Strona główna 30.05.2020.  

Unia Europejska    


Spotkanie Opłatkowe Seniorów
18.12.2018.
  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy wszystkich i doskonała okazja do spotkania w gronie najbliższych. Taki uroczysty wieczór wigilijny – prawdziwego zbliżenia i miłości, zorganizowali po raz drugi wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym. Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się 10 grudnia 2018r. w pięknie udekorowanej świetlicy wiejskiej w Borkowie Kościelnym.
 
wigilia_1.jpg
 
 Przy stołach zasiedli seniorzy i zaproszeni goście. W podniosły nastrój wprowadziły uczestników kolędy i pastorałki, zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym pod kierunkiem p. Zofii Gutkowskiej i p. Marii Sobolewskiej. Wigilijnemu spotkaniu towarzyszyły serdeczne życzenia na czas Bożego Narodzenia, abyśmy mogli w ten najpiękniejszy wieczór, razem w skupieniu i pokoju, przeżyć Tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Była modlitwa poprowadzona przez księdza Adama Zaborowskiego, łamanie się opłatkiem, wzajemne przekazanie serdeczności, wspólne kolędowanie.
 
wigilia3.jpg
 wigilia5.jpg
 wigilia12.jpg  wigilia_4.jpg
 
  Dopełnieniem świątecznej atmosfery były potrawy wigilijne. Nie zabrakło barszczu czerwonego, pierogów, ryby, śledzi pod różną postacią, kapusty z grzybami i innych tradycyjnych polskich dań. Wolontariusze przygotowali dla seniorów pachnące pierniki i pięknie wykonane kartki bożonarodzeniowe. Włodarz Gminy Sierpc – Krzysztof Korpoliński zadbał o słodką niespodziankę w postaci tortu dla wszystkich obecnych.
 wigilia10.jpg  wigilia11.jpg
 
 Spotkanie upłynęło w uroczystej atmosferze, wprowadzając zebranych w przedświąteczny radosny nastrój. Wzruszającą uroczystość starannie przygotowały: Zofia Gutkowska, Anita Marlęga, Danuta Waćkowska, Iwona Szczepańska i Małgorzata Korpolińska. Na koniec organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania opłatkowego dla Seniorów. Matka Teresa z Kalkuty uświadamia nam, że Boże Narodzenie powinno być zawsze w naszych sercach i naszych relacjach wobec bliźnich, szczególnie chorych i starszych. Niech więc ta myśl towarzyszy nam w codzienności, aby w naszych czynach mogło urealniać się Boże Narodzenie i było źródłem niegasnącej radości, pokoju, szczęścia i miłości dla każdego z nas.
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


  

Odpady komunalne

   


fundusz.jpg
"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2019 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 18 526,00 zł"

www.wfosigw.pl

 


fundusz.jpg

"Eko-logiczne spotkania z przyrodą w Gminie Sierpc dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 33.624,00 zł"

www.wfosigw.pl  


 
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 
 szkola-rownych-szans.png

Projekt "Szkoła równych szans!"


 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie