Strona główna 20.02.2019.  

Unia Europejska    


Wyjazd edukacyjny uczniów w ramach projektu Szkoła równych szans!

    W dniach 18-20 czerwca 2018r. stu dwudziestu ośmiu uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Sierpc uczestniczyło w darmowym, trzydniowym wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu "Szkoła równych szans!", który jest realizowany przez Gminę Sierpc ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem wyjazdu była edukacja uczniów w zakresie dorobku kulturalnego, gospodarczego i naukowego. Organizatorzy wycieczki zapewnili dzieciom i młodzieży wiele atrakcji. Za oknami wspaniała pogoda, aż żal siedzieć w szkolnych ławkach, dlatego na koniec roku szkolnego gmina Sierpc zaprosiła dzieci uczestniczące w projekcie edukacyjnym na wspaniałe lekcje przyrody, fizyki, biologii, historii i sztuki.

 warszawa1.jpg
 

   Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania pięknego Starego Miasta w Warszawie. Kolejnym punktem  wyjazdu była Farma Iluzji, czyli Park Edukacji i  Rozrywki w Mościskach. Prawdziwych magicznych przeżyć dostarczyło zwiedzanie Latającej Chaty Tajemnic oraz wizyta w tajemniczym Ames Roomie, w którym proporcje  wzrostu zależą od miejsca usytuowania osoby.  W Muzeum Iluzji uczniowie zastanawiali się nad grawitacją, lewitacją i złudzeniami optycznymi oglądając latające piłeczki, dziwne lustra zniekształcające postacie i kopiujące obraz. Podczas wędrówki po Parku szukali przygód w Wiklinowym Labiryncie, starali się odkryć zagadkę Lewitującego Kranu, zaglądali do Studni Nieskończoności. Niesamowitych wrażeń dostarczyła  przeprawa tratwami przez Zaklęty Staw, przejście przez Tunel Zapomnienia czy  jazda w Zakręconym Domku. Kolejny dzień to zwiedzanie Pałacu Radziwiłłów wraz z ogrodem w stylu francuskim w Nieborowie oraz spacer po Ogrodzie Romantycznym w Arkadii. 

                             

 dom.jpg iluzja1_1.jpg
 iluzja2.jpg  wycieczka23.jpg

 

   W środę uczniowie odwiedzili także Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. To niezwykłe miejsce. Od wejścia zwiedzających zachwyca oryginalna architektura budynku, a po znalezieniu się w środku uznanie wzbudzają nowoczesne, często multimedialne eksponaty muzealne. Miejsce jest  dopracowane jest w każdym calu i w bardzo ciekawy sposób  uczy historii. W trakcie pobytu dzieci poznały przeszłość i współczesną kulturę żydowską. Wzięły udział w dwugodzinnych warsztatach, podczas których same wyszukiwały informacje na wystawach. Zwiedziły także  muzeum z przewodnikiem. Zobaczyły wspaniale odtworzoną synagogę, dworzec czy żydowską ulicę. Mogły poczuć się jak król Stanisław August Poniatowski i zasiąść na jego tronie, wydrukować sobie pamiątkową rycinę,  bilet na przejazd pociągiem czy zaprojektować własną monetę.  Było to dla nich niezwykłe doświadczenie. 

powsin.jpg
 powsin_22.jpg
 wyc1eczka.jpg  img_20180619_213115.jpg
 

Dzieci i młodzież zakwaterowani byli w hotelu „EKWOS", otoczonym  lasami i dużym terenem rekreacyjnym. Na jego terenie znajdują się korty tenisowe, kilka boisk, mini zoo oraz centrum fitness. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wycieczka wszystkim uczestnikom dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


 

 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie