Strona główna 20.02.2019.  

Unia Europejska    


70-lecie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn i 25-lecie pracy Edwarda Wielgóckiego

     W dniu 05 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie odbył się Jubileusz 70-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn oraz jubileusz 25- lecia pracy kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego.

 
jgoleszyn_1.jpg

 

      Na uroczystość przybyli : poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku – Marlena Mazurska, wicestarosta Wojciech Rychter, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu- Marcin Błaszczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Sierpc - Andrzej Kanigowski, księża ks. Adam Zaborowski- proboszcz parafii pw. Św. Apolonii w Borkowie Kościelnym, ks. kan. Stefan Prusiński – wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Apolonii w Borkowie Kościelnym, oraz strażacy, przedstawiciele placówek oświatowych, rodzice i sympatycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn.
jgoleszyn_21.jpg
jgoleszyn_23.jpg
 jgoleszyn_22.jpg  jgoleszyn_24.jpg
 
 Uroczystość rozpoczął sygnał wykonany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Goleszyn, następnie przybyłych gości przywitał wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński, który przedstawił historię powstania orkiestry. W trakcie uroczystości zaproszeni goście składali jubilatom życzenia oraz słowa uznania. Za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn otrzymała Medal Pamiątkowy PRO MASOVIA.
 
 
jgoleszyn_28.jpg

 
Członkowie orkiestry otrzymali również dyplomy uznania przyznane przez Marszałka Województwa- Adama Struzika. Otrzymali je: Natalia Adamkowska, Natalia Maciejewska, Iwona Linkiewicz, Żaneta Guzowska, Alicja Maciejewska, Iwona Szczyglińska, Sylwia Chędkowska, Klaudia Cywińska, Katarzyna Błażejewska, Patrycja Maciejewska, Marta Żołnowska, Anna Ostrowska, Sławomir Kotarski, Grzegorz Chędkowski,, Wiktoria Bućkowska, Sebastian Radwański, Marcin Żołnowski, Michał Majerski, Sebastian Jeziorski, Kinga Olaszewska, Kamil Chędkowski, Jacek Pruszkowski, Maciej Puszcz, Stanisław Andrzejewski, Sławomir Szałkucki i Edward Wielgócki.  
 jgoleszyn_13.jpg
 
 
  Wójt Gminy Sierpc Krzysztof Korpoliński w swoim przemówieniu skierował słowa uznania do jubilatów: „...Rozsławiacie imię Sierpca w całym kraju, za to w imieniu całej społeczności gminy Sierpc składam Wam serdeczne podziękowania..” następnie wraz z przewodniczącym rady Gminy Sierpc – Andrzejem Kanigowskim oraz prezesem OSP Goleszyn - Stanisławem Osmulskim wręczył muzykom podziękowania oraz medale. Podziękowania również otrzymali najmłodsi członkowie orkiestry: Amelia Guzowska, Gabriela Bukowska, Zuzanna Radwańska, Maja Banat, Nikola Czajka, Zuzanna Nowakowska, Dorota Bartochowska, Julia Tępińska, Oliwier Guzowski, Maja Nadolska, Wiktor Muszyński, Filip Muszyński. Listy gratulacyjne z rąk Wójta Gminy Sierpc odebrali także rodzice członków orkiestry.
 
 jgoleszyn_4.jpg jgoleszyn_32.jpg
 jgoleszyn_6.jpg
 jgoleszyn_31.jpg  jgoleszyn_16.jpg  jgoleszyn33.jpg
 
  Szczególne podziękowania otrzymali działacze Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn : Jerzy Guzowski, Zygmunt Kotarski, Kazimierz Prucheński, Tadeusz Prekurat oraz Edward Wielgócki.
Na tę uroczystość został również wykonany AKT, który po odczytaniu został podpisany przez przybyłych gości oraz społeczność lokalną.
 
 
 jgoleszyn_17.jpg jgoleszyn_35.jpg
 jgoleszyn_34.jpg
 jgoleszyn_36.jpg  jgoleszyn_37.jpg  jgoleszyn_39.jpg
 
 W tym dniu również swoje święto przeżywał kapelmistrz Edward Wielgócki, który współpracuje z orkiestrą już 25 lat. Młodzież dziękowała kapelmistrzowi za dobre słowa, cierpliwość oraz ojcowskie wsparcie. Pojawili się również przedstawiciele Orkiestry z Gozdowa, której Edward Wielgócki jest także kapelmistrzem. Były kwiaty, gromkie brawa oraz donośne sto lat dla jubilatów.
 
jgoleszyn_14.jpg
  jgoleszyn_40.jpg
 jgoleszyn_41.jpg jgoleszyn_42.jpg
 
Uroczystość uświetniali jubilaci wykonując zróżnicowany repertuar poczynając od „THE Blues Faktory”, kończąc na „Miłość w Zakopanem ”Sławomira. Na koniec skosztować można było jubileuszowego tortu.
 
jgoleszyn_12.jpg
jgoleszyn_43.jpg
 jgoleszyn_46.jpg  jgoleszyn_45.jpg
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


 

 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie