Strona główna arrow Aktualności arrow Wycieczka uczniów w ramach projektu "Szkoła równych szans" 20.02.2019.  

Unia Europejska    


Wycieczka uczniów w ramach projektu "Szkoła równych szans"
  W marcu i kwietniu 2018r. uczniowie Szkół Podstawowych w: Bledzewie, Borkowie Kościelnym, Goleszynie i Sudragach uczestniczyli w wycieczkach do Warszawy. W wyjazdach wzięło udział łącznie 128 uczniów, benficjentów projektu "Szkoła równych szans!", a koszt został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

 wycieczka_2.jpg wycieczka_4.jpg
 
    Wczesnym porankiem uczestnicy projektu z ww. szkół, wyruszyli autokarami do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy oraz wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.
 
 wycieczka_11.jpg wycieczka_10.jpg
 wycieczka_6.jpg
 

  Do największych atrakcji CNK należy Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie uczniowie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, odnosili wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Podczas specjalnego seansu mogli się nawet cofnąć do początków życia na Ziemi. Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty przyrodnicze "Królewskie ptaki" w Łazienkach Królewskich. W ogrodach Łazienek Królewskich żyje wiele gatunków ptaków. Ich niezwykłą różnorodność uczniowie mogli obserwować za pomocą lornetek. Dowiedzieli się, do czego ptakom służą pióra, jakie mają dzioby i które z nich są najlepszymi lotnikami. Nauczyli się rozróżniać ptaki po ubarwieniu i śpiewie oraz zwabiać sikorki tak, aby usiadły na dłoni. Po zwiedzaniu uczniowie udali się na smaczny obiad w Restauracji Ujazdowska & Mołdawska, a wieczorem wyruszyli w podróż powrotną. Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić. Wyjazd okazał się bardzo udany i owocny w nowe doświadczenia. Gmina Sierpc pokazała po raz kolejny, że jest otwarta na ciekawe formy edukacji i zaspakaja potrzeby uczniów mieszkających na jej terenie.
 
 
wycieczka_7.jpg wycieczka_8.jpg   wycieczka_9.jpg
  
     Cieszę się, iż podczas wycieczki dzieci były zachęcanie do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Mam nadzieję, że dzięki tej wycieczce oraz udziałowi w projekcie "Szkoła równych szans!" dotychczas skomplikowane prawa przyrody staną się bardziej zrozumiałe i przekonają, że nauka to fascynująca przygoda - powiedział Pan Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


 

 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg