja na temat wsparcia rolnictwa w ramach „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020". Wykład poprowadziła Pani Jadwiga Skibowska - wieloletni pracownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego.  Prelekcja została przygotowana dzięki współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Starej Białej.

 

dsc_0430.jpg   dsc_0431.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 

baner_na_stron_urzdu_gminy_250x250.jpg

 


gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

 


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2020 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 47 257,23 zł"

www.wfosigw.pl

    


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie