Strona główna 20.02.2019.  

Unia Europejska    


IX DOŻYNKI GMINY SIERPC

W niedzielę, 27.08.2017 roku  na terenie Szkoły Podstawowej w miejscowości Bledzewo odbyły się IX Dożynki Gminy Sierpc.

doynki_-111.jpg
ix_doynki_gminy_sierpc_2017.jpg

   Uroczystości dożynkowe rozpoczął przemarsz z terenu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie na teren Szkoły Podstawowej. W barwnym korowodzie dożynkowym prowadzonym przez Orkiestrę Dętą OSP Goleszyn udział wzięli: Poczty Sztandarowe, starostowie dożynek, delegacje wieńcowe z terenu Gminy Sierpc, władze Gminy Sierpc, zaproszeni goście oraz rolnicy i mieszkańcy Gminy Sierpc. 

straacy.jpg
dozynki_6.jpg
doynki_3.jpg

 

 

  W obchodach IX Dożynek Gminy Sierpc uczestniczyli rolnicy oraz zaproszeni goście m.in. : Waldemar Olejniczak- poseł na Sejm RP, Juliusz Gorzkoś –Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego, Marcin Błaszczyk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Tadeusz Prekurat- Wieloletni Wójt Gminy Sierpc, Mariusz Kryszkowski - Komendant Policji, Radni, Sołtysi, przedstawiciele Kół i Organizacji Rolniczych, organizacji pozarządowych i społecznych, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Sierpc oraz przedstawiciele podmiotów gospodarczych, które wsparły organizację uroczystości dożynkowych.

gocie_2017.jpg
 gocie_2-2017.jpg
 

Następnie została odprawiona msza dziękczynna koncelebrowana w intencji rolników oraz podziękowaniu za plon, której przewodniczył ks. Kan. Sławomir Zalewski- Dziekan Dekanatu Sierpeckiego. Podczas mszy świętej poświęcono chleb, wieńce dożynkowe oraz kosze z plonami. Po mszy świętej starostowie tegorocznych dożynek: Pani Bogumiła Marciniak oraz Pan Józef Nowicki przekazali gospodarzowi – Wójtowi Gminy Sierpc Krzysztofowi Korpolińskiemu chleb, który podzielony został wśród wszystkich uczestników dożynek.

 powicenie.jpg

Następnie wygłoszone zostały przemówienia okolicznościowe gospodarzy i zaproszonych gości.

 

 przemwienie_1.jpg przemwienie_2.jpg
przemowienie_3.jpg

 Po wygłoszonych przemówieniach wystąpili w części artystycznej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bledzewie oraz Zespół Ludowy „Zawidzanie”.

 

 wystpy_1.jpg  wystpy_2.jpg wystp_3.jpg

 

  Pan Krzysztof Korpoliński Wójt Gminy Sierpc wręczył podziękowania dla sponsorów dożynek, tj.: Grzegorzowi Włodarskiemu - MEGA Sierpc sp. z.o.o, Halinie Kanieckiej- ŻWIR-POL, Dariuszowi Lemanowiczowi - F.H.U Wydobycie Piasku i Żwiru, Arkadiuszowi Marlęga - Firma CARBOGAS sp. z.o.o, Adamowi Lipińskiemu- Export-Import, Wojciechowi Lipińskiemu - WOJTRANS, Adamowi Malinowskiemu - P.P.H.U Malinowscy sp. z.o.o, Andrzejowi Osieckiemu - Zakład Usług Technicznych Budownictwa, Andrzejowi Nowakowskiemu - Spółdzielnia Usług Rolniczych ,Bogumile Gutowskiej- Związek Spółek Wodnych w Sierpcu, Piotrowi Górniakowi - Biuro Projektów i Inwestycji PROBUD s.c. oraz upominki dla delegacji wieńcowych.

 
 sponsorzy.jpg sponsorzy_3.jpg
upomonki.jpg

IX Dożynki Gminy Sierpc uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn pod batutą kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego. Uczestnicy dożynek w miłej i rodzinnej atmosferze bawili się do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołu MANDERS.

tance.jpg
 manders.jpg

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Menu witryny
Strona główna
Informacje o Gminie
Aktualności
Rada Gminy
Urząd Gminy
Sołectwa
GOPS
Szkoły i Przedszkole
Gminna Biblioteka Publiczna
Przewodnik Interesanta
Bezpieczeństwo
Komunikaty i ostrzeżenia

 


 gminny_portal_mapowy_02.png 


Sesje Rady Gminy


 

 

Odpady komunalne

   
 szkola-rownych-szans.png

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiegofundusz.jpg

"Ochrona bioróżnorodności w Przyrzeczu Skrwy Prawej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 26.228,00 zł"

www.wfosigw.pl  


fundusz.jpg

"Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sierpc w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 22.360,65 zł"

www.wfosigw.plfundusz.jpg
"Organizacja warsztatów na temat zmian klimatu na terenie Ziemi Sierpeckiej dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 13.365,00 zł"fundusz.jpg

"Budowa przyrodniczo-edukacyjnej infrastruktury terenowej w miejscowości Borkowo Kościelne w gminie Sierpc dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 19.758,00 zł"

 fundusz.jpg
Organizacja III sierpeckiego konkursu ekologicznego "Z ekologią za pan brat" dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 11.907,00 zł
 szkola-rownych-szans.png

Projekt “Szkoła równych szans!”

 


 

image3015.gif

Inwestycje z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte PROW na lata 2007-2013 zrealizowane w 2013 r.

 


do_przedszkola_logo.gif


 
 


 
logo-e-sierpc.gif

    

logo-mikroporady.jpg

 

Logowanie