Strona główna arrow Aktualności arrow I GMINNY DZIEŃ WOLONTARIATU 20.02.2019.  

Unia Europejska    


I GMINNY DZIEŃ WOLONTARIATU

   11 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym zorganizowany został I Gminny Dzień Wolontariatu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc. Było to święto wszystkich szlachetnych ludzi o wielkich sercach, którzy angażują się w działalność na rzecz drugiego człowieka.

 wolontariat_13.jpg
 

   Wolontariat w Gminie Sierpc z roku na rok przyciąga coraz więcej osób chętnych do pomocy. Angażują się nie tylko dzieci i młodzież z gminnych szkół, ale także prężnie wspierają ich rodzice i nauczyciele. Uroczystość ta była doskonałą okazją do podziękowania tym, którzy włączają się w akcje charytatywne oraz chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

   Po uroczystym otwarciu święta przez Wójta Gminy Sierpc Pana Krzysztofa Korpolińskiego głos zabrali goście zaproszeni, m.in. Pan Wojciech Rychter Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego, Aldona Cybulska prezes Banku Żywności w Płocku oraz Dyrektor Caritas Diecezji Płockiej Ksiądz Adam Przeradzki.

dzie_wolontariatu_17_n.jpg
wolontariat_36_n.jpg
 wolontariat_37_n.jpg  wolontariat_38_n.jpg
                                          
  Wszyscy uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film nagrany przez borkowskich uczniów "Wolontariusz, czyli kto?". Na terenie Gminy Sierpc odbywa się wiele inicjatyw wolontariackich. Akcje te nie kończyłyby się sukcesem, gdyby nie ofiarność ludzi, ale również bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy, którzy pokazują jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie. Każdemu z nich należą się wyjątkowe podziękowania.
 
Wójt Gminy Sierpc uhonorował najaktywniejszych wolontariuszy w sposób szczególny, przyznając tytuł i statuetkę „Anioł Wolontariatu 2018”.
wolontariat_4_.jpg
 
Laureatami konkursu ANIOŁ WOLONTARIATU zostali: Patrycja Jęczarek ze Szkoły Podstawowej w Sudragach, Aleksandra Skomurska ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie, Dominka Sobocińska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, Klaudia Żukowska ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie, wolontariusze z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu oraz Mały Wolontariat ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym.
 
 wolontariat_23_n.jpg  wolontariat_6.jpg
 wolontariat_25_n.jpg  wolontariat_28_n.jpg
 
    Uhonorowani zostali wszyscy aktywni społecznicy ze szkół gminnych i organizacji pozarządowych działających na rzecz potrzebujących gminy Sierpc, w imieniu których dyplomy uznania odebrały przybyłe na uroczystość delegacje. Piękną oprawę artystyczną imprezy zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym.
 
 
wolontariat_24_n.jpg
wolontariat_41_n.jpg
 wolontariat_30_n.jpg  wolontariat_21_n.jpg

 
  Na zakończenie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na tort ufundowany przez Wójta Gminy Sierpc. Pomysłodawczyniami i organizatorkami I Gminnego Dnia Wolontariatu były: Pani Anita Marlęga i Pani Małgorzata Korpolińska.
 
wolontariat_29_n.jpg
 wolontariat_35_n.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


 

 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg