Strona główna 14.12.2018.  

Unia Europejska    


Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn dostała nowe instrumenty

  Gmina Sierpc dba o  promocję i organizację lokalnej twórczości kulturalnej. W dniu 13 lipca 2018 roku Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc podpisał umowę na udzielenie dotacji ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018". Przedmiotem umowy jest udzielenie Gminie Sierpc przez Województwo dotacji na realizację zadania pod nazwą „ Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn poprzez zakup instrumentów muzycznych".  

instrumenty.jpg

- Wniosek, który złożyliśmy to odpowiedź na konieczność uzupełnień braków w instrumentach poszczególnych sekcji orkiestry. Muzycy ćwiczą na wysłużonych lub wypożyczonych przyrządach. Dzięki uzyskanym środkom, Orkiestra wzbogaci się o wiele nowych instrumentów - tłumaczy Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc.

 instrument_1.jpg
 

Orkiestra powstała 70 lat temu. Dziś zrzesza ponad 30 muzyków, których zdecydowana większość to młodzież. Zainteresowanie członkostwem w orkiestrze zgłasza coraz więcej młodych ludzi. Orkiestra wzbogaciła się m.in. o takie instrumenty jak: saksofon altowy, tenor horn, tuba oraz pulpity do nut, których wartość wyniosła 20 000 złotych.

   

instrument_3.jpg

Obok podstawowego założenia, otrzymane dofinansowanie przyczyni się do wzbogacenia i podniesienia poziomu oferty muzycznej, a pozyskany sprzęt pozwoli na rozwijanie umiejętności członkom orkiestry.

- Zainteresowanie grą w orkiestrze jest coraz większe. To forma aktywności, która gwarantuje młodym ludziom twórcze spędzane wolnego czasu - uzupełnia włodarz Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński.

 instrument_12.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


 

 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie